Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Információt szeretnék (nem...

Információt szeretnék (nem érintőleges) kapni a Hellinger féle családállításról. Mi a működési elve? Hogyan és miként képes pozitív irányba vezetni bárkit?

Figyelt kérdés

Egy kedves barátnőm aki ezzel foglalkozik, bizonyos okok vágett időszerűnek látja, hogy ilyen egyéni családállításon vegyek részt, de konkrétan a mechanizmusára vagyok kíváncsi. Hogyan és miként működik, illetve mi az elve?

Köszönöm ha segítetek!


2011. aug. 19. 16:40
 1/7 anonim válasza:
Beírod a google-ba, és egy csomó infót fogsz kapni a témával kapcsolatban.
2011. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom. Főként tapasztalatokat és szakértői válaszokat várok. Vagy aki már végigcsinált ilyet. Általános infokat én tudok. Köszi.
2011. aug. 19. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én voltam úgy másfél éve. Megrázó volt, végigbőgtem. A problémám ugyan nem oldódott meg, mondjuk nem is vártam, hogy hiphopp megoldódik... de azért vannak pozitív változások. De lassan, nagyon lassan.


A működési elve pedig nem írható le, pont ezért kételkednek sokan a "morfologikus mező" létezésében.


26/N

2011. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Igen, az a legtöbb terápiára érvényes, hogy nem oldódik meg tőle az adott probléma, ellenben elősegítheti hogy mi magunk megoldjuk. Hiszen nem egy külső megoldást várok Én sem, hanem eszközt, ami eddig talán szokatlan módszerrel él. Alapvetően ezoterikus beállítottságú vagyok, úgyhogy Én hiszek, tudom hogy ezek a megfoghatatlan, vagy racionálisan meg nem magyarázható mezők, tudatállapotok léteznek. Ha nálad is érzelmi kitörést hozott, gondolom az jó, mert felszabadulhat tőle az elfojtott tartalom, ami akár hosszú évek óta halmozódott fel.

De az érdekel, hogy végig tudatodnál vagy és ezeket a felszabaduló erőket így is éled meg? Vagy mit kell tudni?


Nagyon köszönöm a válaszod!

2011. aug. 21. 09:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Hello,


Nekem általánoságban jók a tapasztalataim a családállítással. Leszámítva hogy sok az átverős, meg a nem hozzá értő. Már bárkiből lehet családállító, nem tájékoztat jól, nem vezeti jól. Nem akarja vagy nem képes meglátni a problémát. De az árat beszedi ami nem kicsi hiszen a magyar átlagfizetés egy tizede körül mozog egy állítás. Elmennek páran már meg is kereste egy nap az egész átlag havi bérét. A legtöbb nem is adózik és az áfát sem számolja fel ami nem lenne akkora probléma csak akkor ne írja oda hogy pénz állítást is csinál meg munka és karrier tanácsokat is ad. Mintha egy angolul nem beszélő ember tanítana angolul. Persze az is segíthet…hogy imitáljam majd később…

Itt felmerül a kérdés hogy ha nem vagyok elégedett nem fizetem ki de ez meg egy családálíításon nem olyan jó fejség. Én már csináltam, mert annyira nem voltam megelégedve, mert kedves hogy azt mondják hogy amit a mező kidob de könyörgömez olyan mintha hajvágásra mennék azt kopaszra vág. Nem értett velem egyet, de azt mondtam hogy ha jobban lennék ettől az állítástól akkor kifizetem. Nem lettem. De tanultam belöle, hogy többbet kérdezek, fáraszam le őket e-mailben, meg telefonon, mert amennyit elkrének egy állításért amit amúgy is egymásnak csinálunk és segítjük egymást azért akkor válaszoljon a kérdéseimre és legyen tájékoztató.

Ettől eltekinte az összes többi sokat segített. A jó családállítót érdemes is megfizetni, de az összes többit jobb messziről elkerülni. Én sokat kérdezek, megnézem mennyire hiteles nekem amit ő csinál, mennyire lett az élete részévé, mennyire gyökerezett le benne, valamint mennyire hig vagy tartalmas a tudása és tapasztalata. A honlapja minősége sem zavar nagyon, de ha más emberek gondoltatait, cikkeit, képeit teszi fel az már megint gyanús.

Bár a legtöbb helyen azt mondják ez mélyen belül hat, de én szeretem azokat at helyeket ahol jegyzetelnek és leírják kivel mi történt hova mozdult, és vissza lehet keresni, mert utána könnyű hivatkozni arra hogy hát igen, de már elfeljetettük. Belül kell hatni de szerintem tenni is kell érte.

Kívánom mindenkinek hogy legyen szebb az élete családállítással vagy nélküle, de álljon ki magáért és ha nem elégedett a helyel, rosszul érzi magát inkább mondja meg, úgyan úgy ha valami segít neki, vagy ha valakinek hálás.

Boldogabb teljesebb életet mindenkinek!

2012. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kálmán Réka14 ***** válasza:

nem tudom aktuális-e még a kérdés, de addig, amíg a barátnőd akarja, addig nyugodtan küldd el te őt egy állításra, hogy nézzen szembe a megmentő-szindrómájával, ugyanis az állítás alapja az, hogy az illető akarja az életében a változást és hajlandó is tenni érte! Addig állításnak helye nincs!


Egyébként szerintem a módszer maga a csodát, a szétzilált életemet nagyjából sikerült rendbe szednem vele, igaz én vagy 4 éve kezdtem, illetve más a képzésbe is bekapcsolódtam. Igen, ebben a szakmában is vannak olyanok, akik elolvasnak egy könyvet róla és azt hiszik tudnak állítást vezetni, de aki valóban lelkiismeretesen elvégez egy képzést, az pontosan tudja, hogy az egész lényege az, hogy a saját batyudat rendbe tedd, mert másképpen esélyed nincs segíteni másoknak. Hogy a kedvenc idézetemet írjam: "koldustól ritkán kérünk pénzügyi tanácsot, ha meg mégis, akkor nem a koldust kell szidni, hanem magadat, hogy nem nézted meg jobban, kihez fordulsz."

2014. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Én állíttattam 4 éve, katartikus volt, de aztán most idén megint voltam, segítőként, és most nagyon nem jött be, pedig ugyanaz tartotta. Igaz, hogy akkorra már kicsit szkeptikusabb lettem.


Szerintem ez is olyan placebószerű inkább. 4 éve nagyon hittem benne, most már kevésbé.

2014. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!