Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mekkora problema, hogy a...

Softness kérdése:

Mekkora problema, hogy a gyerek allandoan meset nez?

Figyelt kérdés
3 eves a kislanyom, nem reg 2 honapot a nagyiekkal toltott es ott igencsak ra lett szoktatva az egasz napos mesenezeshez. Allandoan rinyal a kisasszony, hogy meset akar nezni es en vegul szinte mindig beadom a derekam. Csinalunk mast is azert egy nap, de nagyresze mesenezessel telik. Nagy baj ez? Milyen karos kovetkezmenyei lehetnek?
2011. aug. 30. 11:27
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat,azt hiszem, megprobalok hatarozott lenne, a napi 2 mese korrekt, de hazudni nem szeretnek, neki. A lenyeg,hogy tudom,semmi keppen nem jo az egesznapos a tv nezes. Eleg bonyolult ez az egesz,mert kulfoldon elunk, a kislanyom nem jar meg oviba, nem beszeli a nyelvet csak a magyart, nincsenek meg baratai... itt a jatszok uresek. nincs semmi termeszet csak a tenger.
2011. aug. 30. 20:48
 22/28 anonim ***** válasza:
47%

Az egész napos mesenézésnek nem csak a szocializációban van hatása. Ilyen korban nagyon sok finommotoros reflex fejlődik, illetve ekkor áll neki össze a "kép", az ok-okozati összefüggések, stb. Ilyenkor kellene megtanulnia, hogy, ha pocsolyába lép, akkor hogy "placcsan" víz, ha leejt valamit, abból mi fog eltörni, mi az, ami megreped/visszapattan, szóval a legkisebb apróságok, viszont iskolában, felnőtt korában ezek lesznek a logikus gondolkodásának az alapjai.

Illetve a finom mozgások: a passzív tv-zéssel nem alakul ki benne az apró dolgok kezelése, a kezének "tökéletes uralása", így az írással, rajzolással, közvetve pedig akár az olvasással is bajai lehetnek.


Persze ez a szélsőség leírása, mikor a gyereket konkrétan leteszik a tv elé, és alváskor kapcsolják csak ki a készüléket. Hosszútávon lehetnek belőle gondok, de, ha most nem engedsz neki, hamarosan visszaáll a "rend":)

2011. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
47%
Nem fejlödik fizikailag hisz csak ül, nem fejlödik szociálisan, lelkileg, tönkre teszi a szemét ha most rászokik tini ként is ezt fogja csinálni ahelyet hogy sportolna ne ad be a derekad mert ezzel csak ártasz.
2011. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
79%

Én 3 évesen tudtam kezelni a videót, reggeltől estig mesét néztem. Emellett ennyi idősen már tudtam olvasni és nyomtatott betűkkel írni, elszámolni százig, és húszig összeadni-kivonni.

Szerintem hacsak a gyerek nem alapból idióta (ilyenből szerintem kevés van), akkor nem okozhat olyan nagy károkat.

2011. szept. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
31%

Ha alapból tudtál írni, olvasni, számolni, ami ritka, akkor pont ezért nem okozott később problémát. Ahhoz, hogy tudj 3 évesen írni, olvasni, számolni, ahhoz meg pont az kellett, hogy ne reggeltől estig nézd a mesét, még, ha te így most csak arra is emlékszel. Valószínűleg voltak más programjaid is, különben hogy került a kezedbe könyv, vagy ceruza?


De, ha született valakinek olvasás és írásképességgel alapjáraton megáldott gyereke, akkor bocsánat.

2011. szept. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a saját emlékeim, anyué és a nagynénémé.

Anyu mondta, hogy mikor már fel tudtam ülni, ha berakott egy mesét, akkor takaríthatott, főzhetett, pakolászhatott, mert lefoglalt.


Könyvet meg leemeltem a polcról, és kérdeztem anyut, hogy ez milyen betű, az milyen betű. Este meg nem mesét olvastak, hanem a nagynénémmel számolgattunk.


Valószínűleg nem napkeltétől napnyugtáig tévéztem, de ahhoz képest, hogy itt 2 nyamvadt meséről/nap beszélnek, ahhoz képest rengeteg mesét néztem.

2011. szept. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
42%

Tehát jól mondtam, tényleg nem a tv előtt ültél egész nap.

Amúgy nem akarok belemagyarázni semmit, lehet, h tévedek, de a napi 2 mesét a Kérdező arra értette, hogy az korrekt, nem az egész napos tv: "ra lett szoktatva az egasz napos mesenezeshez".


Nem a mese káros, vagy a tv, szerintem ebben mindenki egyetért, csak van egy határ, amit ne a gyerek húzzon meg.

2011. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem tesz jót neki!Nyomj be valami dumát hogy elromlott a tévé vagy hogy azt mondták az oviban hogy tévét nézni tilos, vagy valami ilyet.Ha ez nem jó hallgasd végig a nyafogását NE TÖRJ MEG és ha elege lett elmegy játszani.
2011. szept. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!