Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mekkora problema, hogy a...

Softness kérdése:

Mekkora problema, hogy a gyerek allandoan meset nez?

Figyelt kérdés
3 eves a kislanyom, nem reg 2 honapot a nagyiekkal toltott es ott igencsak ra lett szoktatva az egasz napos mesenezeshez. Allandoan rinyal a kisasszony, hogy meset akar nezni es en vegul szinte mindig beadom a derekam. Csinalunk mast is azert egy nap, de nagyresze mesenezessel telik. Nagy baj ez? Milyen karos kovetkezmenyei lehetnek?
2011. aug. 30. 11:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

A tv elromlott duma egyszerü, de nem ajánlott, a gyermek tudja hogy hazudsz és azt nem szabad, csalódik benned.


Ezt a harcot egyenesen kell lejátszani, még akkor is ha igy nagyobbak a göröngyök. Napi kettő, ez egy ajándék, de csak akkor ha jó vagy, kb ezen a vonal mentén.

Ezen kívül én mesélek, csak a mesekönyv engedélyezett.

2011. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
66%
Úristem a keresztgyerekeim kívülről fújják az összes Disney mesét (3,5 évesek), állandóan meséket néznének, és olyan szókincsük van tőle, hogy csak lesek! Meg elég hamar érdeklődnek felnőttes dolgok után, mert hát a mai mesékben semmi nem tabu! De semmi rendellenességet nem tapasztaltam náluk emiatt! Szerintem nagyon okosak!
2011. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
70%

Szóval az USA-ban kimutatták a TV és a gyerekek rövidkoncentrációs képessége közötti összefüggést, most nem tudom a tanulmányt hol lehet találni. A lényege az volt, hogy a gyerekek nagyjából 7 és fél percig tudnak koncentráltan figyelni valamire, ami nagyjából megegyezik egy mese epizódjának a hosszával. A túl sok mesenézés pedig ezt erősíti, és nem tud fejlőni úgy a figyelme.

Az iskolában ezért (is) egyre problémásabb a gyerekekkel bánni a poroszos magyar rendszerben.


Próbálj többet foglalkozni vele, és a TV-t pedig alapból kikapcsolva tartani.

2011. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
66%

A bátyám meg én is külföldi mesecsatornán nőttünk fel. A bátyám már 3-4évesen el tudta mondani anyámnak szószerint, hogy mi van a mesébe.Anyám eleinte nem hitte el neki, mivel angolul voltak a mesék.A bátyám perfektül megtanult angolul és én is.

Én társaságibb ember vagyok,ő viszont nem.(de ez a számítógépes játékok miatt alakult ki inkább nála).

2011. aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
71%

12.33 vagyok:

az uncsimék gyereke már 3-4-5évesen is áradozott a mesékről, neki is hihetetlen szókincse lett.Angolul énekli a hanna montana-t és mikor disney könyveket akartam neki olvasni, lapozgattam neki a könyveket, ő pedig elmesélte az egész könyvet szóról-szóra, hogy mi a története(látta dvd-n mindet!) :D

Nagyon értelmes okos kisgyerek!

2011. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
52%

ezért nincs, és nem is lesz tv-m.

inkább játsszon valamit, menjetek el a játszótérre, szocializálódjon. ameddig lehet, addig legyen kint a kertben, homokozzon, futkározzon.

majd télen néz mesét.

2011. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
12.33-as nagyon irigyellek Titeket! Amúgy nekem is volt egy osztálytársam, aki perfekt nyomta a németet 7 évesen! Végigunta az órákat nyolcadikig, hihetetlen jót tesz, ha CSAK idegen nyelvű mesék elé ültetik le a gyerekeket!
2011. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
59%

11:53

"A tv elromlott duma egyszerü, de nem ajánlott, a gyermek tudja hogy hazudsz és azt nem szabad, csalódik benned."


Tanultam pszichológiát, fejlődéslélektant, meg egy csomó hasonló dolgot, tény hogy ott is ezt állítják,

DE:

engem úgy neveltek, hogy rengeteg ilyen kijelentést tettek, és nem emlékszem rá, hogy emiatt csalódtam volna a szüleimben, vagy hogy a későbbiekben ilyenek miatt ne tudtam volna megbízni bennük - nem befolyásolt semmit.


Persze nem ovis vagy nagyobb korban kell az ilyeneket alkalmazni, hanem kb 3 éves korig lehet.

2011. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

A tv egy bizonyos fokig egészséges. De az a szülő felelőssége, hogy megtanítsa a gyereket játszani önállóan. Ezt persze nem a nyári szünet előtt kéne elkezdeni, hanem fokozatosan. Persze, az a legegyszerűbb, ha leültetem a kanapéra, amíg én mással foglalkozom...Az olvasott mese egyébként jobban fejleszti a memóriát és a fantáziát, mert nem készen kapom a képet, hanem a fejben áll össze a mozgókép.


Én is a nagyiméknál töltöttem az összes nyarat kislánykoromban, de azt is meg tudtam únni, olyankor kimentem az udvarra játszani az állatokkal (panellakó kisgyerekként ez igazi felüdülés volt), illetve átmnetem játszani a szomszédok unokáival.

2011. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőméknél sokat néznek mesét, de ha kimehetnek pancsolni, bicajozni stb., rögtön ott hagyják. Semmi bajuk sorra nyerik a szavaló versenyeket, az iskolás kitűnő tanuló.Nem látom hátrányát, hogy amíg anya főz, takarít addig mesét nézzenek.
2011. aug. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!