Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A szegényebb ember ha van...

A szegényebb ember ha van neki többet költ?

Figyelt kérdés
Kifejtem mire gondolok. Hozzáteszem nem vagyok gazdag. Ma feljött munkatársnőmmel egy olyan dolog, hogy sok fiatal nem gondol a spórolásra, ugye sokan megkeresik ugyan a pénzt, de azt el is költik az utolsó fillérig, és legtöbb esetben, a "megkerestem, ki is élem ha már megdolgoztam érte" filozófiával. Ez okés is, van olyan, nekem is volt családban, hogy nem volt eleresztve, de mégis hatszáz ft-okat adott büvében borravalónak, nagyzolt, és ő is ezzel indokolta, hogy a "szegény családban ha felnősz....." szóval mért van ez? Nem csak csupán felelőtlenségnek lehetne ezt nevezni? Most azért, mert láttál egy ilyen példát, arra hivatkozva te neked sem kell előreláthatóan gazdálkodni? Hozzáteszem a válaszom saját kérdésemre. NEM. mert szerintem ez hagyagság sok fiatal részéről.Szerintetek?
2011. szept. 13. 23:14
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Én szinte saját magamtól gondoltam ezt végig, hogy nem baxom el a nehéz munkával megszerzett pénzt. sőt még az ösztöndíjat sem.
2011. szept. 13. 23:50
 12/31 anonim ***** válasza:
48%
Azért azt nem hinném. Én legalábbis minden esetben nagyvonalú vagyok mindenhol, és nem azért hogy lássák, mennyire gazdag ember vagyok, hanem mert tudom hogy kell az a plusz pénz sok embernek, amit a borravalóval keresnek. Helytől függően 500-10 000 forintig terjed a skála, és nem kell ahhoz ezt látnia senkinek. Akiknek nincs pénzük csak alkalmanként, azok pedig csak a mának élnek, mert úgy érzik úgysincs jövőjük. A másik ok pedig valóban a nagyzolás, mert azt hiszik ezzel többé válnak, pedig a spórolás kifizetődőbb, mint a felesleges pénzszórás. A pénzzel tudni kell bánni akkor is ha valaki szegény, de akkor is ha nagyon gazdag.
2011. szept. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
65%
Segélyt nem adnék senkinek aki munkaképes,ha keresi a munkát akkor oké,de ha csak a kezét tartja akkor semmit se kapjon,a semmiért nem kéne fizetni többezer embernek,máris lenne az államnak pénze,dolgozni kell a pénzért,nem várni a postást.
2011. szept. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%
Hát én is azt mondom, ha van pénze miért ne költse el az ember, persze az ésszerűség határain belül, előbb a számlák és a többi, aztán a maradék mehet amire épp kedvem van (mondjuk én nem vagyok épp szegény). Persze nem mint az őrült, ha pénzem van muszáj!!!! elköltenem, de ha valami megtetszik megveszem. Persze tegyük hozzá, hogy én nem akarok olyasmiket az életben, hogy saját ház, saját autó, család és egyebek, amikre spórolni kellene. Viszont ha tudom hogy a jövőben lesz egy nagyobb kiadásom, akkor arra félreteszek. 20n
2011. szept. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
60%
"Persze tegyük hozzá, hogy én nem akarok olyasmiket az életben, hogy saját ház, saját autó, család és egyebek, amikre spórolni kellene" Ugye ezt nem gondoltad komolyan? Nem azért, mert nekem mindez megvan, és hitel nélkül, hanem mint 4 gyerek apja kicsit megrökönyödtem. Ne haragudj, nem bántásnak szántam, csak furcsa.
2011. szept. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
84%
Előző nem minden ember álma a család meg a gyerek,el lehet lenni nélküle is más álmokkal boldogan.
2011. szept. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
73%
Off: Mi volt benne meglepő? Nekem azt nehéz elképzelni ahogy mások élnek, ezt a gyűjtögetés mániát pl és hogy legyen állandó lakás, állandó munkahely és hasonlók, de oké, értem, állítólag ez a normális. Nem is érdekel más mit csinál, de én semmi olyat nem akarok az életben ami egy fix ponthoz kötne, ha érted mire gondolok. (Pl család mellett nem biztos hogy megtehetném, hogy egyik napról a másikra csak úgy átköltözzek Londonból mittomén Brazíliába) /off
2011. szept. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
80%
Persze, én ezt elfogadom, csak számomra már 35 éves koromra adott volt olyan anyagi egzisztencia a munkám révén hogy mindezek mellett sem kellett soha semmin spórolnom, és ha el akarnánk költözni Brazíliába, az sem lenne gond. Most mondhatnátok, hogy csak ezért gondolkodom így, de ez nem így van. Egyszerűen csak imádom a gyerekeket, a luxust, rövidesen itt az ötödik lurkó, én meg nem sokára az ötvenbe lépek. Azért 20 évesen a gondolkodás még nem biztos hogy állandó, az évek alatt ez még változhat is.
2011. szept. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%
Változhat, persze, de nagyjából mindig így gondolkodtam, tehát gyerekkorom óta nem nagyon változtam ezen a téren, mindig is inkább spontán voltam, mint gyűjtögető, vagy aki az állandó dolgokat kedveli. Ha lenne saját házam - meg kéne várni míg eladom. Saját kocsi - szintén. Míg egy albérletből csak felmondok, aztán mehetek legkésőbb egy hónap múlva. Tömegközlekedés, taxi - nem kell megszabadulni semmitől, igénybe veszem amikor szükségem van rá. Nem bonyolult amúgy, csak képzeld el, amennyire te élvezed a helyzeted, én épp annyira élvezem az enyém, ennyi, különböző emberek vagyunk.
2011. szept. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Jó figyeljetek!: Főleg Amerikába van ez, hogy akár egész életükön át csak bérelnek egy lakást, sajátra nem is gondolnak, ebbe mi magyarok állítólag sereghajtók is vagyunk hogy saját, saját, sajátot akarunk lakás téren. Viszont nem is arról van szó, hogy tudod, hogy mondjuk pár hónap múlva lesz egy nagyobb kiadásod és arra gyűjtessz. Hanem sokkal komolyabb dolgokra mint az említett lakás, vagy autó idővel, vagy ha gyerek van bizonyos korára valamit tudj venni neki, vagy tenni vele, stb stb. Ez lehet fura olyannak, aki szerencsés családba született, de ez az ésszerű, hiszen középrétegtől lefele, bármi előfordulhat az ember életében és akkor jó egy kis tartalék, még ha lehet nem is abból a célból kezdte lefelerakni anno..... Túl egyszerű ezt kuporgatásnak és magadtól megvonásnak hívni, mert csupán ésszerűség, előre felkészűlni, de NEM ezt várni, de a rosszat inkább valamilyen szinten kivédeni, és ha már tettél valamit akkor az már egy jó dolog. aki meg eleve jól keres, ő is rakhat félre, nem biztos, hogy mindig gurul a szekér, és még egy királynak is jó ha nem üres a kincstár. :) <----- ez egy király példa volt. :)
2011. szept. 14. 06:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!