Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A szegényebb ember ha van...

A szegényebb ember ha van neki többet költ?

Figyelt kérdés
Kifejtem mire gondolok. Hozzáteszem nem vagyok gazdag. Ma feljött munkatársnőmmel egy olyan dolog, hogy sok fiatal nem gondol a spórolásra, ugye sokan megkeresik ugyan a pénzt, de azt el is költik az utolsó fillérig, és legtöbb esetben, a "megkerestem, ki is élem ha már megdolgoztam érte" filozófiával. Ez okés is, van olyan, nekem is volt családban, hogy nem volt eleresztve, de mégis hatszáz ft-okat adott büvében borravalónak, nagyzolt, és ő is ezzel indokolta, hogy a "szegény családban ha felnősz....." szóval mért van ez? Nem csak csupán felelőtlenségnek lehetne ezt nevezni? Most azért, mert láttál egy ilyen példát, arra hivatkozva te neked sem kell előreláthatóan gazdálkodni? Hozzáteszem a válaszom saját kérdésemre. NEM. mert szerintem ez hagyagság sok fiatal részéről.Szerintetek?
2011. szept. 13. 23:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
egyet értek, a szegény emberek tényleg kevésbé tudnak bánni a pénzel. erre tökéletes példa a jelenlegi devizahitel válság. rengetegen a lakáshitel mellé még felvettek autó illetve szabad felhasználású hitelt is amiből utazni mentek. most pedig benne vannak a szarban. mi bár megtehetnénk de 4 éve nem voltunk nyaralni sehol!
2011. szept. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ennek kultúrája, hagyománya. Sajnos. Most kezdik a tévében is nyomatni, hogy itt a válság. Igen, persze, igazad van. Legjobb családon belül megtanulni. Bár egyénfüggő is a spórolás. Én pl. nem tudok, ha kicsit több van, akkor kicsit jobban élünk. Nem nélkülözünk annyira. És a lányomnak is nehéz megmagyarázni, hogy ne akarjon már egy újabb cipőt. 18 éves, és ugye, ilyenkor szeret egy fiatal csinosan járni. Nagyon nehéz. Meg ugye, minimumból nehéz félretenni. Bár boldogult anyukámnak sikerült. Talán azért, mert az ő nemzedéke kénytelen volt megtanulni. Most mi is kénytelenek leszünk, bár nehéz, ha az ember csak simán túlélni szeretne.
2011. szept. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Ez igy van, mivel a szegény ember szerény, és arra gondol, hogy azért mert nincs pénze azért ő megteszi amit kell. Pl. az orvosoknál is, a szegények a nagy pénzeket dugják az orvos zsebébe, miközben a gazdag, nem ad egy fillért sem egy műtétért, mert biztositva van..És jól is teszi, mert enm kéne adjon pénzt..de valamiért a szegény ember ha kölcsön kér is, de megadja azt ami a "szokás".. de ezt én is észre vettem.
2011. szept. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Én nagyon igyekszem szigorú lenni magammal. A családomat nem mondanám szegénynek, de közelebb állunk hozzá, mint a gazdagsághoz. Pár éve elkezdtem az egyetemet és azóta próbálok az anyagi segítségük nélkül élni, hát ritkán sikerült. De ez számomra nagyon idegesítő helyzet, ezért szinte az utolsó kis rágóig feljegyzem minden kiadásomat. Most tartok ott, hogy állást keresek, és már most utánanézek a megtakarítási, befektetési stb. lehetőségeknek, mert ha akármi is történne, akkor ne a pénz akadályozzon. Én egyszerűen nagyon megalázónak érzem, ha kérni kell valakitől. A közvetlen környezetemben is van olyan, aki napról napra él, egy ideig közmunka, aztán semmi. Bulihegyek, de az életével meg nem akar kezdeni semmit. El nem tudom képzelni, hogy hogy lehet így élni. Aztán ott van még, hogy a családomnak is szüksége lehet még valamikor az én támogatásomra, akkor pedig nem szeretném elküldeni őket azzal, hogy nekem sincs.


A "mindenből saját-mániánkhoz" csak annyit tennék hozzá, hogy (bár máshol nem tudom, mi a helyzet) Magyarországon sokan azért annyira nem bíznak meg a főbérlőben, hogy az ő lakását biztos pontnak tartsák. Mi van, ha egyszer gondol egyet a főbérlő, és kiteszi őket bármilyen okból is? Ha az embernek van egy saját lakása/háza, akkor az egy biztos pont, azt nem veszi el senki (alapesetben), ott biztonságban van. A kocsibérlés meg egyszerűen nem terjedt el. Nem reklámozzák, nem tudnak róla sokan, hogy van ilyen lehetőség. Talán nem is érné meg.

2011. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
62%
De sokszor a szegényebbek hálásabbak,nem olyan fukarok mint a gazdagok,mert sok gazdag sajnál pénzt adni mondjuk a gyerekének...De azért nyaralásra van pénze,meg egyéb luxus dolgokra,de az orvost megfizetni nincs...
2011. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Vannak ilyenek is, de azért nem mindenki. Én sem tömöm tele a gyerekeim zsebét pénzzel, mert annak semmi értelme nincs. Amikor együtt vagyunk, akkor úgyis megkapnak mindent. Mindig van annyi náluk, ami fedezi amire szükségük van egy napra, bár ez még csak a két iskolás fiamra igaz, a másik kettő még csak 3 éves. Azonkívül tisztában kell lenni azzal, hogy mennyi pénzt adhatunk egy orvosnak, mert a túl kevés éppen annyira megalázó mint a túl sok, ahogy ezt már írta is előttem valaki, szerintem 100 ezer forintnál meg kell húzni a határt mondjuk egy műtétnél, szülésnél, még akkor is ha simán tudnánk többet is adni. Az egyik élő példa vagyok arra is, hogy hogyan kell a pénzzel bánni, mert most ott tartok, hogy a gyerekeim jövője is biztosítva van már, pedig még kicsik. A gyárat, pénzt, meg mindent meg fognak egyszer örökölni, azt hogy hogy bánnak majd mindezzel én már nem fogom tudni, de igyekszem őket úgy nevelni, amilyen én is vagyok. Persze lehet hogy egészen más fogja őket érdekelni, de az elindulás lehetősége akkor is ott lesz előttük, lakásért, autóért egyiknek sem kell majd gürcölni, és a mai világban nagyon jó ha ezt valaki tudja biztosítani a gyerekeinek, mert a semmiről indulva nagyon nehéz lenne az életnek nekivágni. Nem lehetetlen, mert mi is úgy kezdtük sokan, de akkoriban kicsit más volt még minden, mint most.
2011. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így van, ezt magamon is látom, kicsiben... mondjuk azért arra gondolok, hogy bankba betegyem a pénzt stb., de ha készpénz van nálam, akkor vhogy jobban tudok spórolni, ha kevesebb van. Ha több van, akkor vhogy előjön az, hogy ebből még lehet költeni, mert (relatíve) sok, meg az, hogy hú, most megvehetem azt meg azt meg azt, amit múltkor nem tudtam, mert akkor nem jött volna ki a pénzemből (most ne több tízezer ft-ra gondoljunk)... de olyan feleslegesen nem szoktam költeni, pláne nem fitogtatni, hogy most mennyire megtehetem...
2011. szept. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy pont azért szegény, mert mindent elkölt.

Nem tud spórolni, és nem tud bánni a pénzzel.

És ez így marad, akkor is, ha nyer a lottón.

2011. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Az én családom szegény és a kevésből is spórolunk. Én a spórolás királynője vagyok :)

26L

2011. szept. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Otthon én is ezt láttam.

Apám nagy alkesz, amint volt pénze, volt, hogy 1 nap alatt(!!!) elverte a fizuját! Hála nem sűrűn fordult elő, de gyűlöltem érte. (olyan 100 ezer ft, ne kérdezzétek mire, pia, gép, meg több nője is van, ennyit tudok...) Ha meg nem ekkora tételben tapsolta el, akkor meg állandóan vett valami feleslegeset, főleg ételt, de ilyen vackokat nem valami úgymond minőségit, félig elősütött cucc, rengeteg csokoládé, rágcsálnivaló...

Én megfogom a pénzt, kőkeményen, így sincs sok, nagyon ritka, ha elcsábulok, akkor is könyvekre (netről rendelem olcsóbb 15-30%-kal), finom édességre.

22/L

2011. szept. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!