Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért szivatnak a szüleim?...

Miért szivatnak a szüleim? Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés

sziasztok. 14 éves lány vagyok.

csak egy barátnőm van.. akivel 11 éve ismerjük egymást. ő az egyetlen akivel össze szoktam járni,meg vele megyek mindenhova. ő normális lány,nem fiuzik,nem megy bulizni soha meg ilyenek. én életemben egy korty alkoholt sem ittam,sose volt még pasim,sose voltam még házibuliba,sose gyujtottam rá. leginkább azért mert apám nagyon szigorú.

a napokban megkérdeztem tőle,hogy elmehetek -e 3 velem egyidős barátnőmmel moziba,és a válasza határozott NEM volt,merthogy tul kicsi vagyok az ilyenekhez,és majd elmegyek vele moziba. a legjobb barátnőmhöz pedig megtiltotta hogy átmenjek,mert az ő szülei nem valami szégyellősek,és mikor otthon vannak,akkor rövidgatyába szoktak lenni ami apám szerint tul szemérmes (albán az apum) azt mondta apa,hogy barátnőm átjöhetk hozzánk meg ittalhat bármikor,de én nem mehetek vele sehova és át sem mehetek hozzájuk.

a barátnőm azt kaptam karácsonyra,hogy elmehet paintballozni és vihet magával engem. de apa még ezen is gondolkozik hogy megengedi-e hogy vele elmenjek,merthogy ő nem lesz ott.. és hogy egyedül mennék a családjval.-.-

anya pedig nem engedi hogy a barátnőm átjöjjön,mertzhogy neki ahoz nincs kedve.. ő aztakarja hogy énmenjek hozzájuk (addigis nelegyek otthon) de aztmeg apa tiltotta meg :@@@


ráadásul egyfolytában kritizálnak engem,anya is meg apa is. anyát nemis bánom,de apukámnak nagyon megszeretnék felelni,és télleg mindent ugycsinálok ahogy ő azt elvárja.. mégis mindig ugy állit be engem mit egy vásott kölyköt. nemértem..miértnem elégedettek velem.

Nagyon sok udvarlóm van,de mindenkit viszautasitok,sőtmégcsak nemis beszélek msnen se fb-n fiukkal mert tudom hogy apám megölne érte. és ha kommentelnek egy képemhez azt azonnal törlöm. nem öltözködök normálisan,mindig olyan pólót veszek ami takarja a fenekem,meg aminek nincs dekoltázsa. sose sminkelem magam mert azis megvan tiltva. és habár apa ezekért nem verne meg.. és megtehetném hogy ellene szegődök,de anyira szeretem és aztakarom hogy büszke legyen rám,de mégsem az. MIÉRT?? mit rontottam én el?


2011. dec. 27. 16:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Uhhh jól föladtad nekünk a éeckét beszéld meg szerintem anyáddal hogy legalább egyszer had jöjjenek át és szerintem te nem rontottál el semmit ha nem fiuzol nem sminkelsz stb. akkor szerintem veled semmi bajde beszéld meg velük hogy mért nem engedik meg ezeket biztos nagyon féltenek de ha azért nem engednek sehova mert féltenek akkor kérdezdmeg mér féltenek!
2011. dec. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*leckét
2011. dec. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A szüleid, különösen apád merő jóindulatból "szivatnak". A leírtak alapján neki meggyőződése, hogy jót tesz neked ezzel a nevelési módszerrel.

Nem reagálod túl. Rájöttél, hogy valami nincs rendben, de nyilván nincs teljes rálátásod a gyermekneveléssel adódó kihívásokra. Apád nevelési módszerében valóban van egy alapvető hiba. Ezt a hibát ő sosem fogja beismerni. Akkor sem, ha te mondod neki, és akkor sem, ha valaki más. Ha előhozod, kifejezetten agresszívan fog reagálni, úgyhogy ilyen csatába ne menj bele, ha csak nem látod úgy, hogy a csatát erőből meg tudod nyerni apád ellen (ami pár évig még elég reménytelen). Az alábbi mondatrészed az árulkodó:

"...leginkább azért mert apám nagyon szigorú."

Tehát, ha apád nem lenne szigorú, akkor lehet, hogy pasiznál, cigiznél, buliznál, és piálnál? Valószínűleg nem, vagy nem durván, mindenesetre nincs rendben, hogy nem a saját értékrendedet terelték ilyen irányba, hanem szimplán megtiltják. Holott éppen abban a korban vagy, ahol a felsorolt dolgokra természetes módon kialakul benned az igény, és ezek a cigizés kivételével jó dolgok, és neked kéne megtanulnod ésszerű mértéket tartani.


Hogy egy hasonlattal éljek. Ez olyan, mintha apád ahelyett, hogy megtanítana úszni, inkább megpróbál távol tartani a víztől. Ráadásul ezt sem úgy teszi, hogy megérteti veled, miért olyan veszélyes a víz, hanem a pozíciójából adódó tekintélyt használva megtiltja. Neked viszont van két szemed. Látod, hogy mások már úszkálnak, úgy érzed lenne hozzá tehetséged is, de valamiért nem lehet, és nem kapsz jó magyarázatot rá, hogy miért nem. Mellesleg tényleg nem logikus, hogy ne lehessen.


Egy ideig el fogod fogadni a helyzetet, aztán egyszer besokallsz és kitörsz. "Ha tiltva nevelsz, hazudni tanítasz" - szól az egyik legbölcsebb közmondás. Sajnos, h a nem sikerül megpuhítanod apádat, akkor előbb-utóbb átbillen a mérleg, és már nem szövetségesnek, hanem ellenfélnek fogod tekinteni.


Mit tudsz tenni? apró lépésekben lazíts a kötélen, és ha sikerült lazítanod, akkor lássa, hogy megbízhat benned. Érd el, hogy elmehess nélküle moziba! Ha kell, vess be trükköt. Jöjjön érted a barátnő, ad absurdum egy másik felnőtt. Neki sokkal nehezebben mondaná azt, hogy őt nem tudja elfogadni. Aztán ha 1-2 alkalommal elenged, ne történjen semmi több, minthogy jólérzed magad, és hasonló "engedményeket" tedd általánossá, hogy már ne engedményeknek számítsanak. Utána keresheted a következő lazítás helyét.

2011. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

nem, ha apám nem tiltaná meg ezeket,akkorsem csinálnám. azért hálás vagyok,hogy ilyeneket tilt,mert mivel én nemvagyok ezekben a házibulikban benne,külső szemmel figyelve szánalmas és gusztustalan hogy tizenévesek bulikban mit művelnek,meghogy már 13évesen sem szüzek...

az a bajom,hogy egyáltalán nem látom rajta,hogy kicsit is büszke lenne rám azért,mert én más vagyok,és nem élek ilyen dolgokkal. nem kérnék semmit,csak azt hogy kimutassa és hogy lássam rajta hog büszke rám,azért mert nem hazudok neki,és enyire hallgatok rá. de e helyett mindig sikerül egy icipici dologgal véletlenül elrontanom,és mindig csak azt fogja fel,hogy rossz voltam:( holott egyfolytában azon vagyok hogy mindent tökéletesen csináljak a szemében..

2011. dec. 28. 20:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Megkérdezted-e már valaha az édesapádat, hogy miért nem bízik Benned és mikor jön el az idő, amikor ezt meg fogja tenni ?!

Bármilyen tisztességes is vagy vele szemben, előbb-utóbb hatalmas lesz a kitörési vágyad, mert úgy látom a leveled alapján, hogy a korodnak megfelelő minimumokat sem engedi meg. Hogyan fogsz így tapasztalni, megtanulni élni, belelátni a dolgok mögé, amelyek később majd sokat segíthetnek Neked a csalódások elkerülésében, elviselésében.

A szüleid nem állhatnak majd mindig melletted, ideje, hogy édesapád bizonyos dolgokban szabad kezet adjon Neked, hogy megtanulj dönteni, önmagadért felelősséget vállalni.

Talán ezekről beszélgethetnél velük. Sok sikert :)

2012. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gaborvagyok ***** válasza:
komoly?Jól teszik a szüleid hogy tisztes lányt nevelnek belőled !
2012. jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az utolsónak nincs igaza. Ha tényleg féltenek, akkor túlzásba viszik. Így nem tisztes lányt nvelnek belőled, hanem védenek a legkisebb porszemtől is.
2012. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Úristen szegény :| én 13 éves vagyok, engem majdnem mindenhova elengednek ha meg van baszélve a dlog.. Ha barátnőméknél alszok akkor van hogy az apja alsónadrágban szaladgál a házban meg elkezd alsógatyában balettozni a szoba közepén..(hülyéskedésből) meg olyan is volt., hogy az annya melltartóban volt. és akkor mi van?! Voltam már kint velük Ausztriában, Romániába több napig is.. És balatonon. is.. Ez nem normális szerintem, hogy sehova sem engednek el...14évesen egyenesen gáz..:/ én pl nagyon ritkán (évente max3-4x) eljárkálok bulikba..sulibuli vagy barátnőknél rendezett házibulikba, és azt is szó neélkül megengedik..a lényeg, hogy tudják hol-és kivel vagyok... Szerintem próbáld meg elmondani apukádnak, hogy nem vagy olyan mint a legtöbb korodbéli lány, hogy már a fél várossal volt viszonya, nem vagy egy kis ribanc, és megbízhat benned. Meg, hogy a te korodban már a bulizás-fiúzás-otthonról eljárkálás stb már normális.. Hátha megértené.. vagy csakkeresgélj itt a GYIK-on olyan kérdéseket(van bőven) hogy pl '12 éves vagyok és szű.Ez már gáz?' mutass meg neki párat, hogy milyenek a mai fiatalok és hogy milyen szerencsés, hogy te és barátnőd nem vagytok ilyenek , azaz nem rángatjátok bele egymást semmi hülyeségbe, ergo: megbízhat benned/bennetek.!
2012. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
előző vagyok. a házibuli amit írtam azt ne úgy értsd hogy mindenki lerészegedik, és hogy mindenki-mindenkivel lefekszik.. NEM! van kaja-üditő vanak ismerősök, zene, bulihangulat de nem az a fajta házibuli, ahova a város k*rvái összegyűlnek... Hozzáteszem, nekem sem volt még pasim, annak ellenére, hogy már nekem is soka ajánlatot tettek, és hogy eljárok otthonról nem sedtem még össze senkit.. és nem is szeretnék még... :)
2012. jan. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
én nemakarok se pasizni se bulikba járkálni,ugyhogy szerintem itt most félre értettel páran,vahy én nem irtam elég érthetőten.. nekem az a bajom,hogy apukámban miért nem látom hogy büszke lenne?? mikor mindent ugycsinálok ahogy mondja
2012. jan. 30. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!