Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 8éves gyereket egyedül lehet...

8éves gyereket egyedül lehet már hagyni otthon? 6 órára?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 14:08
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
83%

szia!

Nekem még nincs babóm, de párom elvált,gyerekei néha vannak itt hosszabb időra, most már 10-11 évesek, de ugye voltak ők 8-9 is.

Hát 6 órára nem is, de 2-4-re volt, hogy kénytelenek voltunk egyedül hagyni őket, dolgozott mindenki... nem tudtuk megoldani. De úgy igyekeztünk, hogy addig elfoglalják magukat, megbeszéltük velük, hogy mikor érkezünk, illetve úgy csináltuk hogy rájuk lehetett telefonálni, vagy ők tudtak volna hívni valamelyikőnket.

Szóval ha már szépen lehet vele beszélni, akkor szerintem pár óra egyedül maradhat, de legyen dolga, valamit adj neki, illetve ha lehet valaki azért nézzen rá valamikor, vagy legyen teloelérhetőség.

A 8 éves már nem olyan pici, hisz elvileg már iskolába is egyedül jár- én legalább is, meg párom gyerekei is már tudnak egyedül, gyalog mennek suliba.

2009. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
87%
A gyerektől függ, de általában igen. De te ismered a gyereket mennyire önálló, megbízható.
2009. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
94%
Engem már otthon hagytak akkor is amikor a nővérem volt 8és fél.. Az elsőnél anyum mindig felhívott meg átjöttek és ránknézek..Szem nyugodtan próbáld ki,csak elöbb kis időre és hívd fel meg éha nézzenek rá,nehogy rossz emléke legyen róla.
2009. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
86%

Én az enyémet hagytam, rábíztam a hugát és az ebédmelegítést is(nem volt mikro) de megbízható volt mindkettő.

A tanítványomat viszont 11 évesen hazaengedtem fél órával korábban, mire hazajöttek, leszrelte a vízcsapot. Aztán megkért az anyja, tartsam már benn a gyereket inkább.

Igaz, ez ötödikben meg a garázst gyújtotta fel, a cigivel.


Gyerekkoromban a barátnőm anyja, ha elment, mindig megengedte, hogy a szobában meg a spájzban kutassunk, míg odavan, ígyhát örültünk.


Én 8 évesen úgy nyaraltam, hogy az unokatesóm 14:00-ig dolgozott, rámzárták az ajtót, ettem , kutattam, babáztam, olvastam. Aztán jött fél 3-ra s elvitt ide-oda.

Egy nap bementem hozzá magyarázat után (Nem volt még mobil.) az idegen városban(Gyulán)Igen büszke voltam magamra.

2009. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem óriási felelőtlenség. Egy ekkora gyereknek még lehetnek "hülye" ötletei, akármilyen felelősségteljes is a maga 8 éves szintjén.
2009. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
72%

Hát én pont ilyen okok miatt nem mernék ekkora gyereket otthon hagyni amit a 14,32-es válaszoló is leírt.Minket is otthon hagytak ennyi idősen,de így felnőtt fejjel bele gondolva bizony sokszor lehetett volna nagy baj is,amiről a szülők a mai napig nem tudnak.A férjem is otthon szokták hagyni a szülei,az erkélyen szokott átmászni a szomszéd kisfiúhoz,akit szintén magára szoktak hagyni(10 emeleten laktak).Ha leesik mi van??

Véleményem szerint felelőtlenség otthon hagyni egyedül egy 8 évest,bármilyen megbízhatónak fejlettnek is tűnik.

2009. jún. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
69%

Mikor akarod elkezdeni? Épp ideje! Egy nyolcévest inkább otthon lehet hagyni, később jönnek a jó ötletek. Én egy 14 évest keésbé hagyok szívesen, mint nyolcévesen.

A legrosszabb a 19 éves lány. Mire hazamegyünk kész disznóól van, és még jó ha nem lett vki terhes.

2009. jún. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
83%

Itt nem a disznóólról van szó...

De látni, hogy a felelőtlenül gondolkodó szülők már elkezdték a lepontozást.

2009. jún. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
85%
Otthon hagyni, de csak megbeszélés után. Mit tegyen, mit ne tegyen, mit tegyen váratlan helyzetben? Miért fontos, hogy betartsa, amit mondassz. Ha rászántok fél órát amegbeszélésre, és ő is vállalja, nyugodtan otthon maradhat.
2009. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg a szülő mégiscsak képben lehet, hogy a gyereke 8 évesen alkalmas-e az otthon maradásra.

Mikor gyerek voltam én is és az unokatestvéreim is gyakran voltunk magunkban, együtt is külön külön is. A legextrémebb az volt, mikor a legidősebb -11 éves- felügyeletével elkezdtünk meglepetés palacsintát meg pudingot csinálni.

Egyébként vagy elfoglaltuk magunkat, vagy manósat játszottunk és mosogattunk, takarítottunk had örüljenek, ha hazajönnek.

Van gyerek, akit biztos nem lehet magában hagyni, de szerintem a szülő ezt tudja, hogy az övé alkalmas-e rá.

Másrészt nevelés kérdése is, nem tudom annak a gyereke, aki még 8 évesen is úgy kezeli, hogy jaj dehogy hagyom magára egyáltalán, az milyen lesz később. Meg, ha addig úgy lett kezelve, hogy te képtelen vagy gondolkodni, téged nem lehet magadra hagyni, benned nem lehet megbízni, az aztán biztonságos és nagyon jó módszer a gyerek érdekében.

2009. jún. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!