Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 8éves gyereket egyedül lehet...

8éves gyereket egyedül lehet már hagyni otthon? 6 órára?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 14:08
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
85%

Most 6 órára, megbeszéléssel, dícsérettel, jövőre 8 órára, ötödikbe egy napra...így gimis korára egy hétvégére, pár napra majd elmaradhat.

Adj neki feladatot és telefont!

2009. jún. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
87%

Te ilyen idősen otthon maradtál? Mit csináltál otthon? Hogy érezted magad?

Én szívesen maradtam, örültem, hogy kicsit egyedül lehetek.

2009. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
76%
Miért ne? Mi aggaszt?
2009. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
83%

Jön, és végig lepontoz mindent.

Vége a sulinak?

2009. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
98%

Attól függ, hogy milyennek a körülmények. Ha már volt rá példa, hogy rövidebb ideig otthon maradt egyedül, akkor igen. Egyből hat órára szerintem hosszú lenne neki. A mi lányunk is maradt már itthon 1-2 órára, esetleg háromra, mert nem volt kedve jönni bevásárolni. De mindig megbeszéltük mikorra jövünk, megmutattam neki az órán, felhívtuk telefonon, stb. A családunkban van egy kétgyerekes egyedülálló anyuka. A nagygyerek 9 éves, a kicsi 4. Anya reggel hatra megy dolgozni, vagy este hatig melózik műszakba. A nagy ébreszti a kicsit, reggelit készít, elviszi az oviba, vagy délután érte megy, vacsorát készít megfürödnek és lefekszenek, mire anya hazaér. (Mindezt Budapesten!!) Abszolut gyerekfüggő a dolog, nem kell parázni, csak okozatosan szoktasd hozzá.

Lehet lehurrogni, de ha nincs nagymama, bébisintér, kedves szomszéd, bárki aki segítene, akkor könnyen előáll egy ilyen szitu. (Feltételezem, a kérdező sem diszkóba akar menni)

2009. jún. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is gyerekfuggo, de azert nemelyik valasz kicsit durva. 8 evesen en is siman otthon voltam egyedul nyariszunetben,anyu reggel 6-tol- du-3-ig dolgozott, fel 4-re ert haza. Eloszor is mindig keson ebredtem, minden reggel volt kirakva nekem reggeli, hutoben volt szendvics, gyumolcs, turo rudi mindig volt :). Egesz nap otthon jatszottam, barbiztam, teveztem. Anyu eleinte gyakran hazatelefonalt. sosem volt semmi gond.
2009. jún. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
89%

engem már 5-6 éves koromban is egyedül mertek hagyni..nem voltam hülyegyerek, nem kentem össze a falat, nem hittem a gyógyszerre, hogy cukorka meg ilyesmi.

ez attól függ, hogy hogy viselkedik a gyerek..szerintem egy 8 éves, iskolába járó emberke már viszonylag önálló, ha hagysz neki otthon kaját, azt meg fogja tudni egyedül is enni, tud öltözködni, el tudja magát foglalni.6 óra szerintem nem jelent problémát, de azért fokozatosan próbáld meg hozzászoktatni az egyedülléthez.

2009. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem keress mellé felügyelőt. Ha esetleg lakik vagy ismersz megbízható fiatal lányt egy kis pénzért szerintem elvállalná. Vagy nincs családtagod aki vigyázna rá addig?
2009. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
71%
Kíváncsi vagyok, hogy aki azt válaszolta, még nem, az mikor kezdené egyedül hagyni? Tényle érdekel m, mitt tartanak ideálisnak? Én nem tartom egyáltalán kicsinek a 8 évest, van aki egész nyáron elvan otthon egyedül.
2009. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim válasza:
74%
nem lehet a szomszédom csak egy fél órára hagyta otthol a gyereket tiz éves okos nagyon-Amire hazaért majdnem kigyulladt a ház!
2009. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!