Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 8éves gyereket egyedül lehet...

8éves gyereket egyedül lehet már hagyni otthon? 6 órára?

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 14:08
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem az életkortól függ. Ennyi erővel:

én a 19 évest hagytam otthon, nem kapcsolt ki a kenyérpirító, ő meg tanult... de csk észrevette aztán a füstöt.

Mégse lehetünk mellette 50 éves koráig.

És még 70 évesen is leégetheti a lakást.


Meg kell beszélni, mi a teendő, mit használhat, mit nem, és miért. Megérti.


És mit mond a nyolcéves? Vállalja?

2009. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
71%

Eddig kivel volt, míg dolgoztok?

Sose volt egyedül?

2009. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
77%
a 16. 11-esnél a kulcs. Vállalja a gyerkőc? Mert erről még nem esett szó. Ha ő bátran otthon mer maradni, mi is lehetünk nyugodtak.
2009. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
78%

16:11 Amit a 19 éves művelt, az egyszerű feledékenység, figyelmetlenség, és veled is megeshet. De egy 8 éves még sokkal figyelmetlenebb, és nincs fele akkora felelősségérzete sem, mint egy 19 évesnek vagy idősebbnek. Egyszerűen nem is tudja minden esetben felmérni a következményeket.


Valaki előbb kérdezte, hogy mégis akkor mit tartanak ideálisnak. Gyereke válogatja... De igaza volt annak, aki azt írta, hogy ebben a korban még javában lehetnek hülye ötletei, olyanok, amiknek nem látja még a következményét, csak játszik. Igen, később is lehet, lehet durvább is, de akkor azért már jobban fel tudja mérni a helyzetet. Ettől még lehet hülye 15 évesen is, persze.:)


Az én véleményem az, hogy 6 óra valóban nem olyan sok, DE teljes mértékben a gyerektől függ, és ezt a szülő tudja megítélni. Rengeteg gyereket nem lehetne egyedül hagyni ebben a korban, de van akit igen. A szülő ismeri a gyerekét, nem mi.

2009. jún. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
52%
16:16 "Vállalja a gyerkőc? Mert erről még nem esett szó. Ha ő bátran otthon mer maradni, mi is lehetünk nyugodtak." -- Ne haragudj de ez jó nagy badarság. Nehogy már ő döntse el. Max annyiban számít, fél-e. De kit érdekel, ha nem fél, ellenben a tűztől meg a késtől se mert devagányvagyokot játszik, aztán majd leshet az ember ha hazaért. És ha egy 4éves is bevállalja azt is egyedül hagynád? Nem épp ez az alap. Naná, hogy nagyon menő dolog a legtöbb 8 évesnek, ha egyedül lehet otthon, pláne, ha először! Épp ezért félő, hogy elindul felfedezni a lakást...
2009. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
63%

16:11 vagyok, és ugyan ez a gyerek 8 évesen nem volt feledékeny, bátran otthon maradt, 10 évesen főzött is.

Most meg érettségizik.

Épp azt mondom, egy kipihent felkészített 8 éves, aki izgul, hogy mindent jól csináljon, lehet hogy megbízhatóbb, mint a nagypapa pl.

A barátnőmnél legalábbis a gyerekek(11/7) vigyáznak a papára, mert azt nem lehet egyedül hagyni.

Gyereke válogatja.

2009. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
88%

Még valamit, előző vagyok: ez a kenyyérpirítós nem a feledékenység, hanem váratlan helyzet: elromlott az automatika.

Ezért meg kell beszélni a kisgyerekkel, hoyg bármi lehet és felkészíteni, hogy akkor mi van. Valamit megoldhat, valamikor segítséget kell mkérnie.

Meg kelll beszélni, hogyan.

Valahogy el kell kezdeni.

2009. jún. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
71%

16:16 nak igaza van.

Egy ekkora gyerek tisztában van saját magával. Sokszor jobban, mint a szülő. Szerintem jól meg tudja itélni.

Gyerek az, nem hülye.

2009. jún. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
93%
Az én gyerekeim ugyan még kicsik de emlékszem h gyerekkoromban amikor én voltam 11 tesóm 5 minket is egyedülhagytak a szüleim akik naponta látogatták nagybeteg nagyanyám egy 12 km-re lévő településen.
2009. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:
100%
Na ez egy jó kör volt. Sok okos megszólalással. El is gondolkodtam velem mit csináltak...húgommal együtt levittek nagymamihoz... aki valamikor megjött a munkából két kapucínerrel... mi meg udvaron, utcán...haverokkal bringával, be a városba... sőt most jut eszembe nem is vittek, hanem mi mentünk le a város másik felébe(kisváros). Igazából nem is emlékszem mikortól kezdődött az, hogy egyedül mehettem bárhova...
2009. jún. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!