Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az a legjobb testvéri kapcsola...

Az a legjobb testvéri kapcsolat, amikor a lány idősebb és a kistesója fiú?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 14:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%
A legjobb ha valakinek nincs testvére ! :D amugy van egy hugom akit még életemben nem láttam, de ennyi(lany vagyok) hat azert en egy battynak örülnek.. Nagybattyam (anyum testvere) sokszor olyan mindha az enyem is lenne, nagy korkulombseg nincs ia koztunk.. Csak ritkan latom mert a kis mazlista kint lakik londonba.. >…< de en is mennek ki.. Na de szval igen, ez a szuloktol is mulik.. :D
2012. aug. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

14:48-as vagyok! 88%


Nos, szerintem... csak úgy! :) Nem tudnám megmondani, biztos közte van az is, hogy - ahogy említették mások - biztos van bennem egy kis anyáskodó hajlam, bár azt gondolom, ezt abszolút nem erőltettem öcsémre.

Aki azt írta, hogy jobb a bátty-húg dolog, mert így a lány tud önállósodni, saját maga cáfolt rá, ugyanis azt mondta: vele elengednék bulizni, nagyok társaságába. Ez nem egyenlő az önállósággal, sőt!

Szerintem pont, hogy az elsőszülött az önállóbb (talán életrevalóbb), neki (nekem) kell kitaposnia az utat a kisebb előtt, neki kell úgymond "betörnie" a szüleit: sulis dolgok, később bulizás, otthonról elengedés, majd párkapcsolat kapcsán...

Nehéz ügy, de én kiálltam a próbát. Látom, hogy öcsémnek már minden sokkal könnyebb, nekem mindent nehezebb volt kiharcolnom úgymond. Persze biztos közrejátszik az is, hogy a lányt jobban féltik pl. elmenni otthonról.

Azt pedig határozottan cáfolom, hogy az elsőszülöttek el volnának kényeztetve, pont a fent említettek miatt!

2012. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én voltam az önállósodós. De, valamilyen szinten önállósodás szerintem. A báty úgysem fogja olyan szigorúan fogni, a báttyal elmehet olyan helyekre is, ahova a szülők nem vinnék el, mert "jaj, ez veszélyes" vagy mert mert ők oda nem akarnak elmenni és punktum. Nyilván többet lát az életből. Meg az is az önállósodás része, hogy egy buli után felszállnak arra a buszra és metróra, és hazajönnek, nem az, hogy a szülő odamegy kocsival, mert veszélyes. Sokkal több praktikus dolgot meg lehet tanulni így, fiatalok társaságában.
2012. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!