Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » SOS! Az anyám kitalált egy...

Dress9dora kérdése:

SOS! Az anyám kitalált egy olyan hülye dolgot, hogy ahányszor én nemet mondok a kérésére, húz egy vonalat egy papírra, vagy megjegyzi, és annyiszor ő is nemet fog mondani az én kérésemre. Mit tegyek? Bele fogok őrülni?

Figyelt kérdés
Pedig én ha azt mondom anyukámnak hogy 5 perc akkor az 5 nem 5 és fél!ha tíz,ha kettő,mindet betartom,ő mindig vonalaz!Vagy más kérésekre is.Pakolj össze a szobádba pl-na én erre beleteszem a helyére amit úgy gondolom hogy szükséges,azt hagyom,amire azt mondom,hogy ezt kell hogy lássák,vagy hogy itt maradjon.Ezért is húz egy vonalat.Kapcsold ki a laptopod-én erre 5 alatt mondok egy számot hogy annyi perc múlva megyek én kikapcsolom.De nem,ő húz egy vonalat.Meg ilyenek.Kérlek,segítsetek,mert ebbe én már beleőrülök!Köszönöm!
2012. okt. 15. 09:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
71%

Jó módszer, alkalmazni fogom! :)

Nálunk az 5 percből rendszeresen fél óra lesz, és utána én hiába mondom a gyereknek, hogy ha ő nemet mond valamire, akkor nekem is "jogom van" az ő igényeit, kéréseit megtagadni... ezzel legalább számszerűsítve van, látványosan bemutatva, hogy ha TE nemet mondasz, akkor ő is mondhat nemet. Be fogom vezetni! :)

2012. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Mindenkinek mondom:Nincs egész nap bekapcsolva a gépem,napi fél órát ha gépezni tudok...Nagyon be vannak programozva a napjaim,heti 4 alkalommal vannak úszás és angol foglalkozásaim...szóval az tény,hogy nagyon keveset gépezek egy nap.A szabadban töltöm az időmet.Általában nem gépezek 1 percet sem egy nap,de heti 2-szer fél órát talán.Azoknak szól,akik azt hiszik,hogy gyerek vagyok:Ehhez nem tudok semmit szólni,nem láttam még gyereket a gyakorin...
2012. okt. 17. 20:25
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

"nem láttam még gyereket a gyakorin..."


????


Én a 10-12 éves korosztállyal is rendszeresen találkozom itt, meg azokkal is, akik ugyan régebben születtek, de kb. ugyanott tartanak.

2012. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
29%
Úristen, de egy "1stworldproblem", tudod mit, üljetek le akasztófázni egyet, és beszéljétek meg a dolgot...
2012. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nem láttál még gyereket gyakorin? Akkor jól nézz meg mert 11 ismétlem TIZENEGY éves vagyok
2016. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Remek módszer, bár nekem nem lett volna türelmem hozzá.:-) Nálunk, ha nem volt kirakva megbeszélt időre a szennyes, nem szóltam többet, úgy maradt, vagy kimosták maguknak kézzel. Addig nem kezdtem főzni, amíg nem pakoltak el a konyhában stb, stb, egy idő után rájöttek, hogy jobb, ha elvégzik a házimunka rájuk eső részét, mert nem tépem a számat, nyilván őket se bántom, de ettől még kellemetlen következményei vannak a halogatásnak.
2016. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!