Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudnám felkutatni a...

Hogyan tudnám felkutatni a családfámat?

Figyelt kérdés
Régóta nagyon érdekel ez az egész dolog,de nem tudom hogyan kezdjek hozzá!Hová menjek kérdezősködni,vagy egyáltalán kit kérdezzek? 21/N

2012. okt. 17. 22:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Annyival még kiegészíteném az előttem posztoló gondolatait, hogy nem feltétlenül kell a MOL-ban kutatni. Szóval, ha vidéken élsz, akkor még talán jobbak is a lehetőségeid. A hozzád legközelebb levő megyei levéltárba is le tudják küldeni postával az anyakönyveket mikrofilmen. Sőt, így jobban is jössz ki, hiszen a postaköltség 3300Ft és nagyjából 1 hónapig kutathatod, tehát több időd van átnézni, helyett kell biztosítani a mikrofilmolvasón (hiszen fizettél érte). Ez persze csak akkor áll, ha nem vagy Bp-i.
2012. okt. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vagy megbízol egy irodát, hogy kutassák ki neked.


Mert ha jön egy latin nyelvezetű esetleg egy orosz anyakönyv akkor már el is akadtál.

De említhetném azt is, hogy ha egy oldalon van két azonos nevű gyermek, esetleg nincs meg az anyakönyv mert hiányos, a család településről településre vándorolt nagyjából emberöltőkként, avagy volt egy névváltozás vagy egy ragadványnév akkor már fel is adtad.


Ma az egész ország családfakutató(nak hiszi magát) csak kb értenek hozzá 10-en az országban.

2012. okt. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Judimudi válasza:
Sziasztok! láttam írta valaki, hogy a familysearch.org oldalon sokmindent megtalált.. Ha megkérnék valakit, elmagyarázná nekem, hogy hogy kell ezen keresni? :S Próbálkozom vele, de nagyon nem megy, eddig még nem találtam olyat, ami nekem hasznos lett volna.. Köszii!!
2012. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Üdv!


Alapból 5 féle lehetőséged van, vagyis most már 6. Magyarországot tekintve.

-Római katolikus 16XX-1895

-Református 16XX-1895

-Állami anyakönyvek 1895-től születés 1920-ig, esketés 1950-ig és halálozás 1980-ig

-Gyászjelentés gyŰjtemény

-Állami anyakönyvek esketési keresztlekérdezései (jelenleg még csak Szabolcs vármegye/megye

-Meg valami magán gyűjtemény


neked ez kell:

[link]


Minimum 3 karakter mezőmként, ha pl a vezetékneved Runcájsz és teszem azt az adatfeldolgozó Runcájnszmak írta akkor sincs gond, mert beviheted a nevet így is hogy Run* -> és kiaja az összes Run-al kezdődő nevet.


Az ÖŐÚÜŰ-t nem vagyon érti de már dolgoznak rajta, szal 1000 mindent meg kell tanulni.

Kezd az államiakkal hátha ott a nagypapiék vagy dédiék esketése.

2012. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!