Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mégis hogy lehet ez?

Mégis hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Szóval, nekem zöld a szemem, viszont mindkét szülőmnek kék. Viszont elvileg csak úgy lehetne zöld szemem, hogy valamelyiküknek is az. Mindkettejükre hasonlítok külsőleg és belsőleg is. Amikor erre rákérdeztem, akkor csak megrántották a vállukat, vagy kinevettek. Titkolnak előlem valamit, vagy csak én képzelek bele mindent?


Köszönöm a válaszokat!

16L



2012. okt. 19. 16:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de a zöld színt barna gén állítja elő, annak egy halványabb változata. Ha a szüleidnek tényleg mindkettőnek teljesen kék, akkor nem hordoznak barna géneket, mert az recesszív. Szóval kicsi az esélye. De mivel a biológiában nincsenek mindig ilyen egyértelműen elválasztható határvonalak, minden lehetséges, még ha kicsi is az esélye.
2012. okt. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
a genetikusok nemrég bebizonyították, hogy a biológiakönyveket megcáfolva még két kékszeműnek is születhet barna szemű gyereke, csak nagyon-nagyon ritkán fordul elő. örülj neki, hogy vannak szüleid, és ne rágódj fölösleges dolgokon.
2012. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!