Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elmondanátok a gyereketnek,...

Elmondanátok a gyereketnek, hogy valójában nem az az apja akiröl eddig azt hitte?! És ha igen hány éves korban?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 23:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg örökbe fogadtál egy gyereket, akiről LEMONDOTT a szülő, akkor nincs joga x év múlva jelentkezni, hogy látni szeretné. Egyébként sem nálad jelentkezne, mivel nem is tudhatja, hogy te hol laksz, hanem a gyámügynél. És erre nagyon nyugodtan, határozottan sőt azonnal nemet lehet mondani.
2009. okt. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem is hallottam olyanról, hogy ne mondták volna el a gyereknek egy megfelelő pillanatban, szépen érthetően elmagyarázva, hogy örökbefogadták. Joga van tudni, és amikor serdülőként el kezd a felmenői után érdeklődni, önmagát elemezgetni, akkor folyamatosan hazudnának neki... Meg lehet, hogy amúgy is feltűnne neki, mennyire nem hasonlít külsőre senkire a családban. Ha nem sokként éri a gyereket, hanem a megfelelő (korai)korban, teljesen normálisként fogja felfogni.
2009. okt. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan,milyen helyzetre gondoltál,de az egyik ismerősömmel történt,hogy terhes volt,mikor megismerte a későbbi férjét.Összeházasodtak,a gyereket a nevére vette,tudta,hogy nem az övé.6 év múlva csúnya válás,követeli,vegyék le a gyereket a nevéről,mert őt becsapták...

Akkor hogy kell elmagyarázni a gyereknek,hogy akit eddig apjának hitt,egyszerre csak nem lett az és most inkább viselje az anyukája vezetéknevét?

Nem egyszerű..

2009. okt. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó persze, lehet mondani, hogy hülyeség hogy a fiam a keresztnevén szólítja a párom, de megnézném, ahogy egy pár hónapos/éves gyereknek magyarázzátok, hogy "kicsikém, ő az apukád de nem a biológiai apukád ám!"

Abból, hogy a nevén szólítja, tudja, hogy ez kicsit más viszony, de ettől még úgy szereti, mintha az apja lenne. 4 évesen mondta is: "nekem ugye te vagy az apukám? tudom, hogy nem igazából, de azért majdnem, ugye?" Ha azt mondattam volna vele, hogy apa, akkor honnan tudná, hogy azért vér szerint nem ő az apja?


És a másik - és felnőtt embernek ezzel is számolni kell -, az új párunk is elhagyhat minket, az, akiről azt hazudtuk, hogy a gyerekünk apja. Na akkor mit mondunk? Hogy ugyan már, ő nem is volt az apád, vagy mit?

2009. okt. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenknek a válaszokat ,szerintem nehéz én köreimben inkább késöbb mondták meg a gyereknek....na mindegy akkor még egy kérdés ezzel kapcsolatos erre mit léptek ilyenröl is sokat hallani férj feleség az asszony megcsalja terhes lesz a férj azt hiszi az övé az asszony abban a hitben hagyja a férjet is meg a gyereket is.És mi lesz ha egyszer kiderül vagy éppen válás lesz stb.És mi a helyzet a biologiai apával mondjuk ö tudja,hogy mi történt de nem szólt de egyszer csak kiderül nem lehet gyereke és felakarja venni a kapcsolatot stb.Vagy ha éppen nem tudja és elö állunk vele 10 év után.Ha van kedvetek erre is válaszolhattok.Köszönöm.
2009. okt. 8. 08:59
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyereket nem jó hazugságban nevelni. Ha kiskorától kezdve tudja, hogy nem az apja a biológiai apja, akkor nem jelent neki törést, ez a természetes. Ha arra vársz, hogy "megértse" akkor vagy húzni fogod a dolgot és soha nem mondod el, vagy kamaszkorában fogod elmondani, ami a legrosszabb időpont, nagy törést okoz a gyereknek. Ha pedig véletlenül derül ki, akkor az is ebben az időszakban szokott történni és még rosszabb.

Neveld úgy hogy tudja. Legyen esetleg egy képed, amit meg tudsz mutatni neki, hogy ő az apád. (Ne magadra, a te érzéseidre gondolj, hanem a gyerekre) A gyereknek is joga van tudni ki az apja.

2. Ne feledjük, hogy az apának is joga van tudni, hogy van egy gyereke. Ha nem is fizet gyerektartást a jogai akkor is megvannak. És valóban jelentkezhet később, de akkor is joga van jelentkezni, ha titkoltad a létezését. Ez ellen nem tehetsz semmit, ez vállaltad akkor amikor megszülted a gyerekét.

2009. okt. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is a mellett vagyok, hogy ne éljen az ember hazugságban. Se kicsinek, se nagynak nem jó az.


Nagy a világ, sok minden megtörténik benne; én itt most arra az esetre gondolok, amikor az apa úgy tudta meg, hogy nem Ő a vér szerinti szülője (nemzője) a fiának, amikor annak a motorbalesete miatt szervátültetésre lett volna szüksége. És ott kiderült feketén-fehéren, hogy nemcsak nem segíthet a fiának, de biológiailag semmi közük egymáshoz, nincs genetikai egyezés. Na azt a percet nem kívánom senkinek... :o|

2009. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 10 éves koromban mondta el, hogy az apukám, akit addig annak hittem, nem a vérszerinti apám. Azóta eltelt 9 év, de még mindig van bennem egy tüske, hogy 10 évig hazudott nekem... Néha úgy érzem, még mindig nem sikerült túllépnem ezen.

Szerintem egy gyereket születésétől kezdve úgy kell nevelni, hogy tisztában legyen azzal, kik a szülei, akkor nem érheti később meglepetés. Mert hogy valamikor kiderül, akár 3 év, akár 20 év után, az biztos. Egy 7-10 éves gyermek, attól hogy fiatal, még nem hülye. Valahol mélyen én is sejtettem hogy valami nincs rendben. Miért jön el hozzánk egy idegen férfi meglátogatni engem csak úgy néhanapján? Ha anya nem mondja el, szerintem 1-2 éven belül magamtól is rájöttem volna.

Egy gyereknek, akármilyen fiatal is, JOGA van tudni, kik az igazi szülei.

2009. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
95%

Sy!Én személyes példát tudok mondani mivel én 23 évesen tudtam meg hogy nem az a vérszerinti apám aki idáig nevelt.....

Engem abszolut nem rázott meg sőt mégjobban ragaszkodom hozzá mivel igy is felvállalt.De szerintem az a legjobb ha tényleg amikor már jo a felfogoképessége akkor lehet elmondani hogy bár vérszerint nem ö nemzette de az igazi Apa az aki felneveli a gyereket.....

Ja ,és egyébként én is egy másik ffi gyerekét nevelem és szeretetben élünk....üdvözöllek

2009. okt. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
egyből.
2009. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!