Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Másod unokatestvéremmel...

Másod unokatestvéremmel (Lány) szeretnék együtt járni, de a család már az egyik oldalról már ellenzi vérfertőzésre hivatkozva, mit tegyek? Igaz? Vagy csak így lettünk nevelve?

Figyelt kérdés
Az én(Fiú) és az Ő (Lány) nagymamánk testvérek,ha jól tudom akkor mi másod unokatestvérek vagyunk! ugye? tanácsot várok Tőletek, mindenben.
2009. nov. 3. 16:25
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
71%

16:59-es vagyok:

Nem azért kérdeztem,hogy elmondjam, hogy ki mihez fiatal, hanem mert kíváncsi voltam, hogy tini fellángolásról van-e szó, vagy egy felnőtt ember érzelmeiről.

2009. nov. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Bocsánat, csak túl nyugtalan vagyok ez ügyben. Friss még a dolog, de rengeteg fejtörést okoz!
2009. nov. 3. 17:14
 13/38 anonim ***** válasza:
97%
A rokonsáég elég közeli,hogy kockázata legyen.Ha mág csak most ismerkedtek,akkor nem lehet még erős at érzelmed.Főleg,ha a lány véleményét még nem is ismered.A közeli rokon gyerekeinél komoly a genetikai kockázat.Lehet,hogy a ti gyereketek egészséges lesz,de az unokád pl.szellemi fogyatékos.Régen,főleg a gazdag családoknál,nemeseknél volt divat a rokonházasság.Szinte minden családban volt finoman szólva "stiches" utód. Keress inkább egy másik lányt,vele pedig maradj rokoni kapcsolatban csupán.
2009. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
45%
A családnak igaza van sajnos!Ne csináljatok butaságot,mert ha komolyra fordulna a dolog köztetek,és gyereketek születne nagy eséllyel lehet majd beteg.Vagy ha épen a ti utódaitokon nem lesz látható betegség,az ő utódaiknak is lesz esélye még bőven rá,ugyanis a hibás géneket hordozzák majd Ők is.Hiába ők már nem rokonságba házasodnának.Nem szabad ennyire felelőtlennek lenni!Én sok ilyen embert látok magam körül,fogyatékosok között dolgozom.
2009. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
97%
Annyi kedves, aranyos, csinos lany van, miert eppen a rokonoddal szeretnel jarni? A csalad mit szolna?
2009. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom voltál e már szerelmes,nem tudsz különbséget tenni, tudod? Régen éppen én voltam az,aki lakóhelyemhez kb. 1000-re keressek párt! nem szeretem a lakóhelyemet sem, nemhogy a rokonságban kerestem szerelmem! Nem állt szándékomban! és tessék most itt vagyok! Szerelmesen.
2009. nov. 3. 17:53
 17/38 anonim ***** válasza:
73%
A másod unokatestvéri fok már nem akkora gond genetikai szempontból,hiába pontozgattok lefelé.Azt is mellétettem hogy genetikus véleménye, vizsgálata mindenképp kellene, ha gyereket szeretne két ilyen rokonságban álló személy. Csak leírom, nem azért hogy más válaszolót cáfoljak, de elsőfokú unokatestvéreknél nem biztos, hogy a gyereküknél vagy gyerekeiknél jön ki a "hiba", hanem az unokákon majd.
2009. nov. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
96%
Nezd...dontsetek ugy, ahogy a szivetek diktal, de szerintem nem lesz hosszu eletu,mert a csalad meg fogja mergezni, szoval lehet,h sok kellemetlensegtol mentitek meg magatokat,ha megsem mentek bele.
2009. nov. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
75%

Azért vannak esetek amikor józanul kell gondolkozni!

Ha még nem történt semmi köztetek akkor ezt nem lehet szerelemnek nevezni,max plátóinak.De ha kiderülne valakiről aki tetszik nekem,hogy a rokonom,akkor az eszemre hallgatnék,és nem kezdenék vele szerelmi kapcsolatba.Azon kívül,hogy undorító elég komoly következményei lehetnek majdan az utódaitok életére.Ha innen nézzük,akkor ezt már nem szerelemnek,hanem egoizmusnak ostoba önzésnek nevezzük.Fel tudod fogni mekkora bajt tudnátok csinálni??Nem hiszem,különben már kiverted volna ennek akapcsolatnak a lehetőségét a fejedből.Én még a negyed unokatesómmal sem kezdenék,mert még annál sem kizárt,hogy beteg utód születne,vagy a génállománya beteg lenne és tovább örökítené.Azért ész is van a világon!!!Méghozzá azért,hogy használni tudjuk.Én nem akarnék rosszat a gyerekeimnek és annak a leszármazottainak.

2009. nov. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
65%
Genetikán kívül is lehet kockázata, házinyúlra nem lövünk alapon.
2009. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!