Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Másod unokatestvéremmel...

Másod unokatestvéremmel (Lány) szeretnék együtt járni, de a család már az egyik oldalról már ellenzi vérfertőzésre hivatkozva, mit tegyek? Igaz? Vagy csak így lettünk nevelve?

Figyelt kérdés
Az én(Fiú) és az Ő (Lány) nagymamánk testvérek,ha jól tudom akkor mi másod unokatestvérek vagyunk! ugye? tanácsot várok Tőletek, mindenben.
2009. nov. 3. 16:25
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
58%
A harmad unokatesoom most 5 éves és allergiás a tejcukora akkárcsak én, szereti a pisztárcia fagyit én is, az egyik szeme nagyobb a mássiknál,a kezén gördbe a nagyujja nekem is anyunak is, ekcémás én is növérem is. Szerintem ezzeknek az egyezéseknek van némi köze a genetikához. Ne mondgyuk már a ennek a beteg baromnak hogy csak hajrá járjon 1 családtaggal.
2009. nov. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Winner of Royal Hill válasza:
70%

Na csak hogy mindenki megnyugodjon:)

Régen(vagy nem is olyan régen kb. 50-60évvel ezelőtt) még igencsak bevett szokás volt a rokonok közti házasság.

Az én apai nagyszüleim második unokatestvérek. Sem az édesapáméknál,sem nálunk az unokáknál(5en vagyunk) semmi féle genetikai defekt nem jött elő.

Akkoriban,amikor ezek a házasságok születtek nem foglalkoztak a genetikával,csak azzal,hogy a földek a vagyon,az örökség a családban maradjon,koncentráltan.

Egyébként valaki megjegyezte,hogy emberek vagyunk,nem állatok.

Nos valóban az állattenyésztésben igenis használják a közeli rokonok keresztezését,ha egy-egy típust,előnyös tulajdonágot rögzíteni szeretnének, az igaz,hogy negatív tulajdonságok is előjöhetnek,de a pozitívak sokkal gyakoribbak.

2009. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
90%
Európa uralkodóházainak a tagjai valóban nagyon közeli rokonokként házasodtak (Viktória királynőt Európa nagymamájának is nevezik emiatt). Első unokatestvérnél még nagyon közeli a házasság, a másod unokatestvérnél már nem annyira, a törvény sem tiltja, bár most még inkább enyhítettek rajta, régen bevett szokás volt, de ma már elég furcsán hat, és én pl. még a másod unoktesómra se tudok úgy nézni..., elég undorító, ezért nem is értem h régen ez hogy lehetett ennyire normális dolog... Sztem keress egy nem rokon csajt.
2009. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 Winner of Royal Hill válasza:
43%
Basszus a mai világban nagyon sokan az unokatestvéreiket sem ismerik,nem hogy a másod,harmad unokatestvérüket. Akkor mit vár itt mindenki???
2009. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
jajjajjjjj te szegény :(.........most kaptál hideget meleget. De ne hallgass senkire ha tényleg ilyen nagy a szerelem nálatok mind 2-tök részéről akkor 1 jó kis terv,pénz és irány 1 másik város távol a rokonságtól. A gyerekről majd ti döntötök hogy örökbe fogadtok vagy inkább sajátot szeretnétek.Csak így lehet jövőtök egymással. A család pedig ha köztük maradtok akkor csak pokollá teszi mind2 tök életét.De ehez nagyon komolyan kell gondolnotok a kapcsolatotokat,1 új város új emberek új élet csak egymásra vagytok utalva.
2009. nov. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
46%

Semmi bajotok nem lehet másodunokatestvértől, a gyerekeiteknek sem.

Basszus, régen a középkorban szinte csak kis falvak voltak, sok volt nemcsak a másodunokatestvér, de az unokatestvér házasság is. Ebből csak ma csinálnak ilyen nagy ügyet. Genetikailag már messze-messze vagytok egymástól.

2009. nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

nagyon kicsi az esély, hogy baja lenne a gyereketeknek.

de a magad megnyugtatására genetikust kérdezz meg, ne egy ilyen hordát

2012. ápr. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Na együtt vagytok azóta?
2017. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!