Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan győzzem le a mérhetetle...

Hogyan győzzem le a mérhetetlen féltékenységem? És mit tegyek, hogy ne "szeressék el" a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

Egy elég hosszú és csavaros történetről van szó, igyekszem röviden leírni.


30 éves vagyok, volt férjemmel van két közös gyermekünk, elváltunk, mert ő megcsalt a kolléganőjével, amit a mai napig nem értek, de mindegy. Nem vagyok buta, diplomás, jó kinézetű és alakú, ápolt, nyitott és barátságos ember vagyok, de nem azért annyira kihívó. Ez a nő négy évvel idősebb nálam, a párom évekig gyűlölte állítása szerint: 4 évvel idősebb nálam, ilyen szende, visszahúzódó, de okos és karrierista nő, ahogy én hallottam, mert az egyik barátnőm is együtt dolgozott velük, ő ismerte a férjem új nőjét személyesen.


Aztán egy nap beállított a férjem, hogy együtt vannak, amit nem igazán értettem, mert hallottam a munkahelyről, hogy nem igazán bírnak még dolgozni sem együtt, ki nem állhatják egymást, már szócsata is volt köztük stb. Aztán pár nap alatt ripsz-ropsz egymásba estek és én fogtam magam, elváltam.


Be kell ismernem, hogy féltékeny vagyok erre az állítólagosan szerény, visszahúzódó nőre, hogy mivel babonázta meg a férjemet... aki állítólag évekig szabályosan gyűlölte őt. Mert a barátnőmtől, aki még mindig együtt dolgozik velük, mesél ezt azt: állítólag mintha valami első nagy tiniszerelem lenne, úgy néz ki az egész, amit már nem csak ő vett észre, férjem annyira odavan ezért a nőért. Rosszul esik, értem soha nem rajongott ennyira. Ez a nő még csak most vesztette el a szüzességét is... a férjemmel, aztán 35 is lehet már.


Mivel elváltunk, a férjem elviszi hozzájuk a gyerekeket, ezzel természetesen semmi bajom. De mintha lányunkat és a fiunkat is megbabonázta volna ez a nő, a gyerekeim már napokkal előtte várják, hogy mehessenek hozzájuk, egyenesen imádják az új "anyukájukat", aki mondjuk gyerekekkel is foglalkozik.


Most pedig 600 méterrel lebegnek a föld felett, mert babát várnak...


Légyszíves adjatok valami tanácsot, mert úgy érzem, megőrülök! A férjemet mér elvették, most úgy érzem, a gyerekeim jönnek...


Legszívesebben elutaznék innét jó messzire, hogy soha többet ne kelljen hallanom róluk semmit...



2014. aug. 6. 15:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
53%-os azért kampányol az új nő boldogsága mellett,mert őérte vált el a párja.Jó azért észben tartani hogy ezek akik új szerelemért hagyják el a gyerekeiket,megtehetik ezt a köv. családjukkal is ha új szerelem jön.
2014. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ennyi évesen már aligha.
2014. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nyilván fegyverrel kényszeríti a férjedet, és a gyerekeidet hogy szeressék.

No meg a barátnőd is azért kedveli mert egy velejéig romlott szemét labanc.

Hmm

Szerintem menj el pszihológushoz. Megértem hogy fáj, hagyták már el másik nőért, azt hittem megveszek.

A családomban is volt hasonló eset mint a tiéd.

A feleség a nagy tökéletes boldogságban csak azt nem vette észre, hogy a férje boldogtalan.

Odáig süllyedt a nő, hogy a gyermekelhelyezésnél mindkettő fia zokogva könyörgött, hogy az apjukhoz mehessenek.

2014. aug. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 szakor ***** válasza:

" mivel babonázta meg a férjemet"

Ott volt, amikor szükség volt rá. Odafigyelt, amikor szükség volt rá.

Egy kapcsolatot ápolni kell. Azt írod, sportos, jó kinézetű, stb vagy, azaz Magaddal foglalkozol. Hát a kapcsolat sem marad szép és lendületes, ha nem ápolják.

Időt kell szakítani rá. Az nem elég, hogy jól nézel ki. TÁRSnak is kell lenni. Odafigyelni a másikra, nemcsak testi igényeire.

2014. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nézd, nyilván senki sem várja el tőled, hogy örülj annak, hogy szétb_szták a házasságodat. De, ha ez a nő nem teszi meg, megteszi más. Annak viszont örülhetsz, hogy szereti a gyerekeidet, foglalkozik velük. Sokkal rosszabb lenne, ha bántalmazná őket, és nem is vennéd észre.


Megértem, hogy féltékeny vagy, és hogy úgy érzed, elveszítheted a gyerekeidet is. De ettől nem kell félned, hisz te vagy az édesanyjuk, nem veszi el senki a helyedet. Ugyanakkor nem ártana egy kicsit változtatnod, mert ha depressziós vagy, szomorú, lehangolt, azt megérzik ám a gyerekek is. Nem tudsz rájuk figyelni, hisz a sebeidet nyalogatod, közben meg kétségbe vagy esve, hogy elveszítheted őket. Mindenképp keress fel egy szakembert, akinek a segítségével ezen túlléphetsz és aki nevelési tanácsokat is tud adni ahhoz, hogy a gyerekeid bizalommal és szeretettel forduljanak feléd, hogy veled beszéljék meg a problémáikat és ne az új anyukájukkal. Foglalkozz a gyerekeiddel és szeresd őket. Figyelj rájuk és hallgasd meg őket.

2014. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!