Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » 28 éves férfi vagyok, és nem...

28 éves férfi vagyok, és nem érzek vágyat arra, hogy gyerekem legyen, párom akivel 9 éve együtt vagyok, ő sem szeretne, szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
elég nehéz leírni az érzést, de nem érzek/érzünk rá vágyat/késztetést, viszont lelkiismeretfurdalást okoz, és nem felelünk így meg a társadalmi elvárásoknak! háttér rendben van, anyagilag rendben vagyunk - akár már most is lehetne gyerekünk, de valahogy mégsem akarunk. mind a ketten versenylovak vagyunk, karrieristák. más van/volt ilyen helyzetben?

2015. ápr. 24. 06:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%

És akkor mi van, ha nem akartok? Miért a társadalmi evárásoknak kell megfelelni?!


Én sem akarok és nem is fogok szülni, ennyi. Pont leszrom, ki mit gondol, de kell a fnének a nyakába még egy gyerek is, hogy ennyi időm se legyen magamra... hat évig kb. börtönben léteztem, semmi önállóságom nem volt - hála a mostoha "családomnak" -, így örülök, hogy végre élhetek, és ebbe nem fér bele nekem gyerek.


Majd, lehet, változni fog, momentán kizárt, hogy valaha szüljek.


26L

2015. ápr. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
és Neked ez nem okoz lelkiismeretfurdalást? mi is élünk, megyünk összevissza a világban, búvárkodástól a forma1 fanatizmuson keresztül stb. de valahol meg mégis úgy érzem/érezzük mintha nem ez lenne a helyes irány..
2015. ápr. 24. 06:20
 3/26 anonim ***** válasza:
68%
Mert a társadalmi elvárások + a fajfenntartási ösztön hat rád is. Az állatokban ez utóbbi dominál, míg embereknél azért máshogy van egy kicsit :) Másrészről sokszor az emberi irigység is közbeszól, azért valljuk be. Akinek gyereke van, az sokszor sem időben, pénzben meg aztán pláne nem tudja megtenni azt, hogy a saját vágyainak éljen, holott nyilván ő is szeretne utazgatni, a hobbijaira költeni, ezért inkább kötözködik, megjegyzést tesz, hogy rosszul érezd magad te is: te azért, mert nincs gyereked és ezzel kevesebb vagy, nem tudod, mit veszítesz. Ő meg nem vallja be, de irigyli a szabad életedet, a lehetőségeidet, a szórakozást, a karriert, hogy elértél valamit! A gyerekvállalás biológiai funkció, amire elvileg mindenki képes, rendes embert nevelni, a társadalom számára hasznos tagokat hozzásegíteni ahhoz, hogy ilyenné váljanak azonban már jóval kevesebben, csak ezzel nem szoktak dicsekedni. Lehet, hogy majd később megváltoztok, sokan vannak így, hogy csak a 30 -as éveik közepére érnek meg arra, hogy vágyjanak arra, hogy gyerekük legyen. Mi ezzel a baj? Nem kell mindenkinek az iskolapadból kiesve már pelenkáznia, aztán meg sípolni, hogy őőőő mindent feláldozott a családért. Senki nem ítélhet meg, mert mindenki a saját útját járja. Nincsen ezzel semmi baj.
2015. ápr. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó vagyok: egyébként ki mondja meg, hogy mi a helyes irány? Hogy hogyan kell élni? Ha lenne 2-3 gyereked, meg nulla ambíciód, tengődnél minimálbéren, akkor meg abba lehetne belekötni, hogy minek kellett az életetek megalapozása előtt bevállalni a családot...Élj ahogy jólesik!Egy életed van, aminek az alakításáért te vagy felelős, senki más, ahogy a következményeit is te viseled, nem mások.
2015. ápr. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Mi már 34 évesek vagyunk,13 éve vagyunk együtt a férjemmel,de soha eszünkbe sem jutott ez a gyerek téma,és egyàltalàn nincs lelkiismeretfurdalàsunk,pedig mi még csak karrieristàk sem vagyunk.Egyébként ti még vàltozhattok,elég fiatalok vagytok még.
2015. ápr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen normális.

Ne hagyd, hogy bárki befolyásoljon ilyen kérdésekben.

2015. ápr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
38%

Hogy mi a normalis es mi nem, az nezopont kerdese. En voltam mindket oldalon, ennyi idos koromban pont ugyanugy ereztuk mint ti, ugy gondoltuk hogy nekunk nem lesz gyerekunk.


Aztan ugy alakult hogy lett. Mivel nem volt tervezett, teljesen ketsegbeestunk hogy most mi lesz. Aztan megszuletett, es az eletunk teljesen megvaltozott. Nem azert valtozott meg mert nem jutott annyi ido sajat magunkra, ha akarjuk akkor jut most is, ez pusztan szervezes kerdese. Hanem azert mert teljesen atertekelodik az ember ertekrendje, megtapasztalja hogy mi az igazan fontos. Eltelt azota 10 ev, es ha visszanezem a regi kepeket amikor meg nem volt gyerekunk ugy erzem mintha az nem is az en eletem lett volna. Rajottem hogy igazabol akkor nem is eltunk. Amit eletnek gondoltunk az csak egy illuzio volt, egy delibab amit folyamatosan kergettunk de soha nem ertuk el. Az utazgatas, a karrier, a penzhajszolas, a "magamra" forditott ido totalisan ures dolog, valojaban pedig ertelmetlen. Ha arra gondolok hogy milyen kis veletlen kellett hozza hogy gyerekunk legyen egyenesen megijedek, mert baromi ures es xar eletunk lenne ha ugy folytatunk mindent ahogy akkor csinaltuk.


Egyebkent ti is erzitek mar:


" de valahol meg mégis úgy érzem/érezzük mintha nem ez lenne a helyes irány.."


Ez nem a tarsadalmi elvarasok miatt van, hanem azert mert kezditek megerteni hogy amit hajszoltok az nem letezik. Anyagi javaktol, karriertol, utazgatastol nem lesz tenyleg boldog az ember, hanem csak nemi kielegulest erez, ami nagyon hamar elmulik, es aztan jon a kenyszer az ujabb elmenyekert, ujabb megvasarolni valoert, ujabb "sikerekert" a karrierben.


Mivel lassan 40 eves vagyok, lattam sok olyan embert is mint ti, akiknek aztan nem lett gyerekuk kesobb sem. Egyikuk sem boldog. Ismerek olyat aki most 40 eves koraban hajszolja a parkapcsolatot, mert a ferje elhagyta, es rajott hogy valojaban semmilye sincs, es nem anyagi ertelemben.



Ennek ellenere en nem itellek el titeket, ez a ti eletetek, a ti dontesetek. Ha nem akartok gyereket akkor nem vallaltok es kesz. Senkinek semmi koze hozza.

2015. ápr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Ügyet Lenke ***** válasza:
95%
Ti dolgotok, mindenki saját magának szabja az irányt, nem kell megfelelni minden társadalmi elvárásnak. Én is utaztam, F1, idegen országok, majd most szinte 37 évesen lett gyerekem, addig meg sem fordult a fejemben. Majd lehet később bennetek is megérik ez a gondolat, ha nem meg akkor sincs baj, a ti életetek, döntésetek.
2015. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%

ma 07:27

Én pont fordítva voltam mint ti. Fiatalon legalább 5 gyereket szerettem volna. Elképzeléseim szerint 3 fiút és két lányt. 20 évesen szültem a fiamat. Imádtam, ma is imádom. De akárki akármit mond, igenis rengeteg lemondással jár a gyerek. Rengeteg aggódás, és rengeteg olyan helyzetek amik nem éppen a gyereknevelés csodás oldalát mutatja. Persze később ezek elfelejtődnek, és azt mondjuk megérte. Ennek ellenére, én most 43 évesen azt mondom, még úgy is, hogy imádom a fiamat, hogy ha ma lennék 20 éves nincs az a pénz, vagyon vagy bármi, hogy szüljek. Főleg ebbe a rohasztó világba. Ma sokkal jobban élek, több mindent megengedhetek magamnak (és nem anyagi szempontból) hogy csakis a saját életemmel foglalkozzam, hogy nincs egy kisgyerek a nyakamban. Így visszatekintve életem során sok mindenről lemondtam, sok mindent nem csináltam amit most pótolok be. Mint írtam imádom a fiamat, ott nem bántam meg, hogy megszületett, de ez nem jelenti azt, hogy ha az idő kereke visszafordulna 25 évet, akkor újra úgy élnék ahogy éltem. Biztos nem.

Kedves kérdező. Soha nem úgy éljetek ahogy a szülők, haverok, vagy a társadalom elvárja (persze nem arra gondolok, hogy öljetek, raboljatok mert a társadalom nem engedi, de ti azt akarjátok csinálni) Ha nem akartok gyerekeket, rendben. Ne legyen. Nem kell vállalni a szülőséget ha nincs rá igényetek. Lehet soha nem fogjátok megbánni, és boldogok lesztek gyerek nélkül is. Lehet 5 -10 év múlva mégis lesz gyerek. A ti döntésetek.

2015. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha most itt valaki azt mondja, hogy ez nem normális, akkor nekiugrotok a gyerekgyártásnak? Ugye hogy nem. Kit érdekel más mit gondol, gondoljon amit akar. Nektek a saját életeteket kell élnetek, a saját döntéseiteket meghoznotok. Ha ti így érzitek jól magatokat, gyerek nélkül akkor teljesen rendben van. Biztos sokszor megkaptátok már, hogy majd úgyis megszeretitek, meg hogy jajj xy is így volt, most bezzeg már el sem tudja képzelni az életét a Jóska meg a Pista nélkül. Lehet. De ez lutri. Mert mi van, ha nem? Visszaadni már nem lehet. Csak akkor vállaljatok gyereket, ha ti akartok, ne akkor ha anyuka/apuka már nagyon szeretnének unokázni, vagy ha beszól a szomszéd Mari néni.
2015. ápr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!