Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit választanátok? Melyik az...

Mit választanátok? Melyik az elsődlegesebb?

Figyelt kérdés
Gazdag életet ahol a karrier az első vagy egyszerű életet családdal gyerekekkel?

2015. szept. 14. 23:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
19%

10: Én a saját megélésemre gondolok, úgy a gyerekkoromra mint a mostani életemre. Lelkileg nem jó ezen a bolygón, egyszerűen emberhez méltatlan, életre nem alkalmas hely ez.

Talán a maffiózók lelki életét kielégíti, másokét nemigen.

2015. szept. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem menj aludni. Én például teljesen kiegyensúlyozott vagyok,hálás vagyok sok mindenért és imádom az életemet. És csodás ez a bolygó! :)
2015. szept. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

az utóbbi nagyobb kihívás, mert más embertől is függ, így jóval nagyobb a rizikófaktor benne. nekem ez értékesebb.


a karrier kicsit hálátlanabb dolog az csak üzlet.

25 ényi munka után is szemrebbenés nélkül rúgnak ki, ha az érdek úgy diktálja.

2015. szept. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
19%
Mondom, hogy a maffiózóknak megfelelő!
2015. szept. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
*évnyi
2015. szept. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ha a családfakutatás érdekel, tökmindegy, van-e karriered és gyerek se szükséges hozzá. Vagy miért ebbe a kategóriába raktad a kérdést?
2015. szept. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
melyik kategóriába kellett volna? :D
2015. szept. 15. 07:22
 18/28 anonim ***** válasza:

én a családot választottam a gyerekkel. Nem bántam meg.


De szerintem ez az a kérdés amire elméletben nem lehet válaszolni, csak ha döntéshelyzetben vagy ténylegesen. Nekem pl azt kellett eldöntenem, megkockáztatom e, hogy később szülök jóval, de ugye fene tudja sikerül e. meg fene tudja kibírtuk e volna úgy hogy én jódarabig sose lettem volna otthon (utazni is kellett volna)... Bennem erős volt, a megvan a másik felem, a munkám szeretem, csak nem azon a területen vagyok amivel rogyásra keresem magam. De mindig is magányos típus voltam, és sose vágytam karrierre igazából. A pénz pedig eszköz volt mindig nem cél. Sose vágytam luxusjachtra, még utazni is jobban szeretek úgy, hogy egyedül elvegyülve, beszélgetve a helyiekkel. (itt is tudom a különbséget, volt alkalmam 5 csillaghoz is nemegyszer)


szóval én tudom mit választottam. de ha vki nem lát bele mert sose tapasztalt semmit mondjuk a luxusból, vagy nem tapasztalta, milyen jó egy erdőszéli házikóban a csend egyedül, hiába se áram se víz, nem fog tudni választani.


amúgy szerintem tökmindegy melyiket választjuk, amit választunk csináljuk jól. egy karrier ugyanolyan hasznos lehet a társadalomnak, sőt, több emberen segíthet, mint a nyugis kis családi élet. mindenki máshogy tudja hozzátenni a magáét. És sokaknak fel se dobja az élet a választás lehetőségét.

2015. szept. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
71%
Én családcentrikus vagyok, de nagyon. Viszont mindenképpen örülnék, ha a boldog családos élet mellett a karrier is jól menne. :)
2015. szept. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
18%

CSALÁD

Eljött hozzánk játszani az egyke gyerek, az enyémek kérdezték, hogy van sok játékod? A válasz: van, de testvérem nincs.

A gyerek tud boldog lenni minimális anyagiakkal, ha van elég élménye és szerető közegben él. És a gyerekek lelkivilágához az egyszerűbb élet áll a közelebb. Minél egyszerűbb játékaik vannak, annál kreatívabbak.

Ja, és egy boldog családi élet a szülőnek is ad olyan érzelmi telítettséget, amit pénzzel nem lehet mérni.

Erről szól a "Melyiket a kilenc közül" c. novella.

2015. szept. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!