Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mért ilyenek a szülők?

Mért ilyenek a szülők?

Figyelt kérdés
Azon felül, hogy egy szülő szeretné ha a gyereke jó életben éljen, és dolgozzon, legyen családj, a stb stb. Ez okés. De: Mért nem hiszik el, hogy nem csak kamu a válság kifejezés és tényleg nehéz állás találni. Okés, hogy van de mért baj az ha az ember ha már tanult megpróbál válogatni, vagy legalábbis nem csicskamunkára elhelyezkedni, főleg ha nem is otthol lakik hanem albit fizet magának. azt vettem észre, hogy önzők is a szülők mert így nem tudnak dicsekedni másnak a gyerekeivel. Én megértem, de közben egy éltről van szó, amit a hecceléseikkel, bántásukkal tönkretesznek, csökkentik az önbizalmát az embernek. Miért felejtik el, hogy ők is voltak fiatalok, és talán munkanélküliek is, ez nekünk is nagyon rosszz. És még ők rátesznek ezzel sokat. Vélemény?
2010. jún. 30. 10:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
A véleményem az, hogy sajnos egy pályakezdő független attól, hogy mennyit és mit tanult, most nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy válogasson, hiszen meg kell élni valahogy. Az, hogy bevállalsz egy csicska munkát (és nem mekdonálcos legcsicskábbra gondolok, hanem pld. adatrögzítésre, vagy bármilyen adminisztratív jellegűre, amit márpedig lehet találni), még nem jelenti azt, hogy elkötelezett leszel egy fél életre. Ha csak 3 hónapig is (én is ezt tettem), de el kell menni, és pénzt kell keresni. Közben és utána lehet cv-kkel bombázni a cégeket, behívnak, elutasítanak, behívnak etc, és előbb utóbb kapsz egy jobb állást. Aztán meg mégjobbat.
2010. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

1-es válaszoló nem a kérdésre válaszolt, hanem a kérdezőt osztja. Majd ha azt akarja megkérdezni, hogy hogy szerezzen munkát pályakezdőként, megkérdezi a munka rovatban. Itt nem ez volt a kérdés.


Kérdező, a legtöbb szülő nem szereti igazából a gyerekét, úgy néz rá mint egy vagyontárgyra. A legtöbb helyen ezt látom, a képmutató szülők által lelkileg megnyomorított fiatal felnőtteket. Te ne légy az. Függetlenítsd magad tőlük, ne mondj el nekik semmit. Felnőtt vagy, nem vagy köteles 60 éves korodig azon parázni, hogy megfelelj nekik. Aki szeret, az akkor is szeret, ha munkanélküli vagy, és tiszteletben tartja az érzéseid, magyarul nem rúg beléd, nem bánt meg. A szüleid ezek szerint nem ilyenek. Az enyémek sem, nem is foglalkozom velük, semmi kedvem a zárt osztályon kikötni miattuk, ezért no info. Nem kellett volna elmondanod nekik, hogy munkanélküli lettél. Legközelebb ne mondd el, mert a vernyákolásukkal csak hátráltatnak, és teljesen szétcseszik az önbizalmadat.


29/l

2010. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igazad van tökéletesen, azon vagyok, csak a lakóhelyemen próbálok logikusan keresni de ő egész Mo-ra gondol hogy menjek és menjek... arra nem gondol, hogy az összes pénzt felenné a drágább albi pesten pl meg a kaja meg minden. És hiába mondják, egyből nincs lakótárs mint ahogy azt hiszik. És ilyen végzettségtelen melóért ott sem adnak többet de nem? Tudom, sokan átmenetileg elhelyezkednek és onnan néznek jobbat. Én attól félek, hogy nem fogok tudni, nem lesz időm rá. Azért is tanulok az albimba nyelvet magamtól, hogy képezzem magam, csak ez a pénztelenség már kikészít, ahogy megjön a szoci majd egy huszas az albi, a többi meg megy tasakos levesre meg konzervre. Szóval nem vagyok otthol és mégis here vagyok, nem akarok dolgozni. Na ez hogy van? Próbálok, és mégsem vagyok jó. Amikor meg melóm volt, én voltam az etalon, dünnyögtek is rám tesóim. Most ők melóznak, és mondják, hogy de menni kell, menni kell. Szal mint a bagoly a verébnek a közmondásban. Érdekes ez a világ nagyon.
2010. jún. 30. 10:57
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja amúgy sokan nem is a kérdésre felelnek amúgy. hasznos volt a komment azért, csak érted.. ugyanezeket én is tom hogy ezt kell csinálni vagyis kéne. Figyi egy éve vagyok munkanélüli, de próbáltam, voltam nembejeltve pénzügyi tanácsadó két hónapig, de ráment a gatyám. Ötvenropi ment el a megtakarításomból és tizenötöt szedtem be. Szóval senkinek nem ajánlom az olyanmelót, max másodállásba ha van időd, és belefektetni való pénz, mert kifizetések minden rákövetkező hónaptól vannak. én meg ráadásul fél évet vártam. szóval tényleg jobb nem elmondani, csak ugyis megtudják, gondolod egy évig nincs, és nemtudják meg mikor hazaköltöztem a melóm után? :) Köszi a választ egyébként.
2010. jún. 30. 11:03
 5/18 anonim ***** válasza:
Mi (=szülők) még abban a korban születtünk, amikor szégyen volt nem dolgozni, szégyen volt eltartatni magunkat a szüleinkkel. Akkor le is csukták azt, aki nem dolgozott. Ezt a szellemet mi nehezen felejtjük. Én elképzelhetetlennek tartanám, hogy ne dolgozzak, és mint más is írta előttem, átmenetileg bármilyen munka lehet, én is csináltam már sok mindent, volt amit csak egy hónapig, de nem ültem tétlenül soha. Ismerek egyetemi tanárt, aki fiatal korában szállodában porszívózott, vagy szőrmét szabott és nagy vállalkozót, aki bizsu eladással kezdte. A munka soha sehol nem szégyen és az ember mindig tapasztalatra tesz szert, amit nem tudhatni, hol hasznosíthat később, ezért én is azt mondom gyerekeimnek, vállaljanak el bármit, amíg nem jön jobb.
2010. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha pl. folyamatosan ők segítenek ki, mert te válogatsz a munkák között, akkor bizony igazuk van.

A párom is már ott tartott, hogy apukájától kellett pénzt kérnie albérletre. Ekkor inkább elment kőműveshez segédmunkásnak, 9-10 órát dolgozik egy nap, de mellette mindig szakít időt a munkakeresésre, úgy tűnik, össze is fog jönni neki egy. Előtte őt is szekálták a szülei, nem is csoda, apukájának már százezer forinttal tartozunk. Most hogy dolgozik, ugyan még nem tudjuk megadni neki, de látunk rá lehetőséget, hogy pár hónap múlva visszafizessük, egész másképp állnak hozzá.

2010. jún. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


A kérdezőtől elnézést, ha neki sem úgy jött le, hogy nem pont a kérdésre válaszoltam.


2., 10:56: Ne oktass. Qrvára nem volt célom a kérdezőt osztani, azt hiszem a válaszom stílusából sem ez jött le. Egy olyan dologra világítottam rá, ami bőven belefér a kérdés tárgykörébe.

A szülők zsörtölődése is csak motiváció, bármilyen rossz is az általuk választott eszköz erre.

2010. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szervusz! Sajnos van itt több olyan válaszoló, aki csak azért pötyög be néhány sort mert éppen olyan a kedve vagy egy kommentet kritizáljon.

Én átéltem azt amit te most. A szüleim tök sokáig idiótának semmirekellőnek véltek. Amikor kaptam egy klassz munkát akkor meg már természetes volt. Mára már nem érdekel mit mondanak.

Most párkapcsolatban élek, s sajnos nincs munkám. Már mindent megpályáztam, de semmi sem jött össze. Tök hülye munkákat is megpályáztam, de még válaszlevelet sem kaptam. Beh! :( Most az ismerősök néznek rám furán, úgy mintha semmit sem akarnék magammal kezdeni. Az élet egyik furcsasága mások ítélkezése. Elsősorban önmagaddal kell tisztába legyél aztán jöhet mások marhasága.

2010. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nekem össze ne vesszetek, csak beszélgetünk!! Figyi. Én nem kérek egy árva garast sem anyámtól. Éppen az van, hogy akkoriban anyám már elvolt válva, apu meghallt, kaptam az árvaságit, fősulira jártam, és egy fillérig odaadtam az összeset, amíg öcsém otthol volt és ő egy fillért sem, pedig neki még a barátnője is ott volt nálunk. Én meg járattam a diákhitelt. Szóval itt van a dolog ami bánt engem, hogy okés, dolgozni kell, én is utálok itthol ülni, én is érettségi után hat nyáron át pesten egy gyárban dolgoztam, szivattak unokabátyám jóvoltából szinte mindenki, de ott is feljutottam a végén gépkezelő müszakvezetőségig. Fősuli után meg tanár voltam egy évig. Szóval félre ne értsetek én nem a tökömet lógatom ennyi évesen, csak a szakmám félébe szeretnék melózni. magamnak beosztom ezt a pár ezret amit kapok, próbálok nem anyura hagyatkozni mint bátyám is otthol aki elbacta az életét, és szívja anyánk vérét, hanem amit tudok megteszek, egyedül ez a meló nem jön összefele. Az embernek vannak vágyai, én is egy utat szeretnék bejárni, de ami régen volt az ma már nem biztos hogy ugyanugy müködik.
2010. jún. 30. 11:30
 10/18 anonim ***** válasza:

Én sem akarlak kiosztani,de nagy baj van a mai fiatalok életszemléletével. A kétkezi munkát csicskamunkának tartják,pedig arra is szükség van. Ha valakinek nincs jobb,akkor megkell ragadni minden lehetőséget.

A párommal mindketten diplomásak vagyunk,és ennek megfelelő helyen is dolgoztunk. A két gyerekem szintén diplomás lett,és a szakmájukban dolgoztak. Mindkettő otthon maradt, a háztartáshoz csak minimálisan járultak hozzá. Nem jártak naponta diszkóba,nem ittak stb. Néha elmentek moziba,vagy színházba,esetleg a haverokkal egy-egy sört meginni. Minden fillérjüket félrerakták,hogy mielőbb saját otthont tudjanak teremteni maguknak. A nagyobb a házassága után is hozzánk költözött a párjával. Kicsit szorosan voltunk,de a cél érdekében kibírtuk.

Béreltünk közösen az Állami Gazdaságtól szőlőt. Az egész család,még a terhes menyem is,amíg bírta, februártól októberig,mindennap kinnt dolgoztunk sötétedésig. Metszettünk,kapáltunk stb.mikor mi kellett. Ha hazaértünk,akkor ellátuuk a háztartási teendőket közösen.Amikor már a menyem nem jött ki,akkor ő elvégezte az otthoni munkákat,és vacsorával várt bennünket. Nem kényeskedett annyit,mint a mostani fiatalasszonyok.,

Fárasztó volt,nem volt kedvünk "társasági" életet élni,legfeljebb néha hétvégén. De meg lett az eredménye. 4 éven belül mindkettőjüknek lett saját lakása.

Ha a mai mércével nézem,akkor bizony diplomával nagyon is csicska munkát végeztünk.

Így éltünk a szüleid korában.

Neked kell eldöntened,hogy mi a célod,mi az amit elvállasz ezért,mit tudsz tenni a megélhetésedért. Ne a szüleidet hibáztasd,hanem tegyél meg mindent a saját boldogulásod érdekében.

2010. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!