Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mért ilyenek a szülők?

Mért ilyenek a szülők?

Figyelt kérdés
Azon felül, hogy egy szülő szeretné ha a gyereke jó életben éljen, és dolgozzon, legyen családj, a stb stb. Ez okés. De: Mért nem hiszik el, hogy nem csak kamu a válság kifejezés és tényleg nehéz állás találni. Okés, hogy van de mért baj az ha az ember ha már tanult megpróbál válogatni, vagy legalábbis nem csicskamunkára elhelyezkedni, főleg ha nem is otthol lakik hanem albit fizet magának. azt vettem észre, hogy önzők is a szülők mert így nem tudnak dicsekedni másnak a gyerekeivel. Én megértem, de közben egy éltről van szó, amit a hecceléseikkel, bántásukkal tönkretesznek, csökkentik az önbizalmát az embernek. Miért felejtik el, hogy ők is voltak fiatalok, és talán munkanélküliek is, ez nekünk is nagyon rosszz. És még ők rátesznek ezzel sokat. Vélemény?
2010. jún. 30. 10:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Most olvasom a kommentedet. Nem igazán ideális anyukád viselkedése. Abban is igazad van,hogy ma már semmi sem úgy működik,ahogy a mi időnkben.,

Bátorság és kitartás,előbb-utóbb lesz eredménye. Sok sikert kívánok neked.

2010. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kedves előző oldali utolsó hozzászóló.Az ön írásából is azt veszem ki hogy nem kell lustának lenni, el kell válalni minden munkát átmenetileg is. Nem ez a lényeg teljesen az egészben. De nem is az, hogy diplomásként nem akarok kétkezit melót csinálni. Hozzáteszem örökre nyílván nem, hisz nem büfészakot végeztem, tanultam anyit, hogy az szerencsétől majd megérdemeljem a jó állást majd. Van lerakva pénzem is, hisz mint mondtam dolgoztam nyaranta, és spóroltam a diákhitelből is nameg ha szerencsém volt és kaptam a sulinál szoctámot nem elittam és elbuliztam hanem félreraktam. Akarok dolgozni tessenek már elhinni én is, nem az a baj, hanem, hogy ne ÉREZTESSE velem saját szülőm, hogy here vagyok, miközben végig kíméltem a pénztárcájukat. Csak ugye anyu egy kalap alá vesz ilyenkor mind ahármunkat. Pedig nem én miattam van a szülői ház sem jelzálog alatt csak hogy egy példát említsek bátyácskám cselekedeteiből. Szóval bonyolultabb ez minthogy egy szokványos családról beszéljünk. Sok van a hátam mögött nagyon.
2010. jún. 30. 11:54
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az ilyen szülők hol teremnek.Úgy gondolom, hogy a szülő támogassa a gyerekét, addig anyagilag, amíg futja erre, de csak addig. Bajában, bánatában pedig nem megalázni, hanem magához ölelni és biztatni KÖTELES!Amíg él, addig.

Ha a felnőtt gyereknek nincs munkája, vagy nem jó munka: majd lesz, akár jobb is.Önbizalmát rombolni, heccelni - hogy jut eszébe egyáltalán? (Idegennek sem járja.)

Kérdező, nem tudom a viselkedés okát. Talán a magával, a saját életével elégedetlen ember reagál így, hogy a nem teljes életénél -szerinte- rosszabb élet hangsúlyozásával az övé azért jobbnak látszik?Persze ez is csak spekuláció.

Keserves dolog a munkanélküliség, egy rettenet megtapasztalni, nem kívánom sem fiatalnak, sem idősebbnek.

Bár tanácsot nem kértél, megtehetnéd, hogy nem tulajdonítasz nagy jelentőséget a szülő romboló kritikájának, amelyik a mai világot kevésbé értő embertől ered.

59N

2010. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én szívesen fogadok tanácsot bárkitől, félre ne értsétek, értsék, nem csak azokat olvasom el akik támogatnak, meg anyut fikázzák, vagy megjegyzést tesznek. Persze, nem volt neki sem habostorta az élete, ő is megjárta a poklot akkoriban, csak más családi téren. De épp ezért nem értem, hogy ő lehetne normálisabb. De sajnos olyan fajta, hogy ha felhuzzák meg kikezdik a munkahelyén, ott nem mer szólni, otthol töltötte ki a bosszúját rajtunk. És hova mentünk volna? Hallgattuk a mondókáját évekig. Már a tököm is kivolt Ilikével meg bubukával annyit hallgattam, de amikor szakításom miatt lelki válságba voltam, még meg is tépett. És akkor hol vagyunk most? Attól hogy szülő valaki tisztelheti a gyerekét, főleg ha addig amig xarban nincs tett is valamit a boldogulásáért. Néha az jut eszembe kis sarkitással, hogy dugni és szülni mindenki tud, de nevelni, igazán jó szülőnek lenni, megértőnek, kevesen. :( És tényleg bocs, nem akartam durvának tünni de én nem ezt várom el egy szülőtől főleg hogy már rég nagykorú vagyok, és nem egy hülyegyerek.
2010. jún. 30. 12:28
 15/18 anonim ***** válasza:

Most akkor higyjük el,hogy egy éve a semmiből élsz albérletbe és nem a szüleid nyakán élősködsz?

Mert ha hazajársz enni/fürödni/mosatni,közben meg osztod az észt,akkor bizony annak hívják.Azért elég nehéz azt feldolgozni a szülőnek,hogyha szakmát ad a gyermekének a kezébe-az meg rájön,hogy büdös a munka-elmegy továbbtanulni(mintha nem lenne teli az ország tanárokkal)-aztán otthon ücsörög,mert a munkaadók nem hülyék...az,hogy kínkeservesen lediplomáztál(vélhetőleg estin)-hidd el nem fogják értékelni.Te mindig abba a kesztba fogsz tartozni,akinek büdös a munka...ilyen embert,meg ki alkalmazna?

Na már érted anyádat?

2010. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Te figyelj már ide! 1. Tavaly május óta vagyok munkanélküli, és idén januártól vagyok albiba otthontól 65 km-ra. Szóval biztos nem járkálok haza minden héten, mivel nem is lenne mmiből. 2. Mivel volt munkaviszonyom, ilyenkor jár egy 28500 ft-os szociális támogatás, amit amúgy nálam akár évtizedekig nem dolgozó emberkék is felvesznek, szóval ezért nem fogok éhen halni, mert ez ciki. Nekem is az, de ez van. Kifizetem az albit, a rezsit, marad egy tizes, ami kajára megy, és mivel öcsémékkel vagyunk együtt albiba, megoldjuk, hogy harminc napra elosztódjon a pénzt, pl úgy főzünk hogy megérje. 2.Majd ha egy szinten leszel velem akkor dumálhatsz, négy év alatt végeztem a fősulin, és nappali szakon, azt, amit csoporttársaim négy öt év alatt. És csináltam hozzá egy szakirányt is. 3. Nem büdös a munka, olvasd vágig a kommentjeimet, dolgoztam éretségim utáni okj, és utána a négy év fősuli között hat nyarat egy gyárban, sokszor tizenkettőztem, mivel műszakvezető is voltam, még mielőtt ebbe belekötsz, gyümölcsfeldolgozó gyár, szóval nem lehetetlen hogy nyári melóba azt dolgozzam. Ha nagyon akarod, még a gyár címét is leirom, hogy boldog légy. Rauch Hungaria kft. Budapest, Kiskároshíd ut 12. Itt nem aválogatásról van szó kedves hozzászóló, nem csak én vagyok ilyen helyzetben, tele van ez az oldal is hasonló írásokkal. Amúgy meg már nem válogatok, elmegyek ideiglenesen bárhova mostmár, de azért engedd már meg, azt , ha már tanultam, nem keveset ráadásul, azért hagy próbáljam már meg legalább megválogatni a munkahelyet, még ha nem is olyan egyszerű ez a mai világba. 4. Ha élősködő lennék, nem adnék az albiba sem most sem, hanem élném az életem, vagy otthol ülnék mint a here. szerintem ez mutatja hogy akarok. Olyan felesleges úgy írni kommenteket, ha bele sem gondolsz, csak tapasztaltad valahol ezt, és akkor én is ez lehetek. Amikor végigolvasod vedd már ki az ember szavaiból a valóságot is. Légy beleérzőbb szerintem.
2010. júl. 1. 07:31
 17/18 A kérdező kommentje:
Ja, meg nem minden szülő álomszülő tudod? Vannak rossz természetűek is,akiknek az eget is lehozhatod, vagy mint ahogy a viccbe is van a nyuszikásba, ha van rajtad sapka azért, ha nincs azért. A tanári dolgot meg úgye jólemlékszem, hogy azt is fikáztad, kilehet azt is próbálni amúgy. Rakd le a diplomát hozzá először is, aztán meg dolgozz kilenc osztályba úgy, hogy vannak harmincan osztályonként, taníts, fegyelmezz, és még mivel kezdő tanár is vagy, ellenőrizgetnek az igazgatóiból. Na? Szólj ha megvan. Ja, és csak azért nem írom le hogy milyen szakon végeztem, mert jóhogy nem már a nevem is ideírom, de hidd el, hogy a régi képzés szerinti a sulinkba levő szakpárok közül az egyik legnehezebbe voltam. És még végül. Igazából az egész embert, a családi hátteret kellene ismerned ahhoz, hogy tudj igazi véleményt alkotni egy emberről. Ezt is leírtam egy másik topicban, de most nem ez volt ide a kérdésem, meg ez már kezd saját magamat kiadónak tünni. Szóval inkább be is befejzem. Remélem változott valamit a véleményed, ha meg nem, úgysem tudlak meggyőzni.
2010. júl. 1. 07:39
 18/18 A kérdező kommentje:
Még annyi megjegyzés ami azért fura, és tudom, hogy minden szülő ezzel jön, hogy "szakmát adott a kezembe, kezünkbe" Szerintem ha egy férfi és egy nő összeházasodik, gyereket vállal, gondolom családalapítási célból teszi. Namost. A gyerek tényleg nem tehet róla, hogy ő megfogant, és hogy pénze kerül. Szakmát meg ki adjon a kezébe a szomszéd? A fősulit meg amúgy is magamtól csináltam, sőt az okj-t is, mint írtam diákhitelt is járattam, miközben az árvaságit meg hazaadtam, ami amúgy egy összeg volt, szóval nem kellett volna magamra venni annyi adósságot sem. És akkor szerinted here vagyok? Tesóim fillért nem adtak haza én otthol sem voltam és adtam, és here vagyok? Szerintem nem így viselkedik egy here. Ja, és büszke vagyok arra amit elértem, viszont nyílván szomorú is, hogy nincs munkám. Szar érzés ez alapból is nem hogy még fikázzák is az embert. Mindenki azért választ szakmát, hogy abba akar majd dolgozni, szóval nehéz belenyugodni abba, hogy valami mást kényszerből csináljon. De ez van, ez lesz! Átmenetileg!!!!
2010. júl. 1. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!