Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Csinált már valaki családfakut...

Csinált már valaki családfakutatást?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mennyibe került és hogyan zajlott? Esetleg tud valaki olcsóbban, mert amiket láttam azok több szászezer forintosak

2019. júl. 16. 18:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Több mint 10 éve kutatok, kiseb-nagyobb szünetekkel. Nagyon sok érdekes információ birtokába jutottam már. Nem bíztam meg senkit, saját magam kutatok, sokkal nagyobb élvezet, hogy magam találhatom meg az őseimet, mintha csak elém tennék készen. Nem adok ki pénzt olyasmire, amit magam is meg tudok csinálni.

Minimális költségem van, egy-két regisztráció, ami fizetős, de nem vág a földhöz (évi 5000 Ft) és sok hasznos infót szereztem be már rajtuk keresztül.

2019. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
En egy eve csinalom, igazabol azt kell mondjam, hogy a legjobb, legizgalmasabb elfoglaltsagok egyike. Lehet erte fizetni, persze, de egy hatalmas elmenytol fosztod meg magad, plusz mi a garancia arra, hogy olyan alaposak, amilyen te lennel?
2019. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Először is ki kell kérdezni a szülőket azt hogy mennyit tudnak az őseikröl illetve ha élnek nagyszülőket illetve idősebb rokonokat ha van régi családi biblia vagy útlevél anyakönyvi kivonat stb ha a családtól megvannak az információk akkor kezdhetjük el az anyakönyvi kutatást online pl. Familysearch.org oldalon
2019. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen feleslegesnek tartom.Pl. hiába tudom meg hogy az ük-ük-ük-ük-ük nagyapám Kiss József volt név szerint,attól még nem tudok meg semmit.Nevek nem érdekelnek,a személyiségük érdekelt volna.
2019. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
14-es ki derül az is hogy pl. Kiss Józsefnek mi volt a foglalkozása vagy hogy milyen társadalmi osztályba tartozott de akkár azt is meg lehet tudni hogy volt pl. földje vagy haszon állata vagy hogy éppen milyen magas volt de ezekhez már más fajta összeírásokban is kutatni kell pl. katonaállítási lajstromok vagy pl úrbéri tabellák stb.
2019. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#14: Nem csak a nevét lehet megtudni, én pl. nagyon sok érdekes infót szedtem össze a száraz adatokon kívül.

Kiderült pl., hogy az egyik szépapám (ük-ük-ük nem létezik) volt az egyik első dagerrotipista Magyarországon. Negyedikként nyitott műhelyt Pesten, láttam egy újsághirdetését is 1849-ből. Most próbálok utánajárni, hogy pontosan hol és mikor született (valahol Ausztriában, ez nehéz lesz), holt járt iskolába, hol tanulhatta ki a fotós mesterséget és próbálok felkutatni a munkáiból. Nagyon izgalmas és szórakoztató, még akkor is, ha nem találok róla semmit, közben rengeteg régi képet nézhettem már meg, amik számomra nagyon érdekesek.

Természetesen nem mindenkit érdekelnek ezek a dolgok, de akit igen, annak egyáltalán nem felesleges időtöltés.

2019. júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nekem ezzel az lenne a célom, hogy a meg elo rokonaimat fel tudjam kutatni. Azt is ki lehet kutatni vagy csak a regi felmenoimet lehet igy megtalalni?
2019. júl. 17. 17:41
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

Élö rokonokat nehzt, mert személyes adatokat nem adnak ki sehol kivülállónak.

Aszületési anyakönyvek 90, a házasságkötésiek 60, a halottaik 30 évre vannak zárolva, az elött nem lehet öket nyilvánosságra hozni.

Amit tehetsz, hoyg a nagyszülöket kikérdezed, utána esetleg az ö adataikat meg tudod keresni (testvérek, azok gyerekei) és facebookon vagy hasonló helyeken kiírod, hoyg keresed öket vagy a gyerekeiket/unokáikat.

2019. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Pusztán anyakönyvek alapján ma élő rokonokhoz aligha juthatsz el.

Mégis nagy valószínűséggel találkozhatsz mindeddig ismeretlen rokonokkal, mert vannak családfakutató közösségek, ahol a család más ágait kutatókkal össze lehet jönni. Ők, ha minkét fél részéről megvan a hajlandóság, elvezethetnek sok-sok rokonhoz.

2019. júl. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Nekem egy családfakutató azt mondta görögök voltak az őseim évtizedekkel ezelőtt.Mikor apum nyugdíjba ment kiderítette hogy szlovákok,jobb ha magunk utánajárunk.
2019. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!