Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltudja fogadni egy szülő...

Eltudja fogadni egy szülő azt, hogy a gyereke egy kudarc? Hogy lehetne meggyőzni arról, hogy felesleges küzdeni a gyereke boldogságáért, hiszen az nem fog bekövetkezni?

Figyelt kérdés

A kevés jó a dolog 30. születésnapomban az volt, hogy rádöbbentem, minden felesleges és értelmetlen.

Két nagy hibát követtem el az életemben: megszülettem és amikor még elég bátor lettem volna hozzá, nem öltem meg magam. Alapvetően egy ostoba férfi vagyok, de arra még én is rájöttem évekkel ezelőtt, hogy nem működhet. Az én életem nem működhet, nem lehet sikeres. Nem lehet olyan, mint másoké. Nagyrészt, mert így akarták (isten, sors, hívjuk akárhogy), másrészt - nyilvánvalóan - én is sokat hibáztam. A két fentin kívül pl. abban, hogy rossz iskolákat választottam. Hogy elkezdtem pszichológushoz járni, "hátha" alapon - bíztam abban, hogy ha én lépek, a helyzetem is megváltozik. Nem így történt. Az időközben megjelent betegségem (illetve én inkább degenerációnak hívom) végképp elrendezte a dolgokat. Felesleges volt minden és felesleges lesz minden. Ezt a csatát nem nyerhetem meg.

Én ezt tudom. Már évek óta rájöttem. Persze, volt, hogy nem fókuszáltam erre. Olyankor próbálkoztam, pénzt tettem félre, bíztam, harcoltam. Az eredmény mindig ugyanaz volt. Kudarc. Vereség. Az élet/isten mindig megtanított, vagy legalábbis megmutatta, hol a helyem. A nyomorban. A vesztesek között.

Ezért váltottam stratégiát. A próbálkozás, harc helyett a (majdnem) teljes passzivitás lett/lesz az életem. Lemondok az álmaimról, a céljaimról. Nem próbálok karriert építeni (nem is lehetne, lásd fentebb). Hiszen felesleges. Mások jobbak, illetve nagyobb esélyük van a sikerre.

Arra rendezkedek be, hogy hátralévő időmet a lehető legkevesebb ember társaságában, egyedül töltsem. Ami után (közben) két nagy út fog előttem állni. Ha esetleg "rosszabbodik" az állapotom, talán képes leszek befejezni. Ha nem, akkor majd a természet megoldja - ilyen élményekkel, ilyen negatív, pesszimista hozzáállással, ilyen mértékű szorongással, idegeskedéssel, rossz emlékekkel nem sok esélyt látok arra, hogy évtizedekig húzzam. Talán. Hátha.

Nem is velem van a baj. Hanem a családommal. Illetve szüleimmel. Bár lehet, hogy nem kell a többes szám - én úgy érzem, Apám már évek óta tudja, látja az igazságot. Hogy a kisfia egy kudarc. Inkább Anyám a kemény dió. Ő még küzd. Próbál segíteni, tanácsokat adni, rajta látom, hogy - kettőnk közül egyedül - tervez. Bízik. Remél. Naívan. Nem irányít, ne értsétek félre. Csak hibásan úgy gondolja, többet is kilehetne hozni belőlem, illetve abból a sz..rkupacból, amit az életemnek hívunk. Nem látja, nem akarja látni, hogy a csatát elvesztettem. Soha nem is álltam nyerésre, az oddsok mindvégig ellenem voltak.

Vajon mi az, ami rávezetné, ami rádöbbentené arra, hogy nincs értelme küzdeni? Hogy ez (sajnos?) így alakult. Kellettem hozzá én is, a hibáim, meg persze a teljes elutasítás, amit az élettől kaptam. Nyilván rossz enkik látni, hogy haszontalan volt az egész. A sok rám fordított idő, a sok rám költött pénz. Mehet a kukába. De küzdeni értelmetlen. Nyerni nem lehet. Inkább beletörődök a vereségbe, mint 100x elkezdjek kimászni a gödörből és visszaessek.


2019. júl. 31. 08:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/131 anonim ***** válasza:
83%

Nem vennének fel sehova? Tényleg? Árufeltöltőnek sem? Utcaseprőnek sem? Jegyellenőrnek sem a bkv-hoz? Biztos ez? Nem hiszem. Dolgoznod kéne, ami nem bonyolult, ha nem manageri pozícióra pályázol.

A depressziódra írass gyógyszert, neked valószínűleg az kell, ha a pszichológus sem segített.


Mindenből van kiút, de ha nem AKAROD akkor ezt nem fogod látni és jelenleg te most elutasítasz minden segítséget. A saját életedet te teremted meg a saját gondolataiddal ami a saját beszédedben tükröződik. Hiába mondom most neked, de ha elkezdenél hálát adni azokért a dolgokért amid van, egy idő után jobban érzenéd magad. Ha elkezdenél másokon segíteni, ismét sokkal jobban érzenéd magad. Van időd, menj el parkokba szemetet szedni vagy vállalj be kutyasétáltatást vagy menj el ingyenkonyhára önkénteskedni stb. Ha adnál másoknak, rájönnél, hogy neked is van. Jó szíved, időd, szereteted, amit megosztasz velük.


Ha elkezdenél pozitívan beszélni magadról és ezt nem adnád fel, egy idő után konkrétan csodákat tehetnél az életedben. De te nem akarsz csodákat, te csak sajnálni akarod magad a 4 fal között és a körülményeket hibáztatni, mert az könnyebb és tenni sem kell semmit. Na, ezért vagy szánalmas, nem az általad feltüntetett indokokért. Egy tesi fogyatékos is kimaxolhatja az életét, te meg itt sírdogálsz.

2019. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/131 A kérdező kommentje:

#5: Mondom, felesleges leírni a részleteket. Ha másnak segítenél ez alapján, az én eletemben az sem működne. Ezt már megtanultam.

Az életünket pedig nem csak mi alakítjuk. Sajnos van, akinek sikerülhet és van, akinek nem.


#6: Soha nem csinálok/csináltam semmit. Nem is akarok, akármilyen furán hangzik, jobban szeretek elzárkózni a külvilág elől és a 4 fal között maradni.


#8: Nemrég dolgoztam, de ilyen-olyan okok miatt, fel kellett mondanom.

Abban igazad van, hogy kivághatnának itthonról. Valószínűleg akkor sem csinálnék semmit, és rövid időn belül véget vetnék ennek az egésznek. Magamat ismerve.

Idehaza próbálok segíteni, még azt is fel szoktam hozni, hogy fizetek mindent. De azt mondják, nem kell, "inkább hozzam egyenesbe az életem" - mindig ez a válasz.


#9: Én is.


#10: Az, hogy neked sikerült, nem jelenti azt, hogy másnak is fog. A pozitivitásban pedig nem hiszek, illetve esetemben felesleges erre építeni.

2019. júl. 31. 09:10
 13/131 anonim ***** válasza:
97%
Ha te saját magad egy vesztesek érzed, akkor hogy várod bárkitől hogy értékesnek tartson?
2019. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/131 anonim ***** válasza:
89%
Dolgozz! Nem fognak a szüleid elltartani éveken át. Mehetsz gyárba,jegyszedőnek,sofőrnek,pénztárosnak stb.
2019. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/131 A kérdező kommentje:

#11: Arra lehet felvennének (bár kitudja...). De mi értelme? Ezek a munkák perspektívát nem adnak. Csak arra jók, hogy valaki felszínen maradjon. Fejlődni, építkezni, célokat kitűzni és elérni ezekkel nem lehet. Nem leszólom ezeket, ne értsétek félre. Amúgy valószínűleg valami ilyesmi fog jutni nekem.

Depresszióra is szedtem gyógyszert. Nem javított sokat az életemen.


#13: Épp ez az. Senkitől sem várom el.


#14: Valószínűleg majd fogok. Vagy szerzek egy alja munkát (mint amilyen eddig is volt), vagy ha szerencsém van, meghalok.

2019. júl. 31. 09:23
 16/131 anonim ***** válasza:
88%
A családoddal semmi baj, csak is veled. Egy normális szülő sem tudná elfogadni, hogy a gyereke ekkora "csődtömeg", és tenni sem akar azért, hogy jobb legyen. Az én gyermekeim még kicsik (4 éves, 8 hónapos), de ha felnőnek, és ilyen mély depresszióba esnek, az apjukkal minden követ meg fogunk mozgatni, hogy kimozdítsuk őket ebből az állapotból. Nem hagynám békén őket, mert kísérteném meg a sorsot, hogy egyszer holtan találjam meg őket. Egy igazi anya törődik a gyermekeivel, ezért nem hagy békén a tiéd téged. Keress egy pszichiátert, vagy valami mentális segítő csoportot, mert amit művelsz, az nem normális, és igen is tenni kell ellene.
2019. júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/131 anonim ***** válasza:
83%
*bocsánat, kimaradt a NEM szócska. Szóval nem kísérteném meg a sorsot.
2019. júl. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/131 anonim ***** válasza:
90%

Igen, el tudja fogadni, mert éppen maga tette azzá. 30 éves vagy, és még mindig anyukának meg apukának pedálozol - ha negatív figyelemért is, de akkor is a figyelemért -, hogy bebizonyítsd, kudarc vagy és csődtömeg! Hiszen épp ők akarták ezt!


Egy gyerek nem születik azzal, hogy eleve kudarcra van ítélve. Ez nem IQ, vagy habitus, ami a génekbe van kódolva. A kudarckeresés, a totális negativizmus sorozatos kudarcok eredménye, amely alapja kisgyerekkorban keresendő. Abban a korban, amikor a kedves mamikád alaposan elcseszte az életedet, apukával karöltve. És még mindig velük törődsz? Nem látod be, hogy miattuk vagy csődtömeg?


Ha élni akarsz, akkor befejkezed a nyavalygást, és a szüleiddel való foglalkozást és a Világ felé fordulsz. Ha Magyarország nem tudsz élni, akkor menj külföldre. Tanulj nyelveket, keress másik szakembert.

2019. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/131 anonim ***** válasza:
88%

“Vajon mi az, ami rávezetné, ami rádöbbentené arra, hogy nincs értelme küzdeni? Hogy ez (sajnos?) így alakult. Kellettem hozzá én is, a hibáim, meg persze a teljes elutasítás, amit az élettől kaptam. Nyilván rossz enkik látni, hogy haszontalan volt az egész. A sok rám fordított idő, a sok rám költött pénz. Mehet a kukába. ”


Szoval kar a sok penzert amit rad forditanak, de azert te boldogan elfogadod, meg eszedbe sem jut dolgozni menni, “mer” minek?!

Hahaha.

Szanalmas vagy.

Hogy a kerdesedre is valaszoljak, mutasd meg anyukadnak ezt a kerdest, es vele egyutt a valaszokat, es akkor biztos hogy a o szeme is fel fog nyilni:)

Remelhetoleg kivagnak otthonrol, mert ki ertelmes, az latja, hogy neked az a bajod, hogy vilag eletedben sz*rt se kellett csinalnod.

Hiaba irod le szazszor, hogy mennyi godorbe estel bele es masztal ko..

Na milyen godorbe?! Milyen godorbe???? Elkezdtel dolgozni, aztan rajottel hogy jobb otthon logatni a ***. Egyszerubb rafogni, hogy csodtomeg vagy, igazad is van:)

Szanalom.

2019. júl. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/131 anonim ***** válasza:
97%
Most, hogy kellőképpen kivinnyogtad magad, tessék szépen észrevenni, hogy te magad vagy az, aki mindent elutasít. Ne fogd másra meg az életre, a sorsra, a nem létező felsőbb hatalomra, te vagy az, akinek már az is teljes kudarc ha valami eltér attól, amit elképzelt. Így valóban nem lehet életet építeni. Értem én, hogy a véglegek embere vagy, de így valóban szar is lesz mindig minden már. Mert rossz irányból nézed az egészet.
2019. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!