Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha újrakezdhetnétek, hány...

Ha újrakezdhetnétek, hány évesen alapítanátok családot?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
77%
Soha.
2019. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
74%
Ha újrakezdhetném, nem alapítanék családot. Sok öröm van velük, de sokkal több baj bánat, küzdelem, félelem és megalázottság. Rengeteg korlát, önmagad megtagadása, és akkor megkapod hogy szar szülő vagy , mert ez is kéne még, az is kéne még, nem ugrasz elég gyorsan ha kéne a társaságod, és nem fogod be a szád mikor éppen azt óhajtják. Ha újra kezdhetném nem lenne se férjem, se gyerekem.
2019. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
35%
20. Mindig fiatalon akartam szülni, így is tettem, nem csinálnám másképp.
2019. aug. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
10%

Mikor látják már be a "majd 30 felett" nők, hogy a 24-e hszólónak teljesen igaza van..?

Aki meg soha, belegondolt, hogy 50-60 felett jó eséllyel egyedül lesz, mint az ujja? Term. nem ezért szül az ember, de ez is része a dolognak.

2019. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
81%
Azok is jó eséllyel egyedül lesznek akiknek van gyerekük. Ma az a trendi hogy nem ápoljuk a beteg, öreg családtagot, hanem beba.sszuk egy otthonba meghalni.
2019. aug. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Hát én biztos nem azért szülnék gyereket, hogy majd a szaros pelenkámat cserélgesse, mikor öreg leszek. Tőlem berakhatnak otthonba is, akkor már olyan mindegy lesz. Az egyedülléttől sosem féltem, szeretek is egyedül lenni, bár nekem hatalmas rokonságom van, meg barátaim is, úgyhogy szintén nem ez lenne a motivációm.


Gyereket azért vállalj, mert vágysz rá és tudod neki biztosítani, amit kell. Minden hátsó szándék nélkül.

2019. aug. 12. 14:25
 37/63 anonim ***** válasza:
72%

Nincs gyerekem, lehet, hogy később, majd akarni fogok, de egyelőre nagyon messze van tőlem ez az érzés.

28 éves vagyok, és azt látom a gyerekes ismerőseim, családtagjaim körében, hogy szinte mindegyik belesavanyodott az életbe. Eközben én a párommal utazgatok, bulizunk, sportolunk, imádom a munkámat, jól keresek stb. Szóval, elképzelni nem tudom, hogy mindezt feladom több év nem alvás és pelenkacserélésért.


Elhiszem, hogy nagy öröm, meg tényleg látom, hogy amikor az ember terhes, meg szül az nagy élmény, de akinek már megszületett és/vagy pár éves a gyereke, a mosoly nem olyan őszinte az arcán. Sorra osztják az olyan viccesnek szánt mémeket a Facebookon, hogy az anyák nem alszanak, nem tudják, mi az a szabadidő, mi az a privátszféra stb. de azért ez valahol nagyon szomorú és semmiképp nem kedvcsináló vagy irigylésre méltó.

2019. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

#37

Ha van pénzetek és rá tudjátok bízni valakire, gyerek mellett is ugyanúgy lehet utazgatni, sportolni, meg hasonlók. Azok savanyodnak bele, akiknek már a gyerek előtt sem volt sok pénzük, vagy akik nem tudják kire bízni, mert nincs nagyszülő, rokon, vagy pénz babysitterre. Az első pár év meg amennyi nehészéget, annyi örömöt is ad, és 3 év az életedből nem sok :D Most persze nem rábeszélni akarlak, csak nem kell olyan borúsan látni a gyerekvállalást, csak felkészültnek kell lenni, főleg anyagilag.

2019. aug. 12. 15:12
 39/63 anonim ***** válasza:
79%

"Ha van pénzetek és rá tudjátok bízni valakire, gyerek mellett is ugyanúgy lehet utazgatni, sportolni, meg hasonlók." - na ez az, hogy többek között nekünk azért IS van pénzünk, mert nem csináltunk gyereket. Tudom, fel lehet nevelni minimális ráfordítással is gyereket, meg fel lehet nevelni úgy is, hogy az isten pénze sem elég, de ma Magyarországon, ahol az egészségügy meg az oktatás egy nagy nulla, azért az embernek hamar kicsúszik a kezéből havi párszázezer ilyen dolgokra. És azért ez egyetlen gyerek esetében is számottevő költség, hát még ha van kettő, három...


Továbbá nem azért szülnék, hogy a bébiszitter vigyázzon rá, meg nem varrnám a nagyszülők nyakába, nekik is van munkájuk, életük.

És hiába lehetne megoldani az utazást, akkor sem tudnék elmenni két hetes nyaralásra, mert nem hagynám ott a kisgyereket két hétre, meg elveszne minden spontaneitás. Pl. ma este koncert lesz, elmegyünk? Jaj, nem, már késő van, ki vigyáz a gyerekre? Sosem lesz olyan, mint előtte, ne is akard megmagyarázni.


"Az első pár év meg amennyi nehészéget, annyi örömöt is ad" - na, ez meg a másik sületlenség, mármint elhiszem, hogy van, akinek ez tényleg örömet ad. De én nem akarok gyereket, és ha lenne és három évig nem aludnék (egyébként van az több is), én nem tudnám megélni az örömöt.

2019. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

#39

Az, hogy mondjuk havonta egyszer a nagyszülő vagy babysitter vigyáz rá, nem “rásózás”. Kell az egyedül és párral kettesben töltött idő. Pont ez a felfogás miatt kattan be annyi szülő, mert jaj ők aztán mindent segítség nélkül megcsinálnak, aztán ne csodálkozzanak, ha rámegy az idegrendszerük meg a házasságuk.


Az alvás pedig tényleg szívás, mert a gyerekek ovis korban már 6 körül ébren vannak. Bár ezt is meg lehet oldalni - meg kell neki tanítani, hogy olyankor csendben foglalja el magát, ami anyáék fel nem kelnek, ahol egyszer babysitterkedtem, így működött :D Szóval lehet úgy is gyereket nevelni, hogy ne roppanj bele, csak okosan kell - és sok pénzzel, én havi nettó 600 alatt bele sem vágnék(mármint a párommal együtt minimum annyit keressünk). De mondom, én nem meggyőzni akarlak, jelen pillanatban még én is nyűgnek érezném a gyereket és meg is értem, ha valaki soha nem akar.

2019. aug. 12. 16:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!