Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha újrakezdhetnétek, hány...

Ha újrakezdhetnétek, hány évesen alapítanátok családot?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
57%
Rendben, Kérdező, akkor majd te így csinálod. Nem értem, miért kell megmagyarázni, hogy hogyan is kéne (jól) gyereket nevelni olyannak, aki nem akar gyereket és tökéletesen érzi magát így, úgy, hogy neked sincs gyereked.
2019. aug. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
64%

Sorra osztják az olyan viccesnek szánt mémeket a Facebookon, hogy az anyák nem alszanak, nem tudják, mi az a szabadidő, mi az a privátszféra stb.



Jó ezt így ebben a formában hagyjuk már. Akinek annyira nincs ideje, annak kisebb gondja is nagyobb, mint fb on baromi vicces mémeket osztogatni. Jó, jár fáradsággal a gyerek, de divat lett túltolni a szenvedőanyuci témát. Érdekes barátnőm akinek beteg a kisfia soha nem posztol ilyen xarságokat, pedig 2x annyi idő, energia, idegesség jár vele, mint egy egészséges gyerekkel.

2019. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
100%
Húszas éveim elején szerettem volna, de nem úgy alakult. Most vagyok 31, napról napra közelebb a komolyabb egészségügyi kockázatokat hordozó korhoz és továbbra sincs semmi esélyem rá.
2019. aug. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
63%

Nem alapítanék

(25 évesen tettem, nagy hiba volt)

2019. aug. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
100%
31 vagyok, most várjuk az elsöt. Ha ezt tudom amit most, sokkal hamarabb belevágtunk volna. Évekig nem jött össze a baba. Még szeretnénk kettöt, de nem tudom bele fogunk-e férni 35 éves koromig. Utána már nem szeretnék szülni.
2019. aug. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 A kérdező kommentje:

#44


És te miért bántad meg?

2019. aug. 12. 19:11
 47/63 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen.

Megbántam-e? Voltak olyan mély pillanataim, amikor sajnos igen. És lesznek is, úgy érzem.

A legnagyobb probléma ezzel az egésszel, hogy nem tudod előre, milyen gyereket dob a gép. És csodálatosan hangzanak ám a gyereknevelési tervek is, örülhetsz, ha az 1 %a megvalósul belőle.

Extraként pedig a saját és párunk személyisége is változik az évek során, egy adott pillanatban még úgy tűnik, jó anya/apa leszel, aztán iskolás korban meg már teljesen más a kép.

És amire jómagam nem számított egyáltalán, "beteg" gyereket dob a gép. Azért az idézőjel, mert nem a szó szoros értelmében az, hanem csomó reszkepesseg zavara van, komoly tanulási nehézsége, figyelemzavaros, és vélhetőleg enyhén hiperaktív. Na most egy ilyen gyereknek az iskolai teljesítménye katasztrófa. Rettegek a szeptembertől. Az iskola és a tanulás áthatja a mindennapjainkat. Havi 64 ezer forintot költünk fejlesztésekre, hogy meglegyen az elégséges szint.

És közben ott motoszkál, hogy mi van, ha nincs is ennyi baja, csak az oktatásunk rossz?

Szóval iszonyatosan nehéz, ha nem átlagosak a gyerek képességei, névtelenül merem csak bevallani, de a hideg ráz, ha valaki a gyerekéről büszkélkedik. 😫

Mert én nem tudok.

És gyűlölöm ezt magamban, és ez még csak az egyik rossz tulajdonságom, amit a szülőség hozott ki belőlem.

2019. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 A kérdező kommentje:

#47


Igazán sajnálom...de neked valamit tanulnod kell, ezért kaptad ezt a feladatot. Állj így hozzá, talán ez segít. És csak mert egy gyerek nem okos, még nem ér kevesebbet! Ismerek olyan kislányt, aki elsős és már szinte bukdácsol, hiába a magántanár, de olyan jószívű kislány, hogy hihetetlen. Biztos a te gyerekednek is vannak jó tulajdonságai :) Fel a fejjel!

2019. aug. 12. 21:26
 49/63 anonim ***** válasza:
74%
Ha rajtam múlna, akkor azzal a rálátással, ami most van, húszas éveim elején ráállnék valami önismereti útra, hogy le- vagy feldolgozzam mindazt a moslékot, amit a családom rámpakolt a születésemtől kezdve. 24-25 évesen találnék egy olyan párt, aki szintén dolgozott már magán ezügyben és így lenne esélyünk egy tudatos, szeretetteli életre, ahol biztosítani tudnánk a gyerekeinknek a megfelelő, stabil érzelmi hátteret az egészséges pszichés fejlődésükhöz. Ha én dönthetnék tehát, akkor 24 és 30 év között alapítanék családot, de inkább korábban, hogy beleférjen több csemete is. Hozzáteszem, hogy ezt annak idején is így gondoltam, csak éppen "kifelejtettem" az önismereti kérdést, így ennek megfelelően nem találtam megfelelő párkapcsolatot sem.
2019. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
91%
"de neked valamit tanulnod kell, ezért kaptad ezt a feladatot." Ne vedd rossz néven, de a falnak megyek ettől a dumától. Ez csak annyit tesz hogy fogd be a szád, és szívj csöndben. Ennyi erővel mindenkinek csak "tanulni kell valamit" aki sza.r helyzetben van. A bántalmazottaknak, a betegséggel küszködőknek, azoknak akiket megerőszakoltak..... Nincs itt mit tanulni. Az élet szívás, a szülőség szívás a köbön ha nem vagy nagyos szerencsés. Nem kell rá a cukormáz. Ettől még ugyanúgy küzd az ember a túlélésért, csak bűntudata is lesz, hisz csak tanulnia kéne, jó pofát vágni a helyzethez.
2019. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!