Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy éreznéd magad, ha egy...

Te hogy éreznéd magad, ha egy közeli rokonod hirtelen meggazdagodna?

Figyelt kérdés

Mondjuk nem lottónyeremény vagy ilyesmi által, hanem önerőből. Bejött neki az üzlete vagy a karrierje, ezáltal elkezd sok pénzt keresni és drágább dolgokat venni. Az addig veled egy anyagilag szinten lévő rokonod (vagy lehet jó barát is) hirtelen elkezd drága autóval járni, drága helyeken nyaralni, drága házat venni...stb. Hogy éreznéd magad ettől? Féltékeny lennél rá, hogy neki miért jött össze, neked pedig miért nem? Őszintén.

Én úgy veszem észre, az emberek nagyon irigyek, szinte más sem mozgatja őket, mint hogy azt figyeljék, kinek miből mennyi jutott. Patikamérlegen méricskélik, kinek miből mennyije van, és ha valaki valamiben sikeresebb, mint ők, egyből elkezdik kiutálni. Akár testvért is, legjobb barátot is, bárkit. Az irigységük mindennél erősebb.

Te hogy látod ezt?


2019. aug. 22. 09:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
67%
Ha valóban önerőből gazdagodott volna meg, a saját tudása, ereje, kitartása és a szerencse által (náha az is kell, hogy valaki jó helyen legyen jókor), de nem lottónyeremény által, akkor örülnék neki. És azt kívánnám neki, hogy a pénzét és a vele kapott lehetőséget használja jóra.
2019. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Mivel én elégedett vagyok a saját életemmel, így igazán tudok örülni a szeretteim sikereinek :) Nem szoktam irigy lenni, hiszen semmi értelme. Nem szeretnék egy megkeseredett savanyú öregasszony lenni.
2019. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Unokaöcsém ahogy mondani szokta jókor volt jó helyen, és bejött neki. Olyan 10 éve meghalt az apja. Akkor örökölt ( a ház eladásából) 4 millió forintot. A másik 4 milliót a nővére örökölte. Míg a nővére a pénzét a házába fektette ( felíjitotta) addig az unokaöcsém egy barátjával összeállt, és a közös vállakozásukba tette a pénzét, hogy vagy bukik, vagy nyer rajta. Nem ment egyik napról a másikra, eltelt pár év mire elmondhattam hogy beindult az üzlet. Ma gazdag fiatalember lett belőle. Nagyon megindult a szekér neki. Ma már több inagtlanja van, több autója, állandó világkörüliutak stb. Én büszke vagyok rá, örülök, hogy sikerült neki, mert tudom sokszor hajnalig dolgozott. Emelett nem szállt el, mert a nővérét is segíti, mindig ad neki pénzt, ahogy az anyjának is. Nálunk családon belül nincs sirigység, mert mindenki megdolgozik a pénzéért, és nagyjából mindenki elégedett is. Én nem vagyok gazdag. Van egy szép házam, autóm, munkám. Nem éhezek, tiszta ruhám van, elégedett vagyok. Van egy kis taralékom is vész helyzetre, bár unokaöcsém mindig mondogatja a családnak: Senkit nem hagy cserben a bajban- SZóval jó az is, hogy van egy élő őrangyalunk is..:)
2019. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
48%
Hidegen hagyna, vagy örülnék a szerencséjének. Bosszantani akkor bosszantana (de akkor is csak a mentalitása), ha úgy érezném: próbál kérkedni vele, vagy ha filléreskedik. Jajj, 300 Ft-tal felment a nemtommi ára, jajj, amazt is csak 50 Ft-tal drágábban tudtam megvenni, borzalom ez a drágaság - és hasonló mentalitás idegesítő tud lenni. Valószínűleg ez azt a célt szolgálja, hogy mások ne gondolják: neki jól megy stb...
2019. aug. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%

Gratulálnék neki, örülnék a gazdagodásának - feltéve, ha nem vesz fel hozzá újgazdag allűröket. Ha fölvenne ilyen allűröket, akkor eltávolodnék tőle, nem keresném a társaságát.

Esetleg megpróbálnám ellesni a titkát, hogyan lett ennyire sikeres a vállalkozása.

Abban igazad van, hogy a legtöbb magyar ember halálosan irigy. Nemhogy ezen a szinten, de már alkalmazotti szinten is, hogy a másik mondjuk bruttó 100e Ft-tal többet keres. Olyan ember, akinek más a végzettsége, mást csinál, más időbeosztásban, más felelősségi szinten dolgozik. Az persze föl se merül az irigykedőben, hogy elvégezze azt a képzést, vállalja azt a felelősséget. Csak a másik fizetését irigyli, de ami azzal jár, azt egyáltalán nem.

2019. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Nem én vagyok a világ legtökéletesebb embere, jócskán vannak hibáim, amiknek leginkább én látom a kárát.

Viszont áldom a jószerencsémet, hogy sem a féltékenységet, sem az irigységet nem kaptam meg születésemkor, így legalább ezek miatt nincsenek rossz perceim.

2019. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
57%

Féltékenység és irigység nekem az, ha valaki a masiknak nem örül söt neki se legyen jobb ha nekem nem...


Èn örülök, hogy a másiknak jobban megy, és soha nem akarnám, hogy neki rosszabb legyen. De ott van az érzés, hogy én is szeretném ha valami csak úgy könnyen jöhetne.

2019. aug. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Aki meggazdagodik, szerintem alapvetően a 90%-a felvesz ilyen újgazdag szokásokat, mint amiket emlitettél. Megveszi magának a drága dolgokat, szeret az eredményeiről beszélni, a kemény munkájáért vágyná az elismerést, de ezt ritkán lehet megkapni.
2019. aug. 22. 10:07
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
En tanulnek tole, megneznem mi az, amit jol csinalt :D az irigyseg es a rosszindulat sose visz elore.
2019. aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudok irigykedni olyan emberre, aki saját magának építette fel az életét. Van aki tesz a jövőjéért, valaki pedig sz*rik bele, csak viszi az ár.
2019. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!