Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy éreznéd magad, ha egy...

Te hogy éreznéd magad, ha egy közeli rokonod hirtelen meggazdagodna?

Figyelt kérdés

Mondjuk nem lottónyeremény vagy ilyesmi által, hanem önerőből. Bejött neki az üzlete vagy a karrierje, ezáltal elkezd sok pénzt keresni és drágább dolgokat venni. Az addig veled egy anyagilag szinten lévő rokonod (vagy lehet jó barát is) hirtelen elkezd drága autóval járni, drága helyeken nyaralni, drága házat venni...stb. Hogy éreznéd magad ettől? Féltékeny lennél rá, hogy neki miért jött össze, neked pedig miért nem? Őszintén.

Én úgy veszem észre, az emberek nagyon irigyek, szinte más sem mozgatja őket, mint hogy azt figyeljék, kinek miből mennyi jutott. Patikamérlegen méricskélik, kinek miből mennyije van, és ha valaki valamiben sikeresebb, mint ők, egyből elkezdik kiutálni. Akár testvért is, legjobb barátot is, bárkit. Az irigységük mindennél erősebb.

Te hogy látod ezt?


2019. aug. 22. 09:40
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Amúgy azt feltételezni, hogy egy olyan embert nem változtat meg a pénz, akit előtte elnyomott a család, lekezeltek a szülei, bénának tartották a testvérei, barátai... ahol mindig az illető volt a kis szerencsétlen mindenki szemében... az az ember, ha pénzhez és ezáltal hatalomhoz jut, szerintem mindenképp változni fog. Nem feltétlen rossz irányba. Lehet, hogy az illető csak megtanulja a helyére helyeztetni magát mások szemében, és nem engedi többé, hogy lekezeljék. Lehet, hogy csak megtanul kiállni magáért és elvárja, hogy szerencsétlen, tanácsokra szoruló kis hülyegyerek helyett sikeres felnőtt férfiként kezeljék.
2019. aug. 22. 15:18
 22/27 anonim ***** válasza:
91%
Általában örülök mások sikereinek, és ha lottón nyerné is örülnék neki. Nem irigykedem senkire, mert elégedett vagyok azzal, amim van és a saját életemre koncentrálok, nem máséra. Az, hogy milyen szokásokat vesz fel, szintén nem érdekel. Vannak újgazdag ismerőseim és ugyanolyan jól kijövök velük, mint az egyszerűbb rokonokkal, barátokkal. (Hozzá teszem, velük sem az a program, hogy a gazdagokat szidjuk :-) A lényeg, hogy az emberekkel szemben ugyanolyanok maradjanak. Hogy Hawaiion nyaralnak, az engem nem érdekel.
2019. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
93%

20-ra:

Azok a rokonai, akik butácskának gondolták, kioktatták, most megszégyenültek, mivel kiderült, hogy alaposan melléfogtak. Emiatt haragszanak rá. Ill. még amiatt, hogy egy buta testvér/rokon mellett ők annál okosabbnak, ügyesebbnek érezhették magukat. Ezt a mankót kirúgta alóluk az élet, sőt, megfordult a helyzet: a másik sikeressége pont rávilágít az ő viszonylagos sikertelenségükre.

AZ ilyen emberek ráadásul irigyek és jellemtelenek is. Ennek a rokonodnak azt tanácsolom, ne sajnálja, hogy az ilyen rokonok kikoptak az életéből.


Az más kérdés, hogy én roppant cinikus fickó vagyok, és valószínűleg még húznám is azokat, akik irigykednek rám. És jókat nevetnék rajtuk! ;-)

2019. aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Teljesen leszarnám.


Vannak meggazdagodott rokonaim, van aki jobban tanult, fiatalabb és többre vitte mint én...és? Ő élete én meg élem a sajátomat.

2019. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Azért azt látni kell hogy nagyon kevés ember tud úgy meggazdagodni hogy nem esik folt a becsületén. Ami azt illeti én nem is ismerek ilyet. Illetve van olyan akiről még nem tudok semmi kompromittálót, de ez csak azt jelenti hogy nem ismerem eléggé.
2019. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
A rokonom külfüldi cégeknek alvállalkozója, innen a milliós fizetés/bevétel. Ebben nincs semmi csalás vagy tisztességtelenség.
2019. aug. 23. 00:05
 27/27 anonim ***** válasza:
Megkérdezném mit csinált és azt hogyan.
2019. aug. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!