Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy éreznéd magad, ha egy...

Te hogy éreznéd magad, ha egy közeli rokonod hirtelen meggazdagodna?

Figyelt kérdés

Mondjuk nem lottónyeremény vagy ilyesmi által, hanem önerőből. Bejött neki az üzlete vagy a karrierje, ezáltal elkezd sok pénzt keresni és drágább dolgokat venni. Az addig veled egy anyagilag szinten lévő rokonod (vagy lehet jó barát is) hirtelen elkezd drága autóval járni, drága helyeken nyaralni, drága házat venni...stb. Hogy éreznéd magad ettől? Féltékeny lennél rá, hogy neki miért jött össze, neked pedig miért nem? Őszintén.

Én úgy veszem észre, az emberek nagyon irigyek, szinte más sem mozgatja őket, mint hogy azt figyeljék, kinek miből mennyi jutott. Patikamérlegen méricskélik, kinek miből mennyije van, és ha valaki valamiben sikeresebb, mint ők, egyből elkezdik kiutálni. Akár testvért is, legjobb barátot is, bárkit. Az irigységük mindennél erősebb.

Te hogy látod ezt?


2019. aug. 22. 09:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%
Ha tisztességes módon szerezte, akkor nem érdekelne, nem szeretek más pénztárcájában turkálni, mi közöm nekem ahoz, mivel jár, meg hova megy. Ha nem tisztességes úton, hanem pl. másokon átgázolással, átveréssel, akkor bosszantana!
2019. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%
orulnek neki. akar sajat erobol, akar lottonyeremenybol gazdagodott meg. irigyseg eszembe se jutna.
2019. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%

Ha EMBERILEG nem változott meg velem szemben, akkor semmi nem változna köztünk.

Ha nagyképü, lenézö lenne velem szemben, akkor negm enm a gazdagsága lenne a gond, hanem a jelleme.


Eszembe sem jutna irígykedni, sosem foglalkoztam mások anyagi helyzetével!

2019. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%
Ez sok mindentől függ.
2019. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
92%

Nincs időm és kedvem foglalkozni mások pénzügyeivel.

Ha meggazdagodik, oké, ha kilakoltatják, ez van, engem nem érint. Irigykedni minek? Rám is irigykedhet egy csövi, attól nem jutok előrébb. Nekem az számít, ami engem és a közvetlen családomat viszi előre.

2019. aug. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
94%
Van ilyen közeli rokonom, saját vállalkozást indított a férjével és elég jól bejött nekik. Örülök, hogy tudtak úgy gyereket vállalni, hogy ha őket most elüti a busz, a gyerekek akkor is mindenféle hiány nélkül tudnak felnőni. Nem próbálom letagadni, kicsit irigykedek is, szívesen lennék a helyükben. De főként motivációt nyújtanak számomra, és megpróbálom odatenni magam a munkában, fejlődni és közben a párkapcsolatomat sem leépíteni, hátha egyszer hasonló helyzetbe kerülhetek én is.
2019. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
91%
Én nem lennék irigy. Nekem is megvan a saját életem, szerencsére átlag felett élek, de gürcölök is érte 2x annyit, mint mások. Lehet rám is irigy valaki, de a befektetett munkát nem látja.
2019. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha önerőből? Tanácsot kérnék tőle, hogy hogyan sikerült neki. Végre lenne valaki a környezetemben, aki az "elindított egy vállalkozást" című történésnek minden apró, pici, fos részletét elmondhatná.


Igazából nem tartom valósnak, hogy akik eddig mindig a szüleimen és később rajtam akartak élősködni, hirtelen önerőből bármit csinálnak. Ha nyernének a lottón, csak tudomásul venném, hogy nincs karma.

2019. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Jópár testvérem van. Ki így, ki úgy kovácsolta, kovácsolja a szerencséjét. Örülök, ha boldogok, örülök a sikereiknek.
2019. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Ez érdekes. Van olyan rokonom, aki így gazdagodott meg. Önerőből felépítette a karrierjét, ami most már nagyon jól jövedelmez neki. Hirtelen cserélte le a dolgait, sok milliós autó..stb., azóta azt mondja, kerülik a rokonok, régi barátok, legalábbis egy jó része. Előtte ő volt a kis butácska a családban, akinek úgysem sikerül semmi, kibukott két egyetemről, gyorsétteremben gürizett egy büfészakos diplomával, mások meg csak kioktatták, mit hogy csinál rosszul. Majd mégis bejött neki az élet és most már milliókat keres vállalkozóként, most meg a kioktató rokonok hirtelen sehol nincsenek, azt mondja. Én nem értem, miért, mert az illető elég szerény maradt, sosem kérkedik, sőt van amikről állítólag mesélni sem mer a rokonságnak. Engem is volt, hogy megkért, ne mondjam el a családnak a legutóbbi utazásait, amikről nekem mesélni mert, de másoknak nem. Állítólag a saját testvérével is megromlott azóta a viszonya, meg a távoli rokonokkal is, akik régen mindig okították.
2019. aug. 22. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!