Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kötelező szeretni a...

Miért kötelező szeretni a gyerekeket? Miért elvárás ez?

Figyelt kérdés
2019. szept. 25. 22:47
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

engem ezért utált meg a sógornőm, mert miért nem fogod már meg a gyereket és amikor hozzáértem gúnyosan " na hajlandó volt hozzáérni" és társai (megjegyzem mindig náthás voltam stb. szimplán nem akartam a babát megbetegíteni és ezt ő tudta is :S ) aztán ott van az az anyuka aki mutogatja az ultrahangot és kérdezte tőlem, hogy :

-na?

-mi na?

-nem látod, hogy kislány?

és én itt önkéntelenül elröhögtem magam, mert jószerével az se látszott, hogy az a folt egy baba, nemhogy a neme XD szóval vannak a kismamák/anyukák akik ősanyává válnak és elszáll az agyuk

olyan is volt, hogy gyerek nyalta a kapaszkodót a villamoson, csúnyán néztem rá, anyuka :

- a gyerekem csak élénk természetű

-igen, viszont azt a kapaszkodót egy hontalan fogta az előbb...

na olyan falfehér arcot sem láttam még soha és szinte letépte a gyereket a kapaszkodóról XD

2019. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%
Látom sok válaszoló olvassa a modorosblogot.
2019. szept. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
98%

Persze, most sokan írják, hogy nincs ilyen elvárás. A való életben viszont minden szarnak elhord az emberek nagy része, ha kiderül egy beszélgetés során, hogy nem szereted őket.

Van egyfajta társadalmi elvárás, hiába is tagadjuk.

Az emberek sokszor nem tudják elfogadni, hogyha különböző vagy. Ha neki élete értelme a gyerekei és minden idegen gyerek láttán elolvad, akkor defektesnek tart mindenkit, aki nem így tesz. Őt viszont lehet egy játszó kismacska nem hat meg, te viszont egyből becézgetni kezded.

Ezt kéne mindenkinek megèrteni és elfogadni a másikat.

Egyébként sok olyan szülőt ismerek, aki a gyerekét imádja, de idegen gyerekeket nem szeret és kifejezetten idegesíti. Szóval az sem törvényszerű, hogy a sajatod után szeretni fogod az idegeneket is.

2019. okt. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:
88%

Miért kötelező és elvárás? Mondom az elfogadott álláspontokat: mert aranyosak, édesek, ártatlanok, aprók, kicsi emberpalánták, bűntelenek, őszinték, mókásak. Miért elvárás? Mert ők a mi kis reprodukciós másolataink, akik tovább viszik a génállományunkat.

Sajnos én sem szeretem a gyerekeket. És a "sajnos" szót mindenféle iróniától mentesen használom. Nagyon szeretnék ugyanolyan érzelmeket táplálni a kicsik iránt, mint a többi "normális" nő, de nekem nem megy. Már gyerekként is fura voltam, mindig elvonultam, inkább felnőttek körében mozogtam. És egyébként elvileg tényleg kötelező lenne szeretni a gyerekeket, mert aki nem érez ilyesmit, azt önző, szívtelen embernek könyvelik el.

2019. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
93%
Engem nem csak a gyerekek irritálnak de a legtöbb esetben az anyukájuk is. Fel nem foghatom mi a francot kellene abban csodálni és tisztelni hogy volt olyan ügyes és szét tette a lábát majd kinyomott egy kölköt. Nem ez a tiszteletre méltó mert erre egy patkány is képes. Talán tisztességesen fel is kellene nevelni azt a gyereket. A kedvencem azok akik ész nélkül potyogtatják a nagy világba a pujákat, aztán meg elvárják hogy sajnáljuk és támogassuk őket. Nem csak cigányok közt van ilyen!! Az én családomban is van egy ilyen nőszemély 3 gyerek 3 apától. Egy másik rokonom meg a gyerekszülés után totálisan elbutult, 100ával hányja a képeket a "csodababáról". A mai szülők nagy része egyáltalán nem épít fel korlátokat nehogy sérüljön a kis purdé lelkivilága, agyon vannak ajnározva kb le kellene borúlni előttük. Kösz nem...
2019. okt. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
0%

18.50


Ebbe igazad van, egyetértek. De nem kellene mindenkit egy kalap alá venni ezekkel, mert van sok gyerek, akiket normálisan, hagyományos elvek szerint nevelnek. Még ha a világ, a liberalizmus felé is halad.

2019. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Mártika12 válasza:
74%
"A gyerek olyan mint a fing, csak a sajátodat tudod elviselni"
2019. okt. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
66%
#43 még azt sem 😂
2019. okt. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 KillingTheMercy válasza:
100%
Nem kötelező szeretni a gyerekeket, csak éppen ha nem szereted őket és ezt még valaki orrára is kötöd, akkor (észrevételeim szerint :D) az emberek kb 90%-a vagy szemtől szemben, vagy a hátad mögött el fog hordani mindenféle érzéketlen tuskónak, mert a gyerek az élet értelme, egy nő élete pedig mit ér, ha nem használja ki a méhe adta lehetőségeket...? (Terveim szerint soha az életben nem lesz gyerekem, mert nő létemre egyszerűen képtelen vagyok őket elviselni, ez van.)
2019. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!