Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el sokan azokat...

Miért ítélik el sokan azokat akik öregek otthonába küldik a szüleiket?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi ha hosszú lesz.

Szóval itt most azokra gondolok amikor a szülők már olyan korban vannak hogy nem tudják magukat eltartani, esetleg pelenkázni kell, emelni, nem lehet őket egyedül hagyni.

Én nem értem meg azokat akik mindenkit elítélnek akik ezt a döntést hozzák meg, mert fizikailag is meg mentálisan is nagyon megterhelő az idős emberek gondozása és vannak olyanok akik nem engedhetik meg maguknak hogy otthagyják a munkahelyüket és pl. csak a férje dolgozzon és vannak akik nem bírják a pelenkázást, injekciók beadását, stb. mert egyből rosszul lesznek.

Persze itt nem azokra gondolok akik bedugják a szüleiket az otthonba és utána rájuk sem néznek, hanem igenis vannak olyanok akik heti 1-2x meg is látogatják őket.

És úgy gondolom hogy sok idősnek jobb egy otthonba, még ha elsőre nem is akarják bevallani. Ezt látom a saját dédimen például, hogy mamám már nem bírta a gondozását se fizikailag se idegileg és már ő is kezdett belerokkani, ezért lett az otthon és azóta a dédim ott tud beszélgetni egész nap, sétál, eszik rendesen, nincs egyedül és mamám is sokkal nyugodtabb, hetente 3x legalább bemegy hozzá. Pedig mamám is mindent megtett érte de nem akart neki szótfogadni és mindig panaszkodott ha mamám épp nem mellette ült és nem is evett olyankor, pedig ki volt készítve neki.

Na és az ilyen példák miatt nem értem hogy miért kell elsőre ítélkezni ha valaki meghallja az öregek otthona szót, mert nem mindenki úgy van hogy beteszi oda őket és többet feléjük sem néz.

Persze biztos lesznek olyanok akik most írni fognak hogy ők 10 évig ápolták otthon a szüleiket munka mellett, gyerek mellett, minden mellett és túlélték. Igen, túlélték, de milyen volt? Gondoskodni kell róluk, igen , de ha valaki nem bírja vagy nem engedheti meg és az otthont választja (úgy hogy látogatja is őket) azt nem kell elítélni szerintem.

Nektek mi a véleményetek erről?



#otthon #gondozás ##öregekotthona
2019. okt. 18. 09:22
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert ítékezni, elítélni mindig könnyebb, mint árnyaltan látni, és legalább a józan észt használni.


Azt teszel, amit akarsz. Számos szülő van, aki nem kattog azon, hogy öregek otthonába kell mennie, vagy önként megy oda, mert jobb ellátást kap; nem lesz magányos, mint egyébként otthon lenne. A középkorosztály melózik, mint a güzü, hogy eltartsa a gyerekeit és önmagát (és ez a legtöbb ember számára kőkemény!), nemigen van ereje, lehetősége rohangászni a beteg és öreg apuhoz-anyuhoz. Egyszerűen nem tud ott lenni. Ez már nem a régi nagycsaládok ideje.


A másik: ha valaki nem törődik a gyerekével, amikor az kicsi, akkor ne várjon attól törődést, amikor ő maga szorulna arra, mert megöregszik. Főleg nem az unokák rovására.

2019. okt. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
49%
A magyarok imádnak elítélni.
2019. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 acelsziv ***** válasza:
79%

Az elsőnek igaza van. Senkitől nem lehet elvárni, hogy teljesen adja fel a saját életét, hogy gondozzon valakit. Ráadásul az otthonban szakképzett ápolói segítséget kaphat a szülő amit a rokon nem tud megadni.

Plusz adalék, hogy egy otthonban társaságban az ember nem tokosodik be.

2019. okt. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%

Aki volt már ilyen helyzetben az tudja, hogy ha elítélik, ha nem egyszerűen muszáj meglépni mert másképpen nem lehet megoldani. Ha az ember dolgozik akkor magára kellene hagynia a magatehetetlen szerettét egyedül az otthonában. Folyamatos felügyelet pedig megfizethetetlen átlag fizetésből.

Mindenki csak addig ítélkezik amíg nem kerül bele. És ez az esetek többségében nem arról szól, hogy szereted/nem szereted vagy akarsz róla gondoskodni vagy sem. Akkor gondoskodsz róla legjobban, ha olyan kezekre bízok akik szakszerűen gondoskodnak róla.

2019. okt. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 acelsziv ***** válasza:
53%

De a kérdésre a válasz és itt a kettesnek van igaza.

A magyarok imádnak ítélkezni. Gyűlölködni még inkább.

Beleugatni a másik életébe régi magyar szokás. Inkább söprögetne mindenki a saját portáján.

2019. okt. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Engem jelenleg nem érint a dolog, a szüleim még a 40-es éveikben vannak, csak még facebookon volt egy ehhez a témához kapcsolódó poszt és a kommentelők 90%-a ki volt akadva hogy mi az hogy otthonba rakja valaki a szüleit, van aki látszólag tapasztalat nélkül, volt aki azért mert ő is ápolta őket évekig és kibírta és emiatt jött fel nekem ez a kérdés.
2019. okt. 18. 10:18
 7/38 anonim ***** válasza:
84%
Én nem ítélem el őket. Mindenki maga tudja mit csinál, semmi közöm hozzá. Ahhoz viszont van, hogy az ápolónő anyukám rendszerint találkozik azzal a jelenséggel, hogy karácsonyra valami mondvacsinált okkal berakják a kórházba az otthon ápolt nagyit, hogy a készülődésnél, rokonlátogatásoknál "ne legyen rá gond". És ez sokkal gázabb szerintem. Anyu olyankor nagyon fáradt, mert ezek a betegek rajta verik le, hogy a család lepasszolta őket...
2019. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
38%

Acélszív, megbélyegezni egy egész népet melyik nép szokása?

Meg köpködni, gyűlölködni a magyarokra?

2019. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%
Mert itélkezni a legkönnyebb.
2019. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
20%
Bizonyára nem véletlen, hogy a magyarokat mindenhol utálják...
2019. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!