Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el sokan azokat...

Miért ítélik el sokan azokat akik öregek otthonába küldik a szüleiket?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi ha hosszú lesz.

Szóval itt most azokra gondolok amikor a szülők már olyan korban vannak hogy nem tudják magukat eltartani, esetleg pelenkázni kell, emelni, nem lehet őket egyedül hagyni.

Én nem értem meg azokat akik mindenkit elítélnek akik ezt a döntést hozzák meg, mert fizikailag is meg mentálisan is nagyon megterhelő az idős emberek gondozása és vannak olyanok akik nem engedhetik meg maguknak hogy otthagyják a munkahelyüket és pl. csak a férje dolgozzon és vannak akik nem bírják a pelenkázást, injekciók beadását, stb. mert egyből rosszul lesznek.

Persze itt nem azokra gondolok akik bedugják a szüleiket az otthonba és utána rájuk sem néznek, hanem igenis vannak olyanok akik heti 1-2x meg is látogatják őket.

És úgy gondolom hogy sok idősnek jobb egy otthonba, még ha elsőre nem is akarják bevallani. Ezt látom a saját dédimen például, hogy mamám már nem bírta a gondozását se fizikailag se idegileg és már ő is kezdett belerokkani, ezért lett az otthon és azóta a dédim ott tud beszélgetni egész nap, sétál, eszik rendesen, nincs egyedül és mamám is sokkal nyugodtabb, hetente 3x legalább bemegy hozzá. Pedig mamám is mindent megtett érte de nem akart neki szótfogadni és mindig panaszkodott ha mamám épp nem mellette ült és nem is evett olyankor, pedig ki volt készítve neki.

Na és az ilyen példák miatt nem értem hogy miért kell elsőre ítélkezni ha valaki meghallja az öregek otthona szót, mert nem mindenki úgy van hogy beteszi oda őket és többet feléjük sem néz.

Persze biztos lesznek olyanok akik most írni fognak hogy ők 10 évig ápolták otthon a szüleiket munka mellett, gyerek mellett, minden mellett és túlélték. Igen, túlélték, de milyen volt? Gondoskodni kell róluk, igen , de ha valaki nem bírja vagy nem engedheti meg és az otthont választja (úgy hogy látogatja is őket) azt nem kell elítélni szerintem.

Nektek mi a véleményetek erről?



#otthon #gondozás ##öregekotthona
2019. okt. 18. 09:22
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
76%

Sokan azt hiszik, hogy otthonba adni az öregeket valami borzasztó dolog, pedig nem mindenhol bánnak velük rosszul, sőt. Ítélkezni mindenki tud, de abba nem gondolnak bele, mivel jár egy beteg, sok esetben makacs ember gondozása. Mindenkinek magának kell tudnia, mennyit bír, de egy gondozást nem minden ember tud elvégezni, mert valóban kemény munka!

Szerintem, inkább adja otthonba valaki a szerettét, minthogy beleroppanjon a gondozásába, és ha beadja valahova, látogassa hetente legalább 2-3 alkalommal. Azzal nem értek egyet, hogy valaki beadja otthonba a rokonát és felé sem néz!

2019. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
84%

Én eóre szóltam a gyerekeknek hogy adjanak be (ha esetleg úgy alakul hogy magamtól nem mennék pl hirtelen rokkanok le vagy hasonló)

Anyukám, nagyanyám tönkrement a betegápolásba az idős szüleik mellett. Én nem kívánom ezt a sajátjaimnak, se lelkileg se fizikailag nem elvárható tőlük, nem azért szültem gyereket hogy éveket áldozzanak erre ami esetleg a további éveiket (mikor már meghalok) is megnyomorítja.

2019. okt. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igazad van kérdező, és jogosak az érveid is.


A legtöbb ember (az én ismeretségi körömben) akkor adja be otthonba a szülőjét, amikor már nem lehet napközben egyedül hagyni. Mert elkószál, és meg se tudja mondani merre járt, netán haza sem talál. Mert már félő, hogy ha a konyhában ügyködni kezd, magára gyújtja a lakást. Mert már föl se tud kelni az ágyból, és egy pohár vizet se tud inni, amíg meg nem látogatják. Ápolónőt lehet fogadni, de ha azt akarod, hogy 8 órában ott legyen mellette, akkor egy komplett havi fizetést ki kell csengetni, amit kevesen engedhetnek meg maguknak.


És úgy mellékesen, erre rámehet a saját családja is. Nemcsak a házassága romolhat meg, hanem a gyerekek is pszichés zavarokat szenvedhetnek el, ha a nagyszülő ápolásának van alárendelve minden más tevékenység és időtöltés, ami egy családot családdá tesz.


Arról nem is beszélve, hogy a napközben egyedül levő idős ember halálra unja magát. Örül, ha hazaér valaki, vele beszélgetne, de a másiknak ezerfelé kell rohannia, házimunkát csinálnia, nincs ideje órákig ülni mellette. Egy idős-otthonban egész nap emberek vannak körülötte, de ha csöndre vágyik, vissza is vonulhat a szobájába. Van kivel beszélgetnie, társasága van, programok vannak számára. És 0-24 órában szakszerű orvosi, ápolói segítség, ha szükség van rá.

2019. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
78%
Az emberek mindig szeretik osztani az észt és megmondani a frankót. Legfőképpen akkor, ha nincs rálátásuk az adott témára.
2019. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem tudják milyen egy 80+ éves embert gondozni. 0-24-ben kell vigyázni rá.


Nagyanyám pl: 82 éves, járókerettel jár. 8-kor, 13-kor, s 20-kor be kell adni neki a gyógyszereit. Hosszabb időre nem merjük egyedül hagyni, mert bármikor leeshet. Fürdetni nekünk kell. Minden este pelenkázzuk. (Nappal a wc-t használja). Volt egy időszak mikor etetni is kellet. Apám nem tud munkát vállalni mert valaki itthon kell legyen vele.

Engem, meg főleg anyám meg idegileg készít ki. Pl: egyik éjszaka bement a szobája melleti szobába, s mindent amit egy kézzel megtudott fogni összegyűjtött a szoba közepébe. (olló, képek, ceruza, körömvágó, kulcs, aprópénz, stb)

Meg napi szintem mondja a hülyeségeit (gyerekek szaladgálnak a szobában, egy leányka a lábánál aludt, s hasonlók).

2019. okt. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
13%
A 80+-os élet már nem élet. Tele van betegséggel, rá van utalva teljesen másokra, kiszolgáltatott. Nagyon rossz dolog. Ezért nagyon nem szeretnék én személy szerint olyan sokáig élni.
2019. nov. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem inkàbb az aktív eutanázia kellene. Csak hát könnyebb és olcsóbb 1000 éves mesekönyvekre hivatkozva ezt megtagadni.
2019. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

# 16-osnak:


Azért ez személyfüggő. Én ismerek olyan 80+-os öregembert, aki még mindig szekerezik. Hordja a fát s a szénát másoknak pénzért. (Mert nincs nyugdíja)



S olyat is ismerek, aki még 94 évesen is elég jól megvolt. Normálisan gondolkodott s minden féle segítség nélkül tudott menni. (Mindent nagyon lassan csinált, de csinálta.)

2019. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Több országban éltem már és sehol nem utálkoztak rajtunk. Ezt nem is tudom, mi alapján írja le bárki is. Hallotta valakitől? Vagy őt személyesen utálták valahol? Mert az nagy különbség :-) Akkor azt kéne írnia: "engem minden országban utáltak a helyiek". Az úgy már korrekt lenne :-)
2020. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
31%
"Szerintem inkàbb az aktív eutanázia kellene. Csak hát könnyebb és olcsóbb 1000 éves mesekönyvekre hivatkozva ezt megtagadni." Rajtad kéne kezdeni. Gyilkosságról beszélsz, amit sok család megtenne csak hogy előbb jusson az örökséghez.
2020. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!