Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el sokan azokat...

Miért ítélik el sokan azokat akik öregek otthonába küldik a szüleiket?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi ha hosszú lesz.

Szóval itt most azokra gondolok amikor a szülők már olyan korban vannak hogy nem tudják magukat eltartani, esetleg pelenkázni kell, emelni, nem lehet őket egyedül hagyni.

Én nem értem meg azokat akik mindenkit elítélnek akik ezt a döntést hozzák meg, mert fizikailag is meg mentálisan is nagyon megterhelő az idős emberek gondozása és vannak olyanok akik nem engedhetik meg maguknak hogy otthagyják a munkahelyüket és pl. csak a férje dolgozzon és vannak akik nem bírják a pelenkázást, injekciók beadását, stb. mert egyből rosszul lesznek.

Persze itt nem azokra gondolok akik bedugják a szüleiket az otthonba és utána rájuk sem néznek, hanem igenis vannak olyanok akik heti 1-2x meg is látogatják őket.

És úgy gondolom hogy sok idősnek jobb egy otthonba, még ha elsőre nem is akarják bevallani. Ezt látom a saját dédimen például, hogy mamám már nem bírta a gondozását se fizikailag se idegileg és már ő is kezdett belerokkani, ezért lett az otthon és azóta a dédim ott tud beszélgetni egész nap, sétál, eszik rendesen, nincs egyedül és mamám is sokkal nyugodtabb, hetente 3x legalább bemegy hozzá. Pedig mamám is mindent megtett érte de nem akart neki szótfogadni és mindig panaszkodott ha mamám épp nem mellette ült és nem is evett olyankor, pedig ki volt készítve neki.

Na és az ilyen példák miatt nem értem hogy miért kell elsőre ítélkezni ha valaki meghallja az öregek otthona szót, mert nem mindenki úgy van hogy beteszi oda őket és többet feléjük sem néz.

Persze biztos lesznek olyanok akik most írni fognak hogy ők 10 évig ápolták otthon a szüleiket munka mellett, gyerek mellett, minden mellett és túlélték. Igen, túlélték, de milyen volt? Gondoskodni kell róluk, igen , de ha valaki nem bírja vagy nem engedheti meg és az otthont választja (úgy hogy látogatja is őket) azt nem kell elítélni szerintem.

Nektek mi a véleményetek erről?



#otthon #gondozás ##öregekotthona
2019. okt. 18. 09:22
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
És mindezek ellenére kórházi fertőzésben (édesanyám vérmérgezésben) halt meg. 4 hónap különbséggel hunytak el tavaly
2020. júl. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
26: elfogadom az írást, kivéve, hogy a gondozó néni hálás volt a kosztért-kvártélyért, meg a zsebpénzért. Ezt nevezik rabszolgatartásnak. Kihasználni, hogy rászorult. Nektek volt nagy szerencse, nektek kellett volna hálásnak lennetek. Nyugaton az ilyen melókat rohadt jól megfizetik, mert kegyetlen idegőrlő, felelősségteljes és fizikailag-mentálisan lepusztít. Az, hogy kaját-szállást adsz, az nem kegy, hanem a feladattal együtt jár. Soha nem mehet ki, ugyanúgy, mint ahogy ti sem tudtatok. Nektek viszont volt választásotok. Neki nem. Nagyon sajnálom azt a nénit.
2020. júl. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

32 miért sajnálnád a nénit? Bármikor elmehetett, mert amikor elment mi ügyeltünk az öregekre. Nem használtuk ki, hogy rászorult egyáltalán. A nálunk töltött évek alatt 10 kgot hízott, abból a pénzből, amit nálunk keresett, ma is él.

Sok fizikai feladata nem volt, naponta 3szor kellett bevesse magát úgymond. A nap többi részét tvzéssel és alvással tölthette (rendszerint inkább beszélgetett az öregekkel). A lényeg az volt, hogy figyeljen oda rájuk

2020. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Képmutató duma. Tök mindegy, ha videójátékot kellett volna játszania vagy akármit, ami szerinted "semmiség". (Egyébként ha ennyire "semmi" munkát végzett, miért fogadtátok fel? Azt a "semmit" ti is el tudtátok volna végezni, vagy nem?) Az sem csoda, hogy meghizott, hiszen egy helyre kényszerült, a munkahelye volt az élettere is. Nulla-huszonnégyben kéznél volt, nem 24 órán van pl. vészhelyzet sem, de amikor volt, ő ott volt. Eszelős sok melótól védett meg titeket. Ő egy szolgáltatást nyújtott, amit ti alulfizettetek, mert rászoruló volt. Nincs mit ezen szépiteni vagy magyarázni. Ha ő nincs, a ti életetek 100x keményebb lett volna.
2020. júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
34 akkor gondold így. A pénztárcánk nagyon megsínylette, nem gondolom hogy alulfizettük volna. Semmi veszélyhelyzete nem volt. Nem állítom hogy könnyű munkát végzett, de amennyi segítséget kapott és amilyen fegyelmezettek voltak az öregeke a betegségükhöz képest, nem rokkant bele, hidd el. Én is ügyeltem rájuk, nagyon jól tudom mit jelent. Ha élnének, mégegyszer megcsinálnám. Azért kellett ő, hogy tudjak a családommal is foglalkozni, kicsit intimebb, magánszférában. Mert utazni utaztunk addig is, csak őket is vittük magunkkal. Így egy kicsit a szűkebb család is együtt volt, de ha erről kéne lemondanom, hogy ők velem legyenek, szívesen megtenném.
2020. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Ja és neki volt saját háza, nem volt hajléktalan. Egyik gyermeke szívsebész Münchenben. Azért akart midnen áron dolgozni valahol, hogy ne kelljen egyedül lennie a nagy házban és ne kelljen fizessen egy csomó számlát. A nyugdíja sem volt semmi, de így 0 petákot költött amíg nálunk dolgozott, s mint mondtam, még mindíg boldogan megél abból, amit nálunk keresett, plusz amit spórolt.

Ja és hozzáteszem, hogy amikor az öregeket vittük magunkkal nyaralni, ő is mindíg meg volt hívva, s volt hogy el is fogadta. Ott semmi kötelezettsége nem volt, s nem is vártuk el

2020. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem elítélendő.Idös gondozó házi gondozó vagyok jó magam is.Mindig a család érdeklődött az idős után.Jómagam is a férjemmel ezt tervezzük.Ha eljutunk odáig házastársként szeretnénk otthonba menni.Nem akarunk a gyerekünk nyakára púpot tenni Amink van ingatlan ingóság mind pénzé tesszük hogy anyagilag se okozzunk gondot.Ha akar a gyerek meglátogat.Nem várható el a mai világban a gyerektől az idösgondozás.
2021. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Apukám fiatalon halt meg.A mostohán apa összes ruháját a férjemnek adta.Szép jóminőségü ruhák voltak Büszkén hordta őket.Nekem is jó érzés volt.Mikor a férjem meghalt fiatalon: segélyszervezetnek adtam a ruháit mert a fiainknak nagyok voltak.
2021. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!