Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok ez hogy működik?...

Nálatok ez hogy működik? Véleményt kérnék

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről? Anyukámnak van egy viszonylag új párja, elég sokszor van nálunk, jól kijönnek, úgy tűnik.

Nem régen beszéltem egy ismerősömmel, és ő mondta nekem, hogy az ő anyja párja, van hogy elviszi őket vacsorázni, ebédelni, valami programot talál ki közösen. Még erre igazából sosem gondoltam, hogy így illene vagy nem, de anyukámat 3 havonta elviszi ha úgy van, de még engem sosem kérdezett meg, hogy nem e mennék velük valahova, kirándulni is mentek már, enni is, koncentre is, de mindig utólag tudom meg mikor hazajönnek, hogy milyen szép helyen voltak. Lehet nem bír annyira, vagy nem akar annyira megismerni?


2019. okt. 20. 10:59
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Úgy kell elképzelni, hogy csak a nagyon fontos dolgokat beszéljük meg, egy két szót váltunk talán.

Ha velük eszek kint az ebédlőben, akkor mindig a munka a téma, nem tudok hozzászólni, vagy hogy a haverja mit poeénkodott, anyunak meséli amúgy is.

Amennyit beszélünk az annyi, hogy te mész fürdeni előbb, vagy mehetek én? A pulcsid ott van a fogasra felakasztva, én raktam oda, vagy valami apróság.


Mikor volt a fia esküvője, arra sem hívtak meg, anyu annyit mondott ilyenkor engem nem illik, csak a párját, ezt is megértem részben, rossz volt, de érthető hogy ezt a fia dönti el.

2019. okt. 20. 12:10
 12/46 anonim ***** válasza:
19%

Megmondom őszintén nekem nem szimpi ez a szituáció. 1.5 után néha néha azért egy ebédre elhívhatnának vagy fagyizni, sütizni stb., hiszen félig meddig egy család vagytok. Gondolom már nem vagy gyerek és azért nem akarnak. Ők meg még nagyon szerelmesek, kettejüket érzik a kis egységüknek, majd elmúlik...

Engedd el a dolgot, ha eddig nem hívtak akkor már nem is fognak.

Ne foglalkozz velük, bár nekem is rosszul esne, hogy még anyámban sem merül fel, hogy elhíjon, ha már a pasiban nem.

Bár a tesóm és a barátnője is ilyenek, soha sehova nem hívnak, pedig együtt lakunk, gyakran főznek és vásárolnak 2 főre vagy nem kérdezik meg, hogy rendeljenek e nekem valamit stb. Szerintem ez alkati kérdés is.

2019. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Alapból fura a családja is, volt hogy anyut vendégül látták, sütöttek, főztek finomakat, de tudják van egy lánya, de csak őket hívtak oda is, meg sem kérdezték, hogy a lányodnak nem lenne kedve eljönni? Külön főzni sem kell, egy szelet hússal többet max, semmilyen allergiám vagy érzékenységem nincs, tehát még ez sem.
2019. okt. 20. 12:25
 14/46 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk az a tapasztalat hogy csak a csaj kell a palinak, annak gyereke nem kell neki. Házasság után főleg nem.
2019. okt. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
32%
Ha szeretné, hogy részese legyél majd az életüknek, akkor már nyitott volna feléd. Annyit próbálj meg, hogy nyiss te felé. Ha az se működik marad az érzelmi zsarolás anyukád felé.
2019. okt. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
56%

“Volt szó anyukámmal a férfiről, pontosan az hogy mi lesz később ha nekem is lesz családom”

Tehát már nem vagy gyerek, ha ez már téma. Ebben az esetben hány randidra hívtad el anyukádat? Miért várod tőle, hogy ő elvigyen téged a sajátjára?

2019. okt. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagy gyerek, szállj le róluk éld a saját életed!
2019. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

De anyám gyereke vagyok, tehát az utolsó kettő felfogás sehogy sem állja meg a helyét.

Ha 30 éves leszek majd, akkor egy finom ebédre ne hívjam el őket, mert végülis had éljek az életük?


Most őszintén, ha nektek van férjetek, gyerekeitek, sosem szoktatok együtt elmenni egy vacsorára, kirándulni, csak mert már nem 10 évesek, hanem 20?

Főleg, hogy nekem még idegen is ha így nézzük, nem éjjel nappal akarok rajtuk lenni, de egy vacsora ekkora áldozat?

2019. okt. 20. 12:53
 19/46 anonim ***** válasza:
95%
Talán édesanyáddal kellene ezt megbeszélned, hogy szívesen vennél részt velük közös programokon. Mondjuk ha ők 3 havonta mennek étterembe, akkor nem szívesen csatlakoznék, más lenne, ha hetente járnának.
2019. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj, amennyi ház, annyi szokás. Ne lihegd túl, már mindent leírtunk, fogd magad, és beszélj velük, mert csak úgy oldódhat meg a helyzeted. Ha eddig nem kezdeményeztek, akkor feleslegesen várod, hogy majd ők lépnek helyetted. Nem fognak. Úgyhogy cselekedj, vagy nyeld le a békát.
2019. okt. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!