Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok ez hogy működik?...

Nálatok ez hogy működik? Véleményt kérnék

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről? Anyukámnak van egy viszonylag új párja, elég sokszor van nálunk, jól kijönnek, úgy tűnik.

Nem régen beszéltem egy ismerősömmel, és ő mondta nekem, hogy az ő anyja párja, van hogy elviszi őket vacsorázni, ebédelni, valami programot talál ki közösen. Még erre igazából sosem gondoltam, hogy így illene vagy nem, de anyukámat 3 havonta elviszi ha úgy van, de még engem sosem kérdezett meg, hogy nem e mennék velük valahova, kirándulni is mentek már, enni is, koncentre is, de mindig utólag tudom meg mikor hazajönnek, hogy milyen szép helyen voltak. Lehet nem bír annyira, vagy nem akar annyira megismerni?


2019. okt. 20. 10:59
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Igen, persze.

Sőt, majdnem minden ismerősöm, van köztük 26 éves fiú is megy még nyaralni is a szüleivel, vagy kirándulni, kicsit együtt a család, ennyi kell néha.


Enni azért nem hívom meg, az túlzás, ő választotta anyut, ha ők nem jöttek volna össze, nem ismerem. Szerintem nem kedvel, és nem igazán a korom a baj

2019. okt. 20. 22:05
 42/46 anonim ***** válasza:
58%

A megoldas egyszeru mivel felnott vagy szervezz te harmasban programot. Szepen talalj ki valamit, amihez van kedved es van is ra penzed es hivd el oket. Pl egy kirandulasra a kozelbe. Aztan akkor majd legkozelebb ok szerveznek harmasban programot (a sajat kis kettes programjuk melle mas idopontban).


Es benned ez az egesz anyu vigyel magaddal onnan indult, hogy masoknal a pasas elhivja a fiatal pipit is az anyukaval egyutt? Eddig nem bantott, most meg rajuk akaszkodnal es azon gondolkodsz mi a fura?


Kepzeld en nokent akartam a parom felnott es majdnem felnott gyereket is kozos programokra hivni es szervezni. (Persze nem a randira es nem a kis sajat kulon programjainkra, hanem valoban KOZOS progamra.) Csak hat a 18-21 eves nem tartott igenyt a kozoskodesre, ugyhogy vegul feladtam. Legkozelebb iylen idos gyerekeket nem is hivnek. Lehet a pasinak is van iylen tapasztalata es mar nem farad ezzel.


Eskuvo: biztos nagy a tapasztalatod, de aki megy annak nem keves lovet kell fizetnie a parnak. Tudod egy ebed/vacsi mindenfele koltseg eleg magas. Az ifju par meghov sokmindenkit, de akik mennek adnak naszajandekot leginkabb 20 ezertol folfele a cillagos egig, mennyasszonytancba penz ha lagzi is van ezekbol a penzekbol jon ki altalaban nullasra a nagy esemeny, vagy kicsit pluszba is. Azaz még az is elofordulhat, hogy mehettel volna anyuddal, csak epp o osztott szorzott es ahogy erzekelem te eleg fukar es penztelen vagy nem ohajtott helyetted is mondjuk 30.000-et ajandekozni a parnak.

2019. okt. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező: Van, akinek szimpatikus az ember, van, akinek nem. Van, ahol így szokás valami, van, akik között másképpen szokás. Én is mondhatnám, hogy férjem lánya miért nem hív meg pl. a gyerekei szülinapjára, mert ez máshol bezzeg így van. Nálunk nincs így, és ennyi. Teljesen felesleges szerintem lamentálnod azon, hogy ez a Mancikáéknál meg a Julikáéknál úgy van, hogy mennek anyu új kandúrjával, és neked is olyan jólesne hébe-hóba. Ha nem akar hívni, nem fog hívni a pasi, és anyukád sem. Amúgy ha van barátod, akkor pont nem ezen nyűglődnél már egy napja. Szóval bő lére eresztettem, de hogy érthető legyek: Tök mindegy, hogy máshol hogyan vannak a dolgok, mert nálatok pedig így vannak.
2019. okt. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
60%

Én soha nem foglalkoztam anyám pasijával,igaz már nem is élek otthon.Eleinte hétvégén találkoztak,mentek erre-arra,eszembe nem jutott hogy el kellene mennem,mivel nekem a pasi amúgy se szimpatikus,én se lehetek nagyon neki az,de a kötelező bájcsevejt néha megejtjük.Régóta együtt is laknak.Több mint 10 év után jutottunk el oda hogy nyáron elmentünk valahova 1 napra.De ennyi elég is volt,mert nekem alapban furcsa ez a szitu,nem az igazi apám,volt sokáig mostohaapám,úgyhogy őt nem tudom magamban hova tenni.Ennek a pasinak is felnőtt gyerekei vannak,ugyanúgy volt esküvő,de én akkor se mentem volna ha hívnak.

Ne törd magad hogy közelebb kerülj hozzá,mert ő se tesz lépést feléd.Mivel ott alszik sokszor nálatok,annyi a minimum lenne,hogy néha megkérdezné mi újság veled,hogy állsz sulival,munkával mit tudom én.Csak pár mondat,de ezt egy normális ember megtenné.Ő úgy látszik csak a saját gyerekeivel,meg anyukáddal foglalkozik.

Azért anyukád is hibás ebben,mert ő se tett semmi erőfeszítést ez ügyben,ha lenne gyerekem,meg új párom,el se tudnám képzelni hogy a párom levegőnek nézze a gyerekem.Mint ahogy kutyám van,megismerkedek valakivel,szoktam figyelni hogy mennyire veszi semmibe,szól-e hozzá 1 mondatot :) Na aki tudomást se vesz róla pedig ott van 1méterre,az általában olyan ember is.Aki legalább mond neki egy mondatot hogy mi van kutyuli,abba már több értelem szorult,hisz ő is hozzám tartozik.

Úgyhogy ne foglalkozz ezzel a taplóval,ha később külön élsz,akkor se menjen oda,én biztos nem engedném.

2019. okt. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam végig az összes választ.


Szerintem jogos a kérdező felvetése.

Nem okvetlen a nyaralásukra, de mondjuk egy egynapos kirándulásra, egy közös esti programra elhívhatta volna őket. Végül is a lány a család része, otthon lakik még.


Kérdező!

Szerintem itt a kulcsember a történetben anyukád!

Ha ő mondta volna, hogy "Hívjuk el Krisztit [ide képzeld bele a saját nevedet] is, töltsük együtt ezt az estét!", akkor biztos, hogy legalább időnként elhívtak volna.


Sajnos azt kell mondjam, kérdező, anyukád onnantól leírt téged, amióta van pasija. De a pasi is elég lelketlen, hogy meg sem fordul a fejében, hogy téged is elhívjon.

Az meg mindent visz, hogy a családi ebédre nem hívnak meg téged. No meg az, hogy majd ha neked lesz családod, akkor anyukád párja mindenütt ott legyen. Szerintem anyukád egy ilyen benyögésénél szólj vissza, hogy pontosan annyi köze van anyukád párjának a te életedhez, mint amennyire eddig ő beengedett a saját életébe téged. Semennyire!

2019. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

ahogy erzekelem te eleg fukar es penztelen vagy nem ohajtott helyetted is mondjuk 30.000-et ajandekozni a parnak.'


Ne haragudj, nagyon érdekes vagy, alapból az is hogy idejön egy férfi és én hívjam, puncsoljak, próbálkozzak (ahogy vacsorával is aztán nem kért), mert ő nem hajlandó alapból nyitni. Másrészt ezek a következtetések, viszonylag jól keresek, ha hívtak volna egy szép ajándékot biztos vettem volna nekik, így illik, de ezt mielőtt rámondod valakire, miért nem kérdezed meg róla? Mindegy, lényeg, hogy nem sajnáltam volna tőlük a 10 20 ezer forintot,de érdekes vagy, meg így az egész komment, hogy nem akar próbálkozni mert már volt tapasztalata, alapból beszélgetni sem akar különösebben, mintha én nem lennék, tényleg csak anyu.



Nem tudom, lehet tényleg elkéne engedni ezt a dolgot, nem változik ez már, ha eddig sem volt javulás.



Úgy ahogy írod, igazából hétvégente itt van, teljesen kellemetlen kerülgetni ha épp itthon vagyok én is, semmi téma, semmit nem mond, mintha anyuval lenne csak, én pedig vagyok a kötelező rossz.

később ha külön élek ahogy mondtad, nem hívom a pasit, ha megharagszik anyu akkor ő sem jön.

az a baj sokan olvassák, hisztinek tűnik, és felnőtt fejjel majd én is azt fogom mondani hülyeségen agyaltam, de jelenleg frusztráló dolog, itt élni és úgy érezni nem tartotok ide, mert kötelezően elvisel, mert anyuval élek. Azt hiszem az értené meg jobban aki látná a helyzetet.


Anyu nagyon szerelmes, tényleg. Képes nulla alvással vele menni ha beteg akkor orvoshoz, bárhova ha olyan hely, anyu most olyan mint egy kis tini, szerelmes ennyi, viszont igazad van, ha nem tesznek felém lépést, akkor én sem később sem

2019. okt. 21. 22:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!