Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom fia ilyen bunkó?

Párom fia ilyen bunkó?

Figyelt kérdés
Egy rendezvényen oda jött hozzánk párom fia /23 eves/és apját meghívta egy italra engem nem. Ott ittak mellettem. Nekem rosszul esett de nem szóltam semmit
2019. nov. 1. 17:09
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
82%

"Tudod, van olyan dolog, amit egy fiú csak az apjával, vagy egy lány csak az anyjával tud megbeszélni, ill. tanácsot kérni tőlük."


Igen, és az ilyen nagy lelkizéseket feltétlenül egy rendezvényen kell megbeszélni.

2019. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy meg hagyjátok már ezt az "idegen", meg a "senkije" dumát.

Ez egy gesztus lett volna a pasi fiától. Ugyanúgy, ahogy a nőtől is egy gesztus, hogy ha beesik hozzájuk, akkor főz egy kávét. Ő sem fog azon lamentálni, hogy neki "senkije" a férje fia.

2019. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Savlekotő ***** válasza:
15%
Pedig idegen,a párja fizesse v vegyen magának,nem a gyerek doga az épp aktuális mozaik csere darabot itatni etetni arra ott a gavallér pasi,akinek itt épp üres a zsebe mert már gondolom pár itókát fizetett. Ez divat ma nőknél,h mással hivattatják meg magukat,de normális pasinál van pénz egy nyamvadt üdítőre normális nő meg meg nem pasikái kontójára issza a 2000 forintos lónyálakat.
2019. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
85%
Tok mindegy hogy idegen vagy sem, ha láthatóan együtt voltak, bunkóság volt nem meghívni. Köszönni se szoktatok ilyenkor csak az ismerősnek, annak nem, akivel van? Mert ez kb azonos szint.
2019. nov. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
88%
Igen, bunkó volt. Aki azt irja nem köteles a fiú az aktuális macát itatni... Ha barátotok beugrik hozzátok az aktuális macával akkor csak a barátnak jár a kávé/ üditő vagy a nő is kap? Mert ez kb ugyanaz a piti szint.
2019. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom, akkor a "mozaik cseredarabnak" sem kötelessége semmiféle gesztust gyakorolni a pasi gyereke felé.
2019. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Savlekotő ***** válasza:
21%
Mi időnkben nem volt divat 4 évente a párcsere mozaik,cserélgetni a párunkat haverok közt, csak mert meguntam Gizit meg Józsit,nem volt ennyi első randin ledobom a bugyit nő. Ma társfüggés van,érdek lakhatási kapcsolatok,digi dugik.. Ha átjönnek a haverok mindenki kap,de rendezvényen csak nők szokása más számlájára inni enni.
2019. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
83%
Savlekötő igen régen más világ volt. A pasik még férfiak voltak, udvariasak és nem esett nehezükre egy üditőt fizetni egy nőnek minden ellenszolgáltatás nélkül. Ma ha egy nő az első randin nem fizeti a saját kávéját már aranyásó. Hát a szemembe szánalmas az ilyen alak, és főleg nem férfi. Ezt úgy írom hogy 16 éve vagyok házas, nem randizom, tehát nem az a bajom hogy saját magam kell fizetnem a fogyasztásom. A kérdező párjának fia kicsinyes bunkó, ennyi.
2019. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon megy egyeseknek a bunkózás....


Nem voltunk ott, nem ismerjük a körülményeket. Én első körben arra tippelnék, nem kicsinyes volt, hanem figyelmetlen: nem gondolt arra, hogy a nőt is meg kellett volna hívnia. Nekem mondjuk az is szokatlan, hogy az apját meghívta. Nekem az volna a természetes, hogy ha a páromat vinném, őt hívnám meg italra 23 évesen. Sem a szüleimet, sem azok ilyen-olyan retye-rutyáját nem.

Nem világos az sem, hogy az apa miért nem mondta, hogy hívja meg a kérdezőt. Ezzel megmentette volna a helyzetet.

Azt sem értem, az apánál miért nem volt pénz.

Azt sem értem, miért pörög a kérdező ezen annyira, hogy bunkónak nevezi, és kérdést ír ki róla.

Azt sem tudjuk, mennyire tartós a kapcsolatuk. Nem mindegy, hogy 5 éve együtt laknak, vagy 3 hónapja jöttek össze és még együtt se laknak. Ha tartós a kapcsolat, akkor a fiúval eddig milyen viszonyban volt, milyen embernek ismerte meg? Ha eddig volt róla VALAMILYEN véleménye, akkor ezt árnyalhatja ez az eset, de ha eddig jóindulatú, tisztességes embernek tartotta, akkor csúnya dolog ezután rögtön bunkónak nevezni.

2019. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
91%

Illemtankonyvet elo.lehet venni. 23 evesen felnott nem az a lenyeg, hogy kinek afia vagy lanya, mert mar nem kisgyerek, akit terelgetni kell. Talalkozok egy ismeros parral vavy talalkozom apammal es egy novel, akkor bemutatkozom a nonek is, remelem apam megmondja milyen titulus illeti meg a not (kollegano, haverno, baratno, mennyasszony, szereto), csak hogy tisztaban legyek vele. Aztan ha annyira felvet a penz es szeretnek veluk ismerkedni, akkor lehet feldobom hogy meghivhatom e oket egy italra? Vagy esetleg azt mondom ne haragudjon a holgy, de edesapammalmvaltanek par szot egy ot percre elrabolhatom-e? (Modjuk ilyet nem szerencses egy nagyobb rendezvenyen csinalni foleg ha szegeny no egyedul van es tenyleg csak parban jottek.)

De egy pár egyik tagját meghívni valamire, a másikat meg semmire az eeg nagy udvariatlansag. Ez alapvető illem, nem pedig azt kell taglalni, miért nem vett magának.

Persze ha balfek vagyok es megis ilyen udvariatlanul sikeul csak az apamat meghivnom.a no fule hallatara, akkor meg az apamnak remelem van annyi esze, hogy megmentse a helyzetet es azt mondja figyu hivj mar meg mindkettonket majd megadom nalam nincs penz vagy ha nalad sincs annyi, akkor inkabb hagyjuk most ezt.


Kivulallokent es hasonlo szituban mar kerdezo a szerepedet betoltve voltam igy a tanacsom: hagyd ezt a pasit. A fia tole tanulhatta az illemet ez lathato. Illetve a pasinak nem lehetsz tulsagosan elol az eleteben, mert meg penzt se visz, hogy teged meg tudnon hivni meg hat az se jutott eszebe, hogy az o ingyen piajat megossza legalabb veled. A fianak meg nagyjabol semmit nem szamitasz, azaz ehet az apja soakdik noje vagy tenyleg. Az ilyen bemutatkozas a legrosszabb es ez kesobb csak még rosszabb lesz.


Amugy mai pelda unokatesommal.vasaroltunk. a gyereke is velunk volt es annak az osztalytarsaival es szuleivel talalkoztunk. Persze ezt nem tudhattam, de koszontek egymasnak a gyerekek igy a szuloknek en is koszontem es ok is nekem nem csak az unokatesomnak. Es biztos vagyok benne ha leallunk trecselni veluk, akkor nem hivjak meg unokatesomat egy kavere engem meg nem mert ez mifelenk eleg nagy taplosagnak szamitana.

2019. nov. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!