Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Arra kértek meg a szüleim,...

Arra kértek meg a szüleim, hogy költözzek el otthonról mert ők teljes életet szeretnének élni, ez pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés
A teljes élet általában mit jelent ? 20 éves vagyok, de komolyan nem értem
2019. nov. 10. 18:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%
Mit csinálsz? Dolgozol, tanulsz, munkanélküli vagy?
2019. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%

3-as válasz olyan szánalmas!

Jó, a szexszel egyetértek.

A többi kifogás: barátokat hívni, utazgatni nyugodtan lehet akkor is, ha él még ott egy 20 éves a háztartásban. Pl. minek kellene bevásárolni neki, mielőtt elutaznak? A kérdező 20 éves, nem 20 hónapos.

Az meg elég gáz, ha azért dobom ki a gyerekem, hogy lerészegedhessek vagy meztelenül járkálhassak a lakásban - ez aztán a teljes élet, igen!


Kérdező: útban vagy nekik, ennyi. Lehet, hogy belefáradtak a felnevelésedbe vagy mit tudom én. Költözz el, és felejtsd el őket, nem érdemelnek mást!


Mert azt még el tudom fogadni, hogy ha olyan a szülők felfogása, akkor "kirepítik" korán a gyereket (bár a kérdező sem írta meg, hogy pl. dolgozik vagy tanul, ami nagyon nem mindegy), de nem ezzel az indokkal, hogy "teljes életet szeretnék élni". Mert ezzel voltaképpen azt mondják, hogy "elvettél 20 évet életünkből, és már elegünk van", pedig ugye nem a kérdező akart megszületni, igaz?

Vagy tán CSALÁDBAN nem lehet "teljes" életet élni? Abszurd gondolat, mi?

2019. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem meg te vagy szánalmas. Érezd az iróniát...

(Inkább ideírom, mert valószínüleg nem menne...)


A részleteket nem tudjuk, nem ismerjük őket, sem egymást, így vádaskodni a te szegénységi bizonyítványod.


Nem bírom az olyan embereket, akik gondolnak valamit, és azt hiszik, csak az a jó.

A te véleményed csak egy vélemény, és nem tény, de te ezt nem tudod elfogadni, és inkább másokat fikázol.

Ez igen, gratulálok!

Akkor mostantól csak úgy lehet élni, és csak az a normális, ahogy te látod, köszönjük neked, hogy istennek képzeled magad!

2019. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Savlekotő ***** válasza:
27%
Manapság a gyerek nem tartozik a családba addig jó míg csókot ér-- Amúgy zavaró,zavarja anyuci apuci életét..
2019. nov. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Halleluja. A menyasszonyomat a szülei, főleg az apja 25 évesen sem képes elengedni. Minden nap harcol ellenem, érte. Kellene neki mindket gyermeke amíg él. "A kirakatba disszelegjenek". Azt mondja a jövendőbelimnek, lányom ha valami nem tetszik itt mindig helyed lesz.

Nos téged elküldenek. Nem tudom melyik jobb..

2019. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
46%
Igen egyszerű végre egyedül akarnak élni ,kettesben gyerek nélkül ne keljen azon gondolkozni hogy felnőtt gyerekük eltartani ,stb megértem őket pihenének.
2019. nov. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
45%

Savlekoto!


A 20 éves már nem gyerek, hanem felnőtt. Teljesen normális, ha kirepul otthonrol. Mjnden egeszseges, normalis gondolkodasu embernek igénye van az önálló életre. Manapság a mamahotel a dívát és szemet a szülő, ha nem a nagykorú gyereke körül forog az élete, de bizony ah élet rendje nem az, hogy a felnőtt a szülein lógjon.

2019. nov. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%
Savlekötő, hagyd már a begyöpösödött, megkeseredett dumádat. Ha az a normális, ahogy te éltél, miért nem vagy boldog, miért itt tobzódsz? Éljél családi életet.
2019. nov. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem nekik kéne mondani, hanem neked. Apa anya felnőttem, köszönöm amit eddig tettetek értem, de most már szeretnék a saját lábamra állni.

Szerintem az a gáz ha egy fiatal felnőtt nem vágyik erre....

2019. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Én ezt pont nem reklámoznám, hogy ez normális hogy valakit kitesznek otthonról. Lehet lepontozni, de én olyan családból jöttem, ahol a szüleimnek eszükbe nem jutna ilyet mondani, ilyen stílussal, és szerintem ez nem normális.

Ennek ellenére a bátyám már rég nem otthon lakik, magát tartja el, én pedig szégyen, nem szégyen 22 évesen otthon lakom, de dolgozom, és saját magam tartom el. Ha úgy alakul majd a párommal, akkor összeköltözünk. Addig minek fizessek egy albérletet külön, ugyan abban a városban, ha otthon is lakhatok.


Más a helyzet ha valaki idősebb és nem dolgozik, és semmit nem tesz a megélhetéséért.

Kedves kérdező, ha pl. egyetemre jársz akkor ezt én nagyon nem tartom fairnek, mert nappali tagozatos tanulás mellett dolgozni annyit, hogy fenn tarts egy lakást, és normális színvonalon élj, kb. lehetetlen (biztos vannak kivételek, de tapasztalataim szerint az a tanulás rovására megy általában).


Nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel és eléggé kiakadnék ha még 20 éves koromba (úgy hogy akkor javában egyetemre jártam) ezt mondták volna.


Ha Te mondjuk dolgozol, és megfelelő fizetést kapsz, el tudod tartani magad és van lehetőséged akkor persze, miért ne költözhetnél el.

2019. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!