Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tetszik az ajándék, most...

Nem tetszik az ajándék, most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tavasszal vett anyukám magának laptopot de kb 2x használta...


Én viszont a nyáron mondtam h lekellene cserélnem a sajátom mert 7 éves van sok baja meg elavult stb stb


Erre tegnap a szulinapomra megkaptam anyukam gepet.


De nem tetszik nekem se kulsore se amugy. En akartam egy erosebbre sporolni amit ugy utok vagok ahogy akarok de anyukam meg olyan h

"Megint porszem van rajt.. ezert adtam neked?? Ha tudom h nem vigyazol ra kidobtam.vna a kukaba"


Ja es egy lakasban vagyunk szoval az se hogy veszek ujat es ugyse latja... latna minden nap.


Otlet?


Egyebkent ranezesre is undorito az a laptop amikot beuzemeltem neki akkpr is inkabb a wcbe dobtam vna olyan ronda.


2019. dec. 15. 07:05
1 2 3 4
 11/40 anonymousreview60 ***** válasza:
47%

A laptopnál a kinézet nem számít gyakorlatilag. A rózsaszíntől felállna a szőr a hátamon, de megszoknám.

Spórolj, add el ezt a gépet. Az összegből veszel újat.

2019. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonymousreview60 ***** válasza:
58%
Ajándékba kaptad. Innentől kezdve már a te tulajdonod. Eladhatod.
2019. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
66%
Aki azt irta hogy lehet laptopot gyorsitani ez huleség. Egy nyaklapon van az egész kivéve a memória meg a vinyó ami a háttértár. Ssdvel gyorsitható a rendszer de amihez erősebb proci kellhet esetleg azt nem tudod igy megoldani. Én megdumalnam veele es eladnám.
2019. dec. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
92%

Megvan már a pénzed egy új, neked megfelelő laptopra?

Akkor vedd meg!

Nincs meg rá a pénzed?

Akkor addig használd az anyádtól kapottat és utána visszaadod, eladod, elajándékozod.

Édes jó Istenem, bárcsak ennyi problémám lenne!

2019. dec. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
43%

A helyedben én a következőt mondanám anyukádnak.

- Anyu, tudod mi a különbség a születésnap és a lomtalanítás között?

Az egyiknél ajándékot adsz, a másiknál meg az olyan cuccaid, amik már nem kellenek.

2019. dec. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
46%
Nehogy mar a kerdező tehessen róla ha masnak több gondja van. Gonddolom neki sem csak ez.
2019. dec. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó válaszoló, igazad van, de bakker


"Egyebkent ranezesre is undorito az a laptop amikot beuzemeltem neki akkpr is inkabb a wcbe dobtam vna olyan ronda"


Tesóm dettó ilyen, fogadni mernék a kérdező a kisujját sem mozdítaná az anyukájáért...csak fikázza, amit kap.

2019. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
96%

Az általános iskola 4. osztály nem számít munkának. :)


Egy értelmes, komoly, felnőtt embernek szerintem már van annyi sütnivalója, hogy ilyenkor megmondja a szüleinek, akik csak kedvesek akartak lenni vele (egy 2x használt, fél éves laptop odaadása még messze nem "lomtalanítás"), hogy "köszönöm a gesztust, de már kinéztem magamnak egyet és össze is gyűjtöttem rá a pénzt, szóval ezt visszaadom, add el és tedd félre az árát, jól jön majd karácsonyra"...

Vagy valami. Nekem első dolgom lenne anyukámnak felajánlani az árát, ha eladnám, eszembe nem jutna, hogy én tegyem zsebre, dehát kinek mi a fontos ugye. Én semmilyen laptopért vagy pénzért nem bántanám meg a szüleimet.

Ez, hogy kaptál egy lényegében új gépet, és azért nem felel meg, mert "ronda" (mi a bánat lehet egy laptopon ronda?), és kidobnád a kukába meg a wc-be... Ez alapján te körülbelül 11-14 éves között lehetsz.

Egy felnőtt ember kizárt, hogy ilyen óvodás módjára viselkedik.


Tudod, ha annyira dolgozó ember vagy, akkor laptop helyett inkább spórolgass szépen egy albérletre, és költözz el. Nem kötelező anyukádékon élősködni, hogyha ennyire sz** minden, amit kapsz tőlük.

Az meg egyenesen gáz, hogy nem vagy képes odaállni eléjük és megbeszélni a problémádat, a hátuk mögött meg ocsmány módon beszélsz róluk. De persze célozgatni tudtál nekik, hátha megdobnak egy kis zsével új laptopra... Gusztustalan vagy.

(Azért meg ne vegyél laptopot, hogy üsd-vágd... te szerencsétlen. Egyiket sem arra tervezték...)

2019. dec. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
78%

Ne írjatok már ilyeneket, hogy anyuka nem százas, meg stb.

A kérdező ezek szerint egy FELNŐTT, dolgozó ember, igazából már régen nem kéne anyuciéktól semmi nagyértékűt kapnia, mivel a FELNŐTT, dolgozó embereknek nem a szüleik szokták megvenni a dolgait.

Anyukának volt egy gépe, ami FÉL ÉVES, kettőször lett bekapcsolva, tehát lényegében új.

A kérdező nekiállt célozgatni a szülei előtt, hogy LECSERÉLNÉ a mostani gépét, mert régi.

Erre gondolták a szülők, akinek nyilván nincsen felesleges 300ezer forintjuk, hogy a felnőtt, dolgozó gyereküknek laptopot vegyenek, hogy akkor odaadják neki ajándékba a vsz szintén legalább 150-200ezret érő, sose használt laptopot, mert az ÚJ, és a gyerek ezért rinyált, hogy neki ÚJ kell.

Nem azért adták neki, mert nekik már nem kell, hanem mert sírt a szája, hogy újabbat akar... egyszerűen csak örömet akartak neki szerezni.

Más felnőttként egy üveg bort vagy egy bonbont kap vagy csak két puszit, ő kapott egy laptopot, és le akarja húzni a wc-n, mert nem olyan fajta, amit lehet ütni-vágni...

Na nehogy már itt a szülő legyen a hibás...

2019. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
98%
És mi akadályoz meg abban, hogy tovább gyűjts és megvedd majd, ami kinézetre tetszik? Ja, semmi. Hajrá.
2019. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!