Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsony, de minek?

Karácsony, de minek?

Figyelt kérdés

Mielőtt kiakasztana mindenkit ez a kérdés, előre leszögezem, hogy iiimááádom a Karácsonyt, de:

át kell menni anyósékhoz és ott lesznek a sógorék is. Az az alap, hogy "jaj sziasztok" puszi aztán mi a párommal és szüleivel leülünk, sógorék viszont félreülnek, mintha ott sem lennénk.

Anyósék is persze előadnak egy szép színdarabot, hogy mennyire szeretnek, de biztos forrásból tudom, hogy ez kamu.

Sógor erre küld listát , mit szeretne Karácsonyra, úgy hogy ránk se büfög sé párom már veszi is.


A kérdésem: Minek adjunk ilyenkor bele mindent amikor nincs kölcsönös szeretet, csak én gondolom rosszul, hogy aki így áll hozzám az örüljön ha kap egy tecsós vackot? (megjegyezm sógoréktól kétféle ajándékot szoktam kapni, vagy újsághoz kapott ajándékot/mellékletet vagy olyan ajándékot, ami rámutat egy "hibámra" pl. ronda a bőröm, szerintük)

Bocs ha hosszú lett,de jól esett kiírnom.



2019. dec. 17. 13:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
58%

Közben írtál sok dolgot, ez árnyalja a képet.

Ha sógorék drága dolgokat kérnek, pláne úgy, hogy a gyereküknek is vesztek, akkor férjeddel kellene, de nem most, hanem októberben, tehát a lista átadása előtt megbeszélni, hogy ez így nem korrekt. Ha ő ragaszkodik hozzá, hogy azt vegye, amit kérnek, és a családi költségvetés nem borul ettől fel, akkor lehet, hogy nem érdemes rajta vitatkozni.


Ha sértő megjegyzést tesz az alakodra, nyugodtan tedd szóvá, ill. utólag otthon kérd a férjedet, hogy beszéljen a sógorral, ha már ott helyben esetleg nem hallotta és nem védett meg. Ennyi azért elvárható egy házastárstól.

Egyébként én is utálnám azt, aki viccesnek tartja más sértegetését, úgyhogy ebben teljesen egyetértek veled.

2019. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

kedves 8:

-biztos forrás: az anyósom (jogtalanul elítélt valamiért amiről nem tehettem és rólam terjesztett ezután olyan pletykát ahol ő csak a fél igazat mondta el,de persze én jövök ki vacak menyként a sztoriból)

- a listán csak azért vagyok kiakadva, mert mi bezzeg munkahelyről kapott vacak újság mellékletet vagy kupont kapunk és mivel minden évben leszólták a csúnya bőröm és ezek után erre való szappant adtak ajándékba, nem volt kétségem, hogy ezért kaptam tőlük. Ennyi erővel vehettem volna nekik egy "hogyan neveld a neveletlen gyereked" könyvet csupa "jóindulatból".

- nem az ajándék értéke érdekel és az sem hogy passzoljon hozzám csak ne a rosszindulat sugározzon belőle, illetve legyen benne igyekezet, az is tökéletes ha saját készítésű holmit vagy sütit hoz ajándékba vagy csak szimplán nem a tabletet nyomogatja, hanem oda ül beszélgetni.

2019. dec. 17. 14:09
 13/22 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a karácsony a szeretet ünnepe és azért, mert a rokonaid bunkók, még te lehetsz kedves.


A rosszat rosszal nem lehet megtörni, hanem csak jóval.


Nálunk ugyanez a helyzet, még én sem kaptam semmi normális ajándékot a közelebbi rokonaimtól, és anyós-sógornő sem szeret, de ez engem nem bosszant, hanem idén is igyekeztem a lehető legjobb ajándékkal kedveskedni nekik és ha bajuk van/lesz vele vagy velem, az az ő problémájuk, nem az enyém - az a fő, hogy az én lelkiismeretem nyugodt és tiszta, hiszen tudom, hogy én mindent megtettem és ez boldogsággal tölt el a "viperafészekben" is. Túlélem.


Nehogy már pár rosszindulatú ember miatt utáljam a karácsonyt, én szeretem az ünnepeket és csak sajnálni tudom azokat, akik mindenből a legrosszabbat hozzák ki.


A karácsonynak az a lényege, hogy együtt van a család - az már más kérdés, hogy a rokonait sajnos nem válogathatja meg az ember, együtt kell tehát élni ezzel és túlélni a kellemetlenségeket.


Én ilyenkor mindig arra gondolok, hogy azoknak a legrosszabb, akik tök egyedül "ünneplik" és még csak szólni sem tudnak senkihez, na az lehet a legrosszabb....

2019. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Na egyrészről mi ezért sem megyünk karácsonykor SENKIHEZ a férjemmel és a gyerekkel. Egész évben ilyenkor tudunk mi is együtt lenni hárman nyugi an hosszabb ideig, egész évben erre tartogatja a szabadnapjait, nem jópofizással és vendégként akarjuk tölteni ezt az időt. Pedig jóban vagyunk a szüleinkkel. Most decemberben direkt letudtuk az elő karacsonyozast sima hétvégeken, mert megmondtuk hogy karácsonykor, két ünnep között és szilveszterkor bizony otthon leszünk bezárkózva nyugiban 😃 nem vergődtek, nem sértődtek meg, meg értették, hogy felnőtt emberek vagyunk és úgy akarjuk tölteni az ünnepet ahogy nekünk jól esik. És ők sem lettek elhanyagolva, mert ugyanúgy elmentunk látogatóba csak nem pont karácsonykor hanem előtte 1-2 héttel és a családban a gyerekeknek az ajándékot is akkor adtuk oda. Nekünk ez a fajta kompromisszum bevált. Amugysem értem miért kell sok helyen rohangalassal, házról házra történő látogatással tölteni. Ahol osszetarto a család ott meg amugyis találkoznak az év többi napján is egymással, mi pl szüleimmel 2-3 hetente találkozunk alapvetően, (messzebb laknak 250kmre) és telefonon is majdnem minden nap, de minden másnap beszélünk. De a karácsonyt nyugiban szeretjük tölteni a komfort zónánkban, ami ugye a saját házunk, nem pedig vendegsegben.
2019. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

Fú, ilyenkor de örülök, hogy nálunk nincs karácsonykor rokonlátogatás :D

Amúgy ha nem kedvelitek egymást, minek jöttök össze? Mondd meg nekik, hogy bocsi, de karácsonykor más elfoglaltságunk van, így nem tudunk összejönni.

2019. dec. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
Én már ott elakadtam hogy ajándéklistát ad......
2019. dec. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
14-es, mi szóról szóra pontosan így töltjük az ünnepeket, a kis családunk (hármasban) az otthonunkban. Nem is megyünk sehova, és nem is fogadunk vendéget sem, hanem előtte 1-2 héttel letudjuk a találkozást, ajándékozást. (Mondjuk nemrég ezért megkaptam itt a gyk-n, hogy rám "még az anyám sem kíváncsi" karácsonykor".) De nem foglalkozom ezzel, nekünk így jó, kétnaponta beszélünk telón, 200 km-re lakik, és rendszeresen járunk hozzá. Csak éppen dec.23- jan.2 között nem rokonizálunk.
2019. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Most hót komolyan, mi az hogy ő "megrendeli" mit vegyetek meg neki?
2019. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy idézlek adsz nekik egy esélyt, miből gondolod hogy megváltoznak? Az ajándéklistájukat meg lenne ötletm hova tehetik felőlem.
2019. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Az barátom testvére is hasonló, náluk is van két gyerek, mi vesszük a kreatív és értelmes játékokat a gyerekeknek, személyreszabott, értékesebb ajándékokat a sógoréknak, mi a párommal meg kapunk ketten egy üveg bort. Tavaly kaptam egy doboz bonbont, úgy, hogy tudják, hogy nem ehetek cukrot. Szóltam is, hogy köszönöm, bár nem fogom tudni megenni. Válasz: nem baj, majd megeszegeted szépen lassan... -.-'


Idén csak a gyerekek kapnak. Én részemről ott fejeztem be, amikor cukorbetegként odaadták nekem a bonbont, és még hozzá is tették, hogy majd szépen lassan... aha. Na, szóval, idén én egy fillért nem áldozom rájuk, párom meg mondta, hogy ő is vesz nekik egy üveg bort. Szóval amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten.

2019. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!