Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, ti...

Mit tennétek a helyemben, ti kérnétek KÖLCSÖN pénzt ebben a helyzetben? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Szóval előre leszögezem, hogy dolgozok ezek mellett, ez csak egy szimpla KÖLCSÖNkérés lenne. Mit tennétek az én helyemben?


Arról van szó, hogy gyűjtök kocsira, a jogsi folyamatban van, 2-3 hónap és vége. Viszont nekem a suliban jó pár vizsgám lesz év végén, amire szeretnék is tanulni, viszont ha minden jól menne, akkor márciusban már lenne jogosítványom, viszont mivel pénzem annyi lenne, hogy majdnem a fele elmenne minden másra (papírok, kötelezők cseréje stb), így akkor tudnék venni normális autót amit kinéztem, ha dolgozok még 2 hónapot, viszont akkor már mennek a vizsgáim.

Apukám élettársa akivel azóta ismerjük egymást amióta együtt vannak, és nagyon jóban vagyunk, neki elég sok pénze van, és szerintetek jó döntés lenne e ha kérnék tőle KÖLCSÖN pénzt, amit visszaadok neki minden forintig a 2 hónap alatt. Így lenne kocsim már márciusban, és a pénz is meg lenne oldva.

Semmi kihasználás nincsen ebben ne legyen félreértés, mert imádom őt, és ő is engem, sok mindent megadott nekem, majdnem mint egy nevelőanyuka.

Csak nekem eléggé szar érzés hogy úgy mondjam, és nem lenne pofám ezt megtenni, mert amúgy is sokat költött rám, csak ez annyiban térne el, hogy amit kérnék kölcsönbe 200-300-at, akkor azt ő vissza is kapná egytől egyik, viszont ha még dolgozok 2 hónapot, hogy ezt az egész dolgot mellőzve legyen meg az az autó amit szeretnék venni, akkor eléggé befolyásolhatja akkor már a vizsgáimat.


Tudom eléggé értelmetlennek tűnik, pedig nem az. Remélem azért valaki megéri ezt a helyzetet, és át tudja látni ezt az egészet valamennyire az én szememmel is.



2020. jan. 6. 23:37
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
80%
Nem kèrnèk.
2020. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
87%
Az autó nem létszükség, sőt ma már lehet mondani, hogy luxus. Nehogy már fiatalként ne tudjál tömegközlekedéssel megoldani mindent. Azt se értem miért befolyásolná a vizsgáidat ha busszal vagy metroval mennél. Ezek mind csak hülye szövegek. Nekem van autóm, mégis tömegközlekedéssel vagy gyalog járok a munkahelyemre. Te neked nem éltbevágó egy autó, főleg nem friss jogsival.
2020. jan. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
14%

En bizony kernek kolcson.

Csinalnek penzugyi tervet is a visszafizeteshez, amiben benne lenne az is, hogy ha varatlan kiadassal szembesulok, akkor megis max mennyi ido utan adom vissza a kolcsont, es honnan szerzek extra penzt. Egy reszletes tervvel allnek ele, es kerdeznem meg.

De az en csaladom nagyon osszetarto, mi siman kolcsonadjuk a masiknak a felretett penzunket is, mert tudjuk, hogy vissza fogja adni, es nem lesz atveres. Ez nem minden csaladban ilyen termeszetes.

2020. jan. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
6%

Én is kérnék, előszöris azért, mert nem milliókról van szó. 300 ezret kérnék simán, de a biztonság kedvéért egyezz meg vele úgy, hogy 3 hónap alatt fizeted vissza és nem 2 hónap alatt, mert ha előbb fizeted vissza, akkor az csakjó, de ha később, az kicsit ciki.

Én megértelek, ha másikúton ami kerülő de időben gyorsabb, nics dugó, az szuper, én is így járok dolgozni.

Szerintem a terved reális és én szívesen adnék egy ilyen értelmes , megfontolt srácnak, mint te.

2020. jan. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
85%

Minek kölcsönkérni, ha 2 hónap múlva úgyis meg tudnád venni? Annyira fontos az a két hónap,

Én biztos nem kérnék ezért kölcsön. Új jogsi, sulinak vége, új munkahely. Biztosan nem adóssággal kezdeném. Főleg nem úgy, hogy bekavarhat a dolog apukádék közt is...

2020. jan. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
89%

23# nem arról van szó, hogy nem adja vissza.

Nekem is van x millióm bankban. Le van kötve, kamatozik ha nem nyúlok hozzá az adott ideig. Számítok rá, hogy ott van, nem örülnék, ha száz ezres tételeket kéne kölcsön adnom, mert nekem úgy is van.

Nyilván fontos ügy esetén, pl egy váratlan kemoterápiás kezelés esetén azonnal segítenék. De egy autó nem letszukseglet, úgy, hogy még jogsija sincs, csak félben van. Össze kell rá gyűjteni és kész. Én nem szívesen adnék, függetlenül attól, hogy szeretem a családom.

Ráadásul pénzügyileg is elég rossz ötlet, gyakorlatilag hitelt/kölcsönt felvenni, úgy, hogy nincs biztos jövedelme meg tanul..

2020. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
84%

Biztos, hogy ERRE nem kérnék kölcsön.

Nagyon indokolt esetben is 50x végiggondolnám és inkább banktól, de ismerőstől, rokontól soha!

2020. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
84%

Egész őszintén?

Nem kérnék és nem is adnék ilyen helyzetben

2020. jan. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
77%

W202 "1995-2000-res gyártású"


Csak jelzem, hogy 98-tól már nem adagolós, hanem magasnyomású.

(Nekem mindkettő motorral van autóm, tudom a különbséget.)

A legtöbb 94-98 közöttibe Mercibe Lucas adagoló van, ami javíthatatlan.

Amúgy egy elnyűhetetlen szívó-dízel motor.

Sajnos nagyon rohad már a kasznijuk a nem látható helyeken is.

Ezért mindenképpen nézessed át szerelőaknából is a megvétel előtt.

2020. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
78%

Azert ne kerj, mert nem vagy oszinte magaddal sem. Ha o a mostohaanyad vagy hat apud elettarsa azaz "mostohad, masodik anyad, neveloanyad", akkor miert hangsulyozod felreertes ne essek :"mert imádom őt, és ő is engem, sok mindent megadott nekem, majdnem mint egy nevelőanyuka." Mi az a majdnem???

Mint masodik hazassagban elo anyuka irom neked, igenis ez kihasznalas kifigyelted jol all anyagilag es most ahelyett, hogy turelmesen magadnak elerned a celod, dolgoznal tovabb az autodert stb., te inkabb tole kernel kolcson, mert tudod eddig is jo fej volt veled....de megis csak "majdnem" neveloanyuka. Azaz nem tekinted neveloanyukadnak se, hanem mint oly sok mai fiatal o CSAK az apad valakije, de nem a tied. Ezert ne kerj kolcson.


Jotanacs rokontol amugy se kerj sose kolcson, mert barmi tortenhet es orokre elronthatja a rokoni joviszonyt. Ha magatol ajanlana fel, akkor is elgondolkodnek elfogadjam-e.

2020. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!