Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, ti...

Mit tennétek a helyemben, ti kérnétek KÖLCSÖN pénzt ebben a helyzetben? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Szóval előre leszögezem, hogy dolgozok ezek mellett, ez csak egy szimpla KÖLCSÖNkérés lenne. Mit tennétek az én helyemben?


Arról van szó, hogy gyűjtök kocsira, a jogsi folyamatban van, 2-3 hónap és vége. Viszont nekem a suliban jó pár vizsgám lesz év végén, amire szeretnék is tanulni, viszont ha minden jól menne, akkor márciusban már lenne jogosítványom, viszont mivel pénzem annyi lenne, hogy majdnem a fele elmenne minden másra (papírok, kötelezők cseréje stb), így akkor tudnék venni normális autót amit kinéztem, ha dolgozok még 2 hónapot, viszont akkor már mennek a vizsgáim.

Apukám élettársa akivel azóta ismerjük egymást amióta együtt vannak, és nagyon jóban vagyunk, neki elég sok pénze van, és szerintetek jó döntés lenne e ha kérnék tőle KÖLCSÖN pénzt, amit visszaadok neki minden forintig a 2 hónap alatt. Így lenne kocsim már márciusban, és a pénz is meg lenne oldva.

Semmi kihasználás nincsen ebben ne legyen félreértés, mert imádom őt, és ő is engem, sok mindent megadott nekem, majdnem mint egy nevelőanyuka.

Csak nekem eléggé szar érzés hogy úgy mondjam, és nem lenne pofám ezt megtenni, mert amúgy is sokat költött rám, csak ez annyiban térne el, hogy amit kérnék kölcsönbe 200-300-at, akkor azt ő vissza is kapná egytől egyik, viszont ha még dolgozok 2 hónapot, hogy ezt az egész dolgot mellőzve legyen meg az az autó amit szeretnék venni, akkor eléggé befolyásolhatja akkor már a vizsgáimat.


Tudom eléggé értelmetlennek tűnik, pedig nem az. Remélem azért valaki megéri ezt a helyzetet, és át tudja látni ezt az egészet valamennyire az én szememmel is.



2020. jan. 6. 23:37
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Azért nem mondom nevelőanyámnak, mert nem velük élek, hanem anyumékkal. Apumék a város másik felén laknak, és nem sokszor találkozom velük.


29-es: A családban levő 202-esen kb két éve van rozsda a kerékíveknél, és azóta egy centit se mozdult meg, karban van tartva és az is javítható egyszerűen.


Azért is van szükségem autóra, mivel ha megyek suliba, akkor 3 lehetőségem van bejutni, de mindenhol dugó van, vagy rossz az átszállási lehetőség. Ha autóval mennék, akkor hamarabb beérnék és ki tudnám kerülni az állandó dugókat is.


Dolgozni is egyszerűbb azzal bejárni, mivel vagy villamossal megyek amire várni kell vagy sietni kell, tehát nem mindig jön pontosan, ezzel nincs akkora gond. De ha gyalog mennék be ami 10 perc lenne az egyik megállótól, akkor viszont ott ahol át kéne mennem gyalog, ott nincsen zebra, és egy főúton ahol állandóan jönnek, a legtöbbjük kamion, ott nem szívesen sétálok át. Meg hát a jelenlegi időjárást nézve inkább ülnék egy befütőtt autóban mint ilyen hidegben mászkáljak, kibírom, nem azzal van a gond, csak még is kényelmesebb.


Az viszont már más dolog, hogy nekik nagyobb gond lehet az egészségi állapot, mivel a személynek sok műtéte volt már, és sajnos szerintem nem az utolsó volt. Bár olyan dologgal foglalkozik amiből sok pénze jön össze, de nem kockáztatok ezzel.


Marad a várakozás.

2020. jan. 7. 16:25
 32/46 Ignis Subdialis ***** válasza:
31%

Hát, a budapesti tömegközlekedés tényleg kimagaslóan jó szerintem világviszonylatban is. De az tény, hogy ez nem vonatkozik az egész fővárosra. Vannak kifejezetten rosszul vagy értelmetlenül bekötött helyek is. Pl. simán vannak olyan forgalmas vonalak, ahol annak ellenére kell félórákat várni egy megállóban, hogy elvileg 6-7 járat is jár arra. Csak mondjuk pár egymást követő megállóban a fele nem áll meg, a többit meg úgy igazították össze, hogy egyszerre menjenek el, hogy a "jól" összehangolt csatlakozásokat ne is említsem. Vagy azok a területek, ahonnan egy-egy megálló messzebb van gyalog, és hiába látsz a térképen több járatot is, az egyik innen indul, a másik onnan, szóval nem tudják egymást kiváltani, neked kell eldönteni, hogy melyik megállóhoz mész, és ha elment az orrod előtt, nem jelent alternatívát a másik. Vagy hát vegyük azt, hogy Budapest eléggé szét van terülve és sokszor nem intézhető el minden helyben, sok intézmény a belvárosban kapott helyet. Még jó alternatíva a kerékpár, csak az meg nem ment meg minden időjárási körülmény között, meg még kissé alulfejlett a biztonságosan kerékpározható úthálózat, de azért van egy hangulata, amikor a kerékpársávban húzol el a sok beragadt autó mellett. :) Úgyhogy megértem, hogy bizonyos esetekben az ember autóra vágyik, bár én azért igyekeznék nem rontani tovább a levegőt ezzel, ha csak egyedül használnám a járgányt.

Ami a kölcsönkérést illeti, szerintem ha én jóban lennék egy ilyen státuszú családtaggal, és úgy érezném, hogy a bizalom és a barátság kölcsönös, akkor úgy járnék el, mint egy barát esetében. Ha a barátomtól kölcsönkérnék, akkor ettől a családtagtól is megtenném. Ha az ő helyében lennék, akkor pedig még megtiszteltetésnek is venném, hogy ennyire bizalmi kapcsolatban vagyunk, hogy kölcsön "mersz" kérni tőlem. Legalábbis magamból kiindulva én tényleg csak attól kérnék kölcsön, akinél tudom, hogy nagyon megbízunk egymásban.

2020. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Reggel és délután amikor mindenki megy dolgozni meg megy munkába akkor mindenhol rossz a közlekedés. Nálam például van egy villamos lehetőség amivel villamosra szállhatnék át, vagy 1 busz, vagy pedig egy másik irányba 2 busz, amivel bejutnék suliba. Viszont ezek általában dugóban vannak, villamosnál pedig hiába 2-3 perc az átszállási idő, akkor is elmegy előttem.

Az 1 buszos megoldásnál 4 helyen van dugó minden reggel, a 2 buszosnál pedig 2, de megint ott az átszállás, ami nem mindig megbízható. Busszal fél óra bejutni, kocsival 15-20p lenne. Így leírva nem hangzik nagy különbségnek, de nagyon sokszor jól jönne az a kevesebb menetidő.

Dolgozni pedig 1 villamossal járok, az tőlem 15-20p, suliból meg 40p, és akkor is jól jönne, mivel mindig 10 percet kell várnom a buszra, kocsival 15p lenne amivel már sokkal jobban jönnék ki és hamarabb érnék be, nem kéne 7-ből 7 nap sietni mindig, hiába indulok el időben.

Nekem ez sokat segít, nyaralásnál is nyáron, akár itthoni bevásárlásnál is, mivel 3-an lakunk együtt így a családból, és nincs itt senkinek autója, ennyivel is könnyítenék itthon nekik.

2020. jan. 7. 21:24
 34/46 Ignis Subdialis ***** válasza:
91%
Na, mondjuk nekem azért magasabb az ingerküszöböm, 10-20 perc különbségért akkor se cserélném autóra a tömegközlekedést, ha fizetnének érte. Azzal nem értek egyet, hogy csúcsidőben mindenhol rossz. Nem (olyan) rossz, különösen nem a kötöttpályás járműveken és a buszsávokban sem nagyon "araszol" senki a buszokon és taxikon kívül. Lehet, hogy érdemes lenne a rugalmasságodat fejleszteni kicsit.
2020. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Ezen a részen ahol én lakok, itt max mindennapos futással tudnám talán elérni a tömegközlekedési járműveket. Csak mivel hónapok óta minden nap reggel korán kelek, vagy sulizok, vagy dolgozok, vagy egy nap mind a kettő, ami azzal egyenlő hogy az egészet egybevéve 10-12 órázok, plussz még tanulok is, 4-5 óránál nem alszok többet. Így meg semmi kedvem sincsen ahhoz hogy fussak a busz után minden nap. Hétköznap ha megyek dolgozni akkor beérnék idő előtt normálisan kocsival, mert a 40 perc helyett lecsökkenne 15 percre, és ennyivel is tudnék segíteni magamon. Jogsi folyamatban, kocsi pedig lesz, tehát az biztos hogy azzal fogok járni, csak a pénz volt a kérdés, de azt a 2 hónapot megvárom, nem kockáztatok.
2020. jan. 7. 23:26
 36/46 anonim ***** válasza:
64%

Én Mucsaröcsögére jártam dolgozni egy darabig. 2 óránként járt busz és fél órát kellett sétálni oda-vissza.

Nem sajnáltatni akarom magam, csak arra próbálok célozni, hogy az országban rengeteg helyen rémes a tömegközlekedés. Pesten viszonylag szerencsés vagy.

Érthető, hogy autóval kényelmesebb és gyorsabb, de ha nincs rá pénzed még, akkor nincs.

Bicikli esetleg? Amíg gyűjtesz? Ha olyan nagy a dugó, akkor lehet gyorsabb a bicikli.

Egyébként alap szabály, hogy rokontól és baráttól nem kérünk kölcsön. Ha hitelképes vagy, akkor a bank ad. Ha a bank sem ad, mivel jelen esetben nincs fix jövedelmed és munkád, akkor az elég indok arra, hogy más se adjon kölcsön.

Nen tesz jót a kapcsolatnak sem, senki sem örül, ha kérnek tőle. Hidd el, fordított helyzetben te sem szívesen adnál.

Nem leszel örökre egyetemista meg diákmunkás, könnyebb lesz majd később. Megéri türelmesnek lenni. Nem kell mindent rögtön akarni szerintem

2020. jan. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
78%
Igazán tenyerébemászó, erőszakos kis kocka gyerek vagy te. Tudod mit? Kérj kölcsön... Aztán májusban gyere ide vissza, és írd meg őszintén, mi lett a nagy pénzügyi terveddel. Marhára érdekel. Egyáltalán, sikerülni fog elsőre a jogsi? Biztos fogsz dolgozni heti öt nap, nyolc órában? Diákként mennyi lesz a fizetésed? Az üzemanyagra, biztosításra, stb is kölcsön fogsz kérni?
2020. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
67%

Pesten főleg felesleges elsőnek drágább autót venni. Néz meg mennyi koccanás van ott , stb .

Dugóban is ülhetsz eleget ...

amíg nincs a kezedbe a jogsi ne is vegyél autót mert ha nem sikerül a Vizsga akkor akar 2 hónapot is ott fog állni az autó tiszta feleslegesen .

2020. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
81%

Suli mellett milyen munka az, amivel 2 hónap alatt visszafizetsz 2-300e Ft-ot úgy, hogy közben fizeted a benzint is? És mindezt 10-20-30 perc miatt...


Egyébként annyiért amennyit rászánsz, csak roncsot kapsz. Öreg, rohad az alja, zabálja a benzint, és mindig lesz vmi hibája.


Én 2014-ben vettem magamnak egy 9 éves autót. Kis fogyasztás, jól is nézett ki, és a hasonló korú twingo-punto kategóriánál megbízhatóbb. 550e Ft-ot fizettem, utána mire kicseréltettem rajta mindent amit kell, ráment még 200e. Biztosítás kezdőként 35e volt 3 havonta. Téligumiszett, a legalapabb noname 50e Ft.

Tankolás 5-5.2 l/100km fogyasztással havi 15e ha csak melóba és hazafelé bevásárolni mentem. És akkor még nem ennyibe került az üzemanyag, mint most.

És majdnem minden hónapban kellett vmit cserélni. Ennyi idős autónál ez nem meglepő. De ha éppen nem volt semmi, akkor véletlenül nekitolatott vki...

Utólag inkább vártam volna még pár hónapot, és egy drágább, de újabb autót vettem volna.

Viszont nekem szüksegem volt rá. Nem pesten laktam, felénk 1 darab buszjárat járt, csúcsidőn kívül óránként. Este 11 után és reggel 5 előtt semmi. Viszont nekem sokszor akkor is be kellett mennem dolgozni, amikor nem volt busz, így maradt a taxi. Ami havi szinten elég nagy luxus. És a busszal is 1 óra volt az út, nagy kerülővel, átszállással, aztán gyaloglással a hegyre fel, míg autóval 15 perc.

Bolt szintén nem volt a közelünkben, a havi bevásárlás is nehezen megoldható volt.



És hogy a kérdésre is válaszoljak: NEM kérnék kölcsön a helyedben. Nem tudod majd visszaadni, így meg fog romlani a jó kapcsolat a 'szinte' mostohaanyáddal. Pesten friss jogsival garantált, hogy hamar összetöröd. És amikor sok helyen dugó van, nem fogos tudni kikerülni, mert különben mindenki arra menne és kikerülné... habár ha azt vesszük, elindulhatsz pl. pestről győrbe miskolc felé is, csak nem biztos hogy időben és üzemanyagban jobban jössz ki végül.

2020. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

37-es: hónapok óta dolgozom heti 4 alkalommal, és 150-et keresek 2x6, 1x10 és 1x8 óra munkával hetente. Ne aggódj amiatt, hogy a pénzemmel mi lesz, mert lesz rá bármikor.

Mivel minden pénzemet szívesen ráköltöm, ezért a költségekkel nem lesz gond, mert nem veszek össze-vissza mindent, hanem félrerakom a pénzem, és ha szükség van rá akkor költök belőle, mivel a későbbi foglalkozásomhoz is kell majd egy pár százezer.


Tudom, hogy mi mennyibe kerül, nem tudatlanul kezdek bele egy olyan dologba amire kell költeni, és nem egyszer.

Ha nekem drága lenne például egy w202-es fenntartása, akkor nem olyat vennék. Végülis 1 hónap lenne az a 2 hónap, mert áprilisra visszajön az a pénz nagyjából amiből tudok egy olyan autót venni, de egyébként is vártam volna már, mivel itt megbeszéltük, írtatok jogos érveket, így nem kérek kölcsön.

2020. jan. 9. 10:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!