Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, ti...

Mit tennétek a helyemben, ti kérnétek KÖLCSÖN pénzt ebben a helyzetben? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Szóval előre leszögezem, hogy dolgozok ezek mellett, ez csak egy szimpla KÖLCSÖNkérés lenne. Mit tennétek az én helyemben?


Arról van szó, hogy gyűjtök kocsira, a jogsi folyamatban van, 2-3 hónap és vége. Viszont nekem a suliban jó pár vizsgám lesz év végén, amire szeretnék is tanulni, viszont ha minden jól menne, akkor márciusban már lenne jogosítványom, viszont mivel pénzem annyi lenne, hogy majdnem a fele elmenne minden másra (papírok, kötelezők cseréje stb), így akkor tudnék venni normális autót amit kinéztem, ha dolgozok még 2 hónapot, viszont akkor már mennek a vizsgáim.

Apukám élettársa akivel azóta ismerjük egymást amióta együtt vannak, és nagyon jóban vagyunk, neki elég sok pénze van, és szerintetek jó döntés lenne e ha kérnék tőle KÖLCSÖN pénzt, amit visszaadok neki minden forintig a 2 hónap alatt. Így lenne kocsim már márciusban, és a pénz is meg lenne oldva.

Semmi kihasználás nincsen ebben ne legyen félreértés, mert imádom őt, és ő is engem, sok mindent megadott nekem, majdnem mint egy nevelőanyuka.

Csak nekem eléggé szar érzés hogy úgy mondjam, és nem lenne pofám ezt megtenni, mert amúgy is sokat költött rám, csak ez annyiban térne el, hogy amit kérnék kölcsönbe 200-300-at, akkor azt ő vissza is kapná egytől egyik, viszont ha még dolgozok 2 hónapot, hogy ezt az egész dolgot mellőzve legyen meg az az autó amit szeretnék venni, akkor eléggé befolyásolhatja akkor már a vizsgáimat.


Tudom eléggé értelmetlennek tűnik, pedig nem az. Remélem azért valaki megéri ezt a helyzetet, és át tudja látni ezt az egészet valamennyire az én szememmel is.



2020. jan. 6. 23:37
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
91%

Ugye tudod, hogy ha a busz és troli áll a dugóban akkor az autód is ugyanúgy ott áll majd mellette?


Pesten jó a tömegközlekedés, sőt csúcsidőben sokkal jobb mint kocsikázni.

2020. jan. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
97%
Dél Pesten csak 6 óra körül nincs dugó ,7-9 bármikor mész dugóban kerülhetsz .és szerény véleményem szerint használt autót amire nem kell költeni úgy 1-2 millióba kerülnek,az ilyen 500000 Ft körüliekre biztos kell költeni nem is keveset esetleg.
2020. jan. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
91%

Ékszíj cserét beleszamoltad?

Ne csak olajat csereltess.


Fiatal vagy még,az autodra fogsz dolgozni.

2020. jan. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
73%

Semmi esetre sem kérnék kölcsön az apám párjától!

Rettentő veszélyes!

Sosem tudhatod, közbejön valami és nem tudod időben visszaadni, ha nem is szól érte a nő (vagy csak udvariasan), neked rettentő égés, apádnak borzasztó kínos, de a nőt hozod a legkellemetlenebb helyzetbe!


Ha nem látod be ennek az "ötletnek" a veszélyeit, akkor nem vagy eléggé felnőtt.


Pár hónap oda vagy vissza egy autóvásárlás szempontjából nem számít. Még pár hónapot BKK-zol, ennyi. Amúgy is jó, ha megtanulod, az a biztos, ha addig nyújtózkodsz, amíg a takaród ér.

2020. jan. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
79%
Semmiképpen sem kérnék kölcsön Tőle. Oké, hogy jóban vagytok, de édesapád ÉLETTÁRSA könyörgöm, nem a szülőd, akkor sem, ha jóban vagytok, ami dicséretes. Miért nem a saját szüleidtől kérsz, anyutól, aputól? Ja, hogy nekik nincs ennyi fölös pénzük, nem megy olyan jól, vagy csak nem adnának? Ha a szülőknek ez nem fér bele, akkor nem az élettársat kell pumpolni, csak azért mert Neki jobban megy, mint apádéknak, leégne a képemről a bőr, ha ilyen mondvacsinált indokokkal pénzt kunyerálnék Tőle, de apád helyében nem is engedném, hogy ilyesmivel elé állj. Nem arról van szó, hogy életbevágó, pusztán a kényelmed a tét, akárhogy is cifrázod, ez nem nyomós ok és értem én, hogy Ő is a család része már, de akkor is gyomorforgató, hogy a családba úgymond "kívülről bekerült" kvázi idegen, aki apud barátnője volt, már élettársa,a Te kocsidat finanszírozza, mikor a szüleid sem teszik. Már a gondolat maga is felettébb pofátlan szerintem, hogy lenne képed tőle kérni. Ki fogod bírni a vizsgaidőszakot tömegközlekedéssel, aztán veszel akkor kocsit, amikor telik rá, erősen kihasználás szaga van az élettársat vegzálni evvel, csak azért mert neki elbírná a büdzséje.
2020. jan. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg értelmetlennek tűnik. Semmiképp nem kérnék kölcsön senkitől ilyesmire, nemhogy apám élettársától. Több okból sem, ezeket inkább nem részletezem, mert egyrészt megtették előttem, másrészt birzasztó gáz hozzáállásnak tartom, hogy se rendes munkád, az iskolapadból még ki sem estél, de máris máséval vernéd a csalát, és tovább nyújtózkodnál, mint ameddig a takaród ér olyasmi után, amit nem engedhetsz meg magadnak. Magyarázd már el, hogy minek neked márciusban kocsi? Milyen tragédia történne, ha a nyáron összeszednéd a hiányzó pénzt, és csak félévvel később lenne alattad egy saját járgány?
2020. jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
66%

Kérhetsz kölcsön, adhatsz kölcsön, de még családtagnál is legyen róla hivatalos, aláírt, két tanús papír, mert csakis akkor kaphatod vissza a pénzedet és a másik is.


Vagy vedd úgy: pénzben nincs érzelem.

2020. jan. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
83%
"Aggyáá mán pénzt kőcsö mee neked úgyis sok vaa!"
2020. jan. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Itt minden reggel dugó van, ezért kerülnék, és nem mennék bele a dugóba, mert 4 helyen van legalább az odafele utam közben.

Szülő nem adna bele, mert hiába dolgoznak úgymond magasabb helyen 30+ éve, nem keresnek annyit, hogy szívesen adjanak bele a kocsiba.


Nekem pedig szükségem lenne az autóra, mivel kb minden nap mennem kell valahova, és azoknak a fele másfél óra vagy több a BKK-val.


De akkor maradok ezen az állásponton, várok még.


Nem is úgy írtam ezt ki hogy élet-halál kérdése a dolog, csak egy lehetőség volt aminél a ti véleményeitekre voltam kíváncsi, semmi más.

2020. jan. 7. 08:37
 20/46 anonim ***** válasza:
89%

Felejtsd el. Gyűjts össze a kocsira és az átirasra, szervizre, biztosításra.

Ha megvan, utána vegyél. A nem létező pénzed ne költsd. Azontúl, hogy milyen kellemetlen kérned és ő sem fog örülni neki, nem is jársz jól.

Vissza kell fizetned úgy, hogy mellette fent is tarsd a kocsit.

Ha csak 2 havi pénz hiányzik, akkor várd ki ezt a 2 hónapot, nem fogsz belehalni még 2 hónap buszozásba.

Nem mellesleg a dugó autóval is dugó, nem csak busszal.

Egyébként az, hogy van tartalék pénze, nem azt jelenti, hogy szívesen ad belőle kölcsön. Gondolom le van kötve, célja van vele és nem szeretne hozzányulni, mert nem tudsz 2 hónapot várni.

2020. jan. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!