Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben, ti...

Mit tennétek a helyemben, ti kérnétek KÖLCSÖN pénzt ebben a helyzetben? (Részletesen lent)

Figyelt kérdés

Szóval előre leszögezem, hogy dolgozok ezek mellett, ez csak egy szimpla KÖLCSÖNkérés lenne. Mit tennétek az én helyemben?


Arról van szó, hogy gyűjtök kocsira, a jogsi folyamatban van, 2-3 hónap és vége. Viszont nekem a suliban jó pár vizsgám lesz év végén, amire szeretnék is tanulni, viszont ha minden jól menne, akkor márciusban már lenne jogosítványom, viszont mivel pénzem annyi lenne, hogy majdnem a fele elmenne minden másra (papírok, kötelezők cseréje stb), így akkor tudnék venni normális autót amit kinéztem, ha dolgozok még 2 hónapot, viszont akkor már mennek a vizsgáim.

Apukám élettársa akivel azóta ismerjük egymást amióta együtt vannak, és nagyon jóban vagyunk, neki elég sok pénze van, és szerintetek jó döntés lenne e ha kérnék tőle KÖLCSÖN pénzt, amit visszaadok neki minden forintig a 2 hónap alatt. Így lenne kocsim már márciusban, és a pénz is meg lenne oldva.

Semmi kihasználás nincsen ebben ne legyen félreértés, mert imádom őt, és ő is engem, sok mindent megadott nekem, majdnem mint egy nevelőanyuka.

Csak nekem eléggé szar érzés hogy úgy mondjam, és nem lenne pofám ezt megtenni, mert amúgy is sokat költött rám, csak ez annyiban térne el, hogy amit kérnék kölcsönbe 200-300-at, akkor azt ő vissza is kapná egytől egyik, viszont ha még dolgozok 2 hónapot, hogy ezt az egész dolgot mellőzve legyen meg az az autó amit szeretnék venni, akkor eléggé befolyásolhatja akkor már a vizsgáimat.


Tudom eléggé értelmetlennek tűnik, pedig nem az. Remélem azért valaki megéri ezt a helyzetet, és át tudja látni ezt az egészet valamennyire az én szememmel is.



2020. jan. 6. 23:37
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Ja és a kresz vizsgám elsőre meglett 74 ponttal, elsősegéllyel sem lesz gond, a forgalmi vizsga mivel gyakorlat nagy részben, plussz kresz, így az már másik dolog, de könnyen tanulok, és nem 200-al akarok végigmenni egy hungárián akár, hanem normálisan eljutni akárhova, foglalkozni az autóval, karbantartani, kocsikázni akármikor stb

Úgyhogy 2-2,5 hónap és megvan a jogsim

2020. jan. 9. 10:37
 42/46 anonim ***** válasza:
52%

Azt azért vedd figyelembe, hogy nem csak rajtad múlik, hogy összetöröd e az autót.

Nekem is megvolt elsőre max.pontra a kresz. Vezetés vizsga 1 hibával. Napi szinten vezettem évek óta, Bp belváros, csúcsforgalomban, autópályán, hegyi úton, hóban, jeges úton... aztán nekemjött 1 idióta aki azt se tudta mit csinál.

2020. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

Azt tudom, az utóbbi pár hónapban napi szinten volt több baleset, akár a kerületben, akár az adott út közben ahol mentem éppen, mert nem tudja normálisan használni a világítást, vagy nem indexel, átmegy a piroson stb. Amikor mentem be munkába menet, akkor is majdnem elütött egy autós, miután már egy ideig nekem volt zöld a gyalogoslámpa, és ha nem lenne bennem az hogy hiába van zöld, megállok és körülnézek hogy nem e jön e valami barom, akkor lehet most nem írnék, mert nem kis sebességgel jött.

Szóval az ilyen embereket ismerem, velük sajnos nem lehet mit csinálni.

2020. jan. 11. 11:01
 44/46 A kérdező kommentje:
Meg ugyan úgy pár hete még munkába menet mentem volna át a zebrán amikor egy kamionos fordult le tilosba ott, ahol csak egyenesen mehetne, szóval el kellett engednem mert nyílván ő azért nehezebb, de legalább azt megköszönte..
2020. jan. 11. 19:46
 45/46 anonim ***** válasza:
Na, kértél kölcsön? Megvan még a munkahelyed, tudod fizetni a hitelt?
2020. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
Nem kértem kölcsön pénzt, nem vettem fel hitelt, mivel még a jogsim végén járok, és ma lett volna vizsgám eredetileg, ami a mostani helyzet miatt szerintem elég sok hónappal el lett tolva, így nem jutottam semmire. Dolgozom persze, ugyan ott vagyok, és leszek is sokáig, csak saját pénzből veszem meg, amit én keresek meg később is.
2020. ápr. 1. 17:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!