Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék Feleségemnek segíten...

Szeretnék Feleségemnek segíteni ne érezze magát házi cselédnek?

Figyelt kérdés

Sok gyerekwt venwlő család vagyunk.

A feleségem otthon van 11 hónapos kisfiammal.

Szeretném a szűrke hétköznapjaibol kizökkenteni mert a 4 fal között kezd begolyózni éa ki is fejezte magát,úgy éri magát mint egy házi cseléd.

Valaki aki volt már hasonló helyzetben adna pár tanácsot hogy sikerűlt ezt a szűrke monoton hétköznapot valahogy áthidalni?

A gyereket kb 9 hónap múlva veszik be bölcsibe addig a Feleségem totál kiakad

Munka helyre is csak akkor tud visszamenni ha a gyereket beveszik bőlcsibe.

Pár hasznos tanács jó lenne.



#Felnőtt kapcsolat.család #gyerekek nevelés
2020. jan. 20. 15:03
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
74%
10 hónapos a fiam (3 gyerek van), néha én is házi cselédnek érzem magam, szeptemberben megyek dolgozni. Férjem sokat dolgozik, nagyszülőkre nem akarjuk bízni. Így együtt nem megyünk sehova, néha-néha vasárnap ő vigyáz a gyerekre, én barátnőzök. Nekem ez most elég is. (Illetve havonta körmös, 2 havonta fodrász).
2020. jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
44%
Minek kellett akkor a sok gyerek?
2020. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 e-ditta ***** válasza:
66%

"Én fél5 ig dolgozok 5 óra mire haza érek.

De 3 óra kevés hogy rendesen kikapcsoljódjon.

A napi mosoás,főzés takarítás pakolás amiből besokalt.

Vannak tervei álmai amit szeretne véghez vinni de a sok teendőtöl teljesen kimerűl.

Esetleg valakinek még valami ötlet?"


A NAPI 3 óra elég lenne, ha MINDEN NAP ennyit kapna.

A napi házimunka jó részét te is át tudnád vállalni, 5 óra után még böven tudsz mosni (bepakolod a gépet - egyedül kimos - utána meg teregetsz), takarítani (a pórszívó 5 után is müködik), fözhetsz te is vacsorát, stb.

Emellett az is jó ötlet, amit valaki írt, hogy pl szombaton vagy ha eleinte problémás, akkor kezdezben szombat déltöl te vagy otthon a gyerekekkel ö meg azt csinál, amit akar, barátnökkel találkozik, sportol, kirándul, tanul, az álmaival foglalkozik, vagy amire éppen kedve van, a lényeg, hogy sem a gyerekek, sem a háztartás olyankor nem rá tartozik!

2020. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
38%
Szabad tudni, hány gyermeketek van és mekkorák?
2020. jan. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
70%
13as és akkor a kérdező mikor pihenjen? Vagy neki az nem jár?
2020. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
89%

Kérdés, hogy milyen tervei, álmai vannak, és abban segíteni. A "visszamegy dolgozni" meg feltétlen jelent elöbbre lépést, akkor a "házi cselédség" mellett még a munkahely is ráterhelödik.


Sokkal többet ér, ha van heti egy-két szabad délutánja, amikor nincs otthon, azaz véletlen sem tud "besegíteni", illetve ha a tervei megvalósításával tud foglalkozni legalább 2-3 nap egy héten.

De feltétlen töled kellene kiindulni, mert sok nö nem "mer" erröl beszélni.


A másik, amit mindenképpen megérné, megkérdezni, neki mi lenne az elképzelése, és olyan módon támigatni.

2020. jan. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
54%
14-es: a feleségnek miért nem jár pihenés? Az egész nap otthon a gyerekekkel is munka, mégha nem is tudod elképzelni, és nem kifejezetten a könnyü, egyszerü fajta.
2020. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy nem írtad, hogy hány gyereketek van, mert nem mindegy, hogy 3 vagy 13 és mennyi idősek.

Nos, az a nő, aki 3-4-8 gyereket bevállal, az tisztában van már 2 után, hogy mire számíthat, tehát nem éri meglepetés.

Én nem abban látom a gondot, hogy a házimunka nagy részét elvégzi, mert a mosógép mos, porszívózni meg ugyanannyi 3 gyerekre is, mint 6-ra.


A fő gond, a taposómalom és a 4 fal, azaz az eseménytelen, monoton élet!

Ha hétvégén kapnátok magatokat és csinálnátok jó kis élményekkel teli közös programokat, testileg-lelkileg felfrissülnétek a következő öt napra, amikor is jönne a következő kikapcsolódás.

Nem tudom hol éltek és mi az ami egyénenként vagy párként érdekel benneteket, de biztos némi fantáziával - akár kis pénzből is - meg lehet oldani egy-egy feltöltődő hétvégét.

2020. jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%
18-as vagyok és természetesen családi programokról beszélek, amin a gyerekek is részt vesznek. Aztán havonta 1x lehet gyerekmentesen, csak kettőtökre tervezni egy-egy programot, ilyenkor külső segítséget kell igénybe venni, ahogy mindenki csinálja.
2020. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
93%

fontos kérdés: mekkorák a gyerekek? mert ha már oviba és suliba járnak ,akkor járjon el a feleség baba-mama programra ahol más felnőttekkel is találkozhat végre.

Plusz minimum havi egyszer kéne szervezni egy randiestet és érdemes ilyenkor dadust fizetni (11 hónapos gyerek már elég nagy ehhez).

2020. jan. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!