Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék Feleségemnek segíten...

Szeretnék Feleségemnek segíteni ne érezze magát házi cselédnek?

Figyelt kérdés

Sok gyerekwt venwlő család vagyunk.

A feleségem otthon van 11 hónapos kisfiammal.

Szeretném a szűrke hétköznapjaibol kizökkenteni mert a 4 fal között kezd begolyózni éa ki is fejezte magát,úgy éri magát mint egy házi cseléd.

Valaki aki volt már hasonló helyzetben adna pár tanácsot hogy sikerűlt ezt a szűrke monoton hétköznapot valahogy áthidalni?

A gyereket kb 9 hónap múlva veszik be bölcsibe addig a Feleségem totál kiakad

Munka helyre is csak akkor tud visszamenni ha a gyereket beveszik bőlcsibe.

Pár hasznos tanács jó lenne.



#Felnőtt kapcsolat.család #gyerekek nevelés
2020. jan. 20. 15:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
92%

Ha úgy vesszük teljesen át tudom érezni a feleséged érzéseit. Rólam annyit,hogy 17 éve vagyok gyesen,mert sajnos fogyatékkal születtek a gyermekeim. (2 autista kisfiú). Párom dolgozik reggeltől estig.

Nekem igazából a kettesben töltött idők hiányoznak. Már annak is örülök,ha két hetente egy este megiszunk ketten egy üveg bort,és egy jót beszélgetünk. Azt is tudatosíthatod benne,hogy nem kell mindennek rendben lennie,mire te hazaérsz. Nekem is nehéz volt ezt felfognom. Ha valami elmarad,legtöbbször a főzés,akkor ketten főzünk este. Ez is egy jó buli szokott lenni. Mondd neki,hogy ha a kicsi alszik,ő is nyugodtan pihenjen,olvasgasson,vagy csak szépítgesse magát. Ne érezze azt,hogy az élete csak a hajtásból áll,mert akkor nem tud feltöltődni. Pedig egy anyának az nagyon fontos,mivel csak egy nyugodt,kiegyensúlyozott anyuka tudja a gyerekének megadni a lelki biztonságot. És nem beszélve arról,hogy te is szívesebben mész haza egy mosolygós feleséghez,még ha látod is,hogy nincs patika rend.

2020. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
86%
Pont azt akartam írni, mint a 18-as. Szerintem sem azzal lehet itt a gond, hogy a házimunka, hogy a gyerekek stb., mert azért ezek hétköznapi dolgok, hanem szimplán az, hogy neki most erről szól az élete, nem mozdul ki, nem csinál semmit a saját örömére, nem tud kikapcsolódni, szórakozni stb. Most nyilván az is segítség, ha a férj segít otthon és pl. főz vagy kimossa a ruhákat, ennek is biztos lehet örülni, pláne, ha amúgy nem szokott, de azért ettől szerintem senki nem fog felvillanyozódni... Én is valahol abban látnám a megoldást, ha több közös minőségi időt töltenétek együtt, akár a gyerekekkel is, akár csak kettesben vagy esetleg, ha vágyik rá, akkor ő egyedül is csinálhat, amit szeretne. Ugyan nem tudom, hogy konkrétan mennyi gyerekről van szó és hány évesek, de azért még pici gyerekekkel is el lehet menni pl. kirándulni, egy állatkertbe vagy vadasparkba, játszani stb., amit mindenki tud élvezni. Ugyanúgy kettesben is, el lehet menni vacsizni, moziba, színházba, korcsolyázni stb., bármi amit élveztek és érdekel titeket. Vagy, ha vannak barátai vagy bárki más, akkor velük is elmehet vagy egyedül, amire vágyik, vagy kozmetikushoz, masszázsra stb., akármit. Nyilván valahogyan meg kell oldani a gyerekek felügyeletét, de azért szerintem pár nap nem a világvége. Beszélgess vele többet, hogy kiderüljön, hogy ő mit szeretne, mihez lenne kedve, mit szeretne kipróbálni, hová menne szívesen stb.
2020. jan. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
89%
Azt írod segítesz, meg normalisnak tűnsz, szóval nem a munkamegosztas lehet a fő gondd. Hanem hogy amit már irtak tobben a gyerek, kaja, munka körforgásból, gondolatisagbol nem tud szabadulni. Napi szinten nem sok felnőtt társasága akad, monoton lehet. Programozzatok együtt, gyerkek nelkul is ha lehet. meg szerintem mondjuk tanuljon valamit, jarjon el varrotanfolyamra, vagy mittudom en , valami kepzesre. Valahova ami erdekli, vagy reg azeretett volna menni,mindegy.A lenyeg hogy felnőttek közé, ahol sikerelmenyt szerezhet. Es tudatositsd benne hogy te addig elvagy a gyerekekkel.Ne ezen aggodjon.
2020. jan. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
41%

Mit vártatok? A sok gyerek ezzel jár. Ez van ha valaki álomvilágban él a gyerekvállalással kapcsolatban és elhiszi, hogy megváltja a világot még plusszba 5 gyerek mellett...

Egyébként meg már eleve ott gondok vannak, hogy te "segítesz". Nem nem és nem. Ez normális embereknél nem segítség hanem egy alap dolog ami az embernek természetes. Nem azért kell elmosogatni, hogy segíts a párodnak. Hanem mert te is ott élsz, te is ott eszel, ott vannak a koszos ruháid, és ami a legfontosabb a TE GYEREKEID is. Ennek nagyon nagyon nem "segítségnek" kellene lennie hanem igen is mindennek átvállalni az 50%-át. Nem csak ímmel-ámmal néha besegíteni.

2020. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
100%
Anyám nyugdíjas, tele van szabadidővel mégse főz már, elmennek ebédelni apámmal, vagy rendelnek. Napi 1000 forint körül van a menü per fő, levessel másodikkal. Néha, ha van kedve főz, de nem azért mert muszáj. Változatosan étkeznek, jó minőségű kaját. Ha főzöl, akkor is ki kell fizetni a hozzávalókat, benzint, mosogatsz, idő, energia, lehet az egész többe jön ki. Ezzel indítanék, abbahagynám a főzést.
2020. jan. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
27%

Főzhetnétek együtt is, most viccen kívül.

Tök jókat lehet közben beszélgetni.

Jó, mondjuk ezt egy 11 hónapos baba mellett ndn lehet mindig kivitelezni,de például amíg ő figyel rájuk, addig te összeütsz valamit, vagy ez a több napra való főzés is jó, hogy abban swgjtrst6, vagy össze válogatod a ruhákat és fel teszel egy adag mosást, egyszer egyszer te is elmosogatsz.

Nem olvastam még el minden cajaszt6, de a gyerekek mekkorák?

Ők még nem tudnak segíteni nektek?

2020. jan. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
95%
Hol éltek hogy csak 2 éves kortól veszik be gyereket ?
2020. jan. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
21- es, hàt minden tiszteletem. Lehet, h Te àtérzed a feleség helyzetét, de ő a tiédet biztos nem. A legfàrasztóbb, legmonotonabb hétköznapok sem jelentenek akkora terhet, mint sérült gyermeket nevelni, de erről a legtöbb embernek fogalma sincs. Én 3 gyerekes anya vagyok, koràbban súlyosan, halmozottan sérült gyerekekkel foglalkoztam. És ott NINCS olyan, h " majd ha a gyerekek kirepülnek", sokszor gondolok erre, mikor a sima hétköznapokba belefàradok. Egyébként napi 3 óra kikapcsolódàs szerintem olyan luxus, amit nagyon kevés többgyermekes anya engedhet meg magànak. Amit én egyébként hasznosnak tartanék, az egy olyan hobby, ami mondjuk heti 2 alkalommal megvalósítható, akàr babysitterrel, és valódi töltekezést jelent.
2020. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
75%
Na de hol a Kérdező?
2020. jan. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Én is azt javasolnám, hogy te maradj otthon és ő menjen dolgozni.

Kimozdulna, újra emberek között lenne, felüdülés lenne neki a munka. Te pedig több időt tölthetsz a gyerekkel.

2020. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!