Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék Feleségemnek segíten...

Szeretnék Feleségemnek segíteni ne érezze magát házi cselédnek?

Figyelt kérdés

Sok gyerekwt venwlő család vagyunk.

A feleségem otthon van 11 hónapos kisfiammal.

Szeretném a szűrke hétköznapjaibol kizökkenteni mert a 4 fal között kezd begolyózni éa ki is fejezte magát,úgy éri magát mint egy házi cseléd.

Valaki aki volt már hasonló helyzetben adna pár tanácsot hogy sikerűlt ezt a szűrke monoton hétköznapot valahogy áthidalni?

A gyereket kb 9 hónap múlva veszik be bölcsibe addig a Feleségem totál kiakad

Munka helyre is csak akkor tud visszamenni ha a gyereket beveszik bőlcsibe.

Pár hasznos tanács jó lenne.



#Felnőtt kapcsolat.család #gyerekek nevelés
2020. jan. 20. 15:03
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
18%
Veddki a csütörtököt-pénteket. A feleséged meg menjen amerre akar. A házimunka 1része vagy az egész elvégezhető egy pasinak is.
2020. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a feleséged hogyan érzi magát a bőrébe, de amikor nekem megszületett a kislányom pár hónapra rá azt éreztem, hogy kb semmi nem maradt a nőiességemből. Nem volt időm magamra. A férjem úgy segített, hogy elvitte a kicsit egy jó nagy sétára. A babának is jót tett a friss levegő, és nekem is volt időm magamra. És ezt elkezdtük beépíteni a napjaikba. Nem minden nap, de egy héten többször. Illetve, amit én tudok tanácsolni, hogy ha nem is feltétlen tudjátok lepasszolni a gyereket, de együtt (gyerekkel) menjetek el valahova. Heti 2 alakalom is teljesen megteszi. Ott vagy neki, tehát ha például elmentek vásárolni, akkor tud nézelődni anélkül, hogy folyamatosan a gyerekkel kell legyen. Nekünk ez bejött. Illetve én a gyerekeket 7-8 között rakom le aludni. Így nekem és a férjemnek még van pár nyugis órája este. Van lehetőségünk beszélgetni, filmet nézni, főzni együtt (persze a főzés nem mindenkinek kikapcsolódás).Keressétek meg az alkalmakat. Én előre megszoktam vele beszélni ha elszeretnék menni valahova egyedül. Az elmúlt 8 hónapba ez a második, hogy arra kértem a férjem, hogy tegye magát szabaddá egy fél napra. Persze mindig jó előre megbeszéljük, de ez így nekünk működik. Nekem a társaság hiányzott mindig. Itthon voltam egyedül, és egy pár hónapos gyerekkel nem tudsz beszélgetni. Érdemes lehet az is hogy meghív magához barátnőt, vagy elmegy gyerekestül valahova barátnővel. Ez saját tapasztalt, te ismered a feleséged, te tudod, hogy mi a jó neki. Nekem/nekünk ezek váltak be.
2020. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim válasza:
10%
Nincs kölyök, nincs probléma.
2020. febr. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
Szia! Először is, már eleve az, hogy feltetted ezt a kérdést, nagyon kedves tőled. :) Amit a többiek írtak, a nagyszülők, a kettesben töltött idő, nagyon jó dolgok és kell is, csak szerintem sajnos attól, hogy mondjuk pénteken elmentetek valahová, attól ő szombaton ugyanolyan nyúzottnak és fáradtnak fogja érezni magát, ha több teendője van, mint amennyit elbír. A takarító nő is jó ötlet, de drága és sok gyereknél heti 1 takarítás szerintem fel sem tűnik. Az igazi megoldás szerintem az lenne, ha esetleg te tudnál többet átvállalni a házimunkából, hogy neki minden nap maradjon egy kis ideje magára. Nem tudom, mennyire veszed ki a részed a házimunkából, nekem volt egy élettársam aki semmiben nem segített, sokszor veszekedtem vele emiatt, aztán egyszer azt láttam, hogy ki van teregetve, de úgy, ahogy csak egy férfi tud teregetni. :D Meg találtam egy cetlit az asztalán, amit magának írt, hogy "Ne felejtsd el kivinni a szemetet". A ruhákat újra ki kellett teregetnem, a szemetet is én vittem ki végül, de már csak a gesztus, az igyekezete olyan jól esett, hogy teljesen máshogy áltam hozzá én is a munkához. :)
2021. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Jézusom, most nézem, hogy lassan egy éves kérdés és a válaszom is, csak a figyelmemetlenségem és a kapkodásom miatt tele volt hibával és nem néztem meg, mielőtt elküldtem a választ.

Szóval nem tudom, hogy aktuális - e még. 😊

Főzhetnétek együtt is, most viccen kívül.


Tök jókat lehet közben beszélgetni.


Jó, mondjuk ezt egy 11 hónapos baba mellett ezt nem lehet mindig kivitelezni,de például amíg ő figyel rájuk, addig te összeütsz valamit, vagy ez a több napra való főzés is jó, hogy abban segítesz, vagy össze válogatod a ruhákat és fel teszel egy adag mosást, egyszer egyszer te is elmosogatsz.


Nem olvastam még el minden választ, de a gyerekek mekkorák?


Ők még nem tudnak segíteni nektek?

2021. jan. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!