Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló Anyák! Ki hogyan...

Egyedülálló Anyák! Ki hogyan és milyen munkából tudja eltartani a családját? Történetek, minden érdekelne. Egy egyedülálló anya!

Figyelt kérdés

2020. jan. 21. 19:35
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
83%

1, 4, 5 gusztustalanok vagytok! Gondoljátok, hogy egy nő nem dolgozik és nem tudja magát eltartani?

Többet dolgozom mint egy férfi, reggel megyek dolgozni, utána mellékállásba takarítok. Szinte minden hétvégére is van munkám. Soha nem kértem senkitől és soha senki nem tartott el. Mindenért én dolgozom meg, elég keményen. Úgyhogy befoghatjátok...

2020. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
96%

Anyám fél évre hazaköltözött velünk az anyjáékhoz. Nem örültek nekünk. Ez idő alatt keresett egy közeli városban munkát, albérletet. Elköltöztünk. 2 munkahelyen dolgozott hogy fizetni tudjon mindent.

Bolti eladó egy tejboltban, és egy hamburgeresben. Később gyárba ment dolgozni, ott jobban fizettek.

2020. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
36%
Ahol kisgyerekek vannak, ott nem tud egy nő másodállásba járni. Magyarországon meg nem fizetnek annyit, hogy lakbér, rezsi, gyerekek meglegyenek. Marad a szülő lejmolása. Én tudom. Benne vagyok.
2020. jan. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan úgy, mint amikor nem voltam egyedülálló. A saját kiadásaimat én fedezem, a gyerekekre költött pénz felét apuka adja.
2020. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
59%
Egy átlag dolgozó nem tud egyedül kivenni egy rendes lakást,vmeg még két gyereket etetni. Hacsak nem valami ügyvéd, vagy bankár.
2020. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
51%

Bármilyen meglepő is, tisztességes munkából.


Páromnak a húga 17 évesen szülte az első kislányát (gimnázium alatt!), és rá 3 évre, 20 évesen érkezett a következő kislánya. Nem járt egyetemre, szakmát sem végzett, ellenben az érettségit estin utólag megcsinálta, s jelenleg 2 helyen dolgozik párhuzamosan, az egyik munkáját hétköznaponként nappal, a másikat hétvégén, az esti órákban csinálja (ruhatáros egy szórakozóhelyen). Jelenleg 22 éves, egy 5 és egy 2 éves kislánnyal, apuka pedig rég lelépett.


Nos, ha egy 22 éves fiatal lány képes megcsinálni azt, hogy egyszerre 2 helyen húzza az igát, 2 kislányt tartson el, akkor egy felnőtt(ebb) nőnek ez nem szabadna, hogy különösebb akadályt jelentsen. Nehéznek nehéz persze, de aki akarja, annak semmi sem lehetetlen.


Igen, rengetegen vannak egyedülálló anyák, de ezek nagy többsége (kevés szülői/testvéri/ baráti segítséggel) megoldja a létfenntartást, legfeljebb magára nem jut idő, ez sajnos elég általános, de akinek gyereke van, ezt is bele kell kalkulálnia.


Minden elismerésem annak, aki küzd és megél, eltartja, neveli a gyerekeit, s nem pedig siránkozik, elvégreis senki nem kényszerített rá, hogy instabil kapcsolatba gyereket vállalj.

2020. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
39%

11.-nek.


És addig ki van a gyerekekkel? És nem lenne neki könnyebb, egy pasival?

2020. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
42%
És a hugica hol lakik? Csak nem anyucinál? Vagy a tőlük kapott lakásban? Na erre már nem felelsz ugye?
2020. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
20%

Hát igen, a meggondolatlan emberekből lesznek az egyedül álló anyák. Munkából csak úgy tudod eltartani a gyereked, ha tényleg olyan állásod van, vagy pedig ha mások nevelik a gyereket.

Én ezeket nem tudom sajnálni... 28-30 évesen ne legyen senki 2, 3-4 éves gyerek anyja...

2020. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
73%

13, barátnőnél lakik, amíg Ő dolgozik, a barátnő vigyáz a gyerekekre. Félreértés ne essék, egyetlenegy szóval nem állítom, hogy ez egy követendő példa, sőt....


Inkább csak az erőfeszítését dicsérem és ismerem el, semmiképpen sem a hajdani döntését (hogy egy totál hullámvasút, instabil kapcsolatba gyereket vállalt). Nyilvánvalóan ez ne legyen példa senkinek, és ha előrelátható, hogy valaki mellett nem fog megmaradni a "potenciális apajelolt", az inkább ne szüljön gyereket és máris nincs ekkora hajszának, lesajnáló tekinteteknek kitéve!

2020. jan. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!