Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló Anyák! Ki hogyan...

Egyedülálló Anyák! Ki hogyan és milyen munkából tudja eltartani a családját? Történetek, minden érdekelne. Egy egyedülálló anya!

Figyelt kérdés

2020. jan. 21. 19:35
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
18%
Ahol én lakom város. Egy nő 150. Albi 100-120. Még ketten is alig tudják fizetni, nem még egyedül.
2020. jan. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
92%
Es nalatok abban a varosban egyseges fizetes jar a noknek? Ott nem munkaido, szakma, kepzettseg stb alapjan fizetnek, hanem nem alapjan? Lehet ezt jelenteni kene akkor a megfelelo szerveknel :DDD
2020. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
93%

Édesanyám nagyon fiatalon özvegyült meg, gyermekorvosi fizetéséből és a mellette vállalt ügyeletekből tartott el és nevelt fel engem és a testvéremet.


Én idősebben, de fiatalabb gyerekkel maradtam egyedül, egyetemi oktatóként aránylag szabadon és alacsony óraszámban dolgozom, viszont a fizetésem is alacsony, így KATÁs vállalkozóként nyelvoktatással, fordítással és alkalmanként tolmácsolással teszek szert további jövedelemre. Ez azért nagyon szerencsés, mert rugalmas munkaidőben, sokszor itthonról dolgozva kereshetek pénzt, így a gyerekfelügyeletre nem kell külön költenem ahhoz, hogy dolgozhassak, illetve sokkal több időt tudok a lányommal tölteni.

2020. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
76%
Munkàval, mint sokan mások. Egèszsegugyben dolgozom, vidék, nem diplomás állás, 250-et megkapom, erre jon a családi pótlék és külföldön dolgozo exferj gyerektartasa ami korrekkt az ő fizetésekhez és a három gyerekünkhez. Gyerekek már mind iskolások, ha betegek szüleim vigyáznak rá, ennyiben “húzom” csak le őket, az idejükkel. Saját lakás aminek az önrészét örököltem, minimális hitel, amennyi egy gyerek ebédpenze a suliban. Nem az anyagi része a legkeményebb próbatétele az egyedulallo szulosegnek, azt gondolom.
2020. jan. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk ez is teruletenkent valtozo, mert Budapesten es kornyeken mar a gyarakban, raktarakban netto 250 a fizetes. Sok diplomas keres rosszabbul, mint ezek az emberek, de ertheto, hogy az ember szeretne az altala valasztott szakmaban dolgozni. (A legutobbi 160 ezres hirdetes egy irodai munka volt, amit lattam, mindenki kirohogte kommentekben.)
2020. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
41%
Neked nem, mert örököltél, és a gyerektartás is vastag. Aki nem, annak igen. Biztosan tudom.
2020. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
81%

"Egy lány keres maximum 150-et. "


EZt meg honnan szeded? Meg mi az, hogy egy lány? Szerinted egy nő nem kereshet jól? Szánalmas vagy. Az a te problémád, hogy te csak tanulatlan embereket ismersz, akik valami egyszerű munkát végeznek minimálbérért.

2020. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
38%
Most mondom sokadszor. A kédező nem az orvosnőket, jogászokat, grófnőket kérdezte, hanem az egyszerű melósokat. A nők mindig kevesebbet keresnek mintva férfiak. Gyárakban
2020. jan. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
94%
28-nak. A 27-es vagyok. Az egy dolog hogy az ex külföldön dolgozik, az az ő dolga mint bármelyik másik esnek is a saját dolga hol dolgozik, semmi befolyásom nincs rá. A másik, 3 évet keményen végigtanultam a 3 gyerek mellett, úgy hogy akkor kezdem mikor a kicsi pár hónapos volt, mindent azért hogy jobban keressek mint amit egy másik szakmában keresnék a meglévő diplomámmal. Teljesen új szakmát tanultam mert ebben volt előrelépés és amúgy is ezt szerettem volna csinálni. Mindenki előtt nyitva az út a tanulásra, senki nem látja a tanulással töltött éjszakákat miután a nappalok a 3 gyerek körül forogtak. Pont valamelyik nap gondolkodtam el azon hogy mit csinálnék ha szülőkre nem számíthatnék a gyerekek pesztrálásában, hát akkor fizetett segítséget fogadnék még akkor is ha a fizum fele menne el rá, mert hosszabb távon jobban megéri megtartani a munkát és amúgy is lassan már önjáróak az enyéim. Kemény áldozatok ezek a gyerekek részéről is mert sokat dolgozom és még mindig tanulok és soha nem a pillanatnyi kellemetlenségeket nézem hanem az kattog bennem hogy hogyan fogom finanszírozni a továbbtanulásukat. Anno másik városban éltünk ahol Bp szintű albérletárak vannak, hát onnan pont azért költöztünk el mert ott sehogysem jöttünk volna ki a fizuból, tehát továbbáldunk akkor még albérletbe egy másik városba ahol alacsonyabbak az albérletárak, mert akkor még ott éltünk. Kb kihámozható miket akarok ezekkel mondani. Rugalmas gondolkodás, azonnal a megoldás keresésére nem a sajnálkozás, B, C verziók keresése. Teszem hozzá környezetemben sok egyedülálló anya a klasszikus módon oldja meg ezt a kérdést, összeáll valakivel .
2020. jan. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó végre egy őszinte beszéd. Aki nem diplomás, az összeáll valami lúzerral.
2020. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!