Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló Anyák! Ki hogyan...

Egyedülálló Anyák! Ki hogyan és milyen munkából tudja eltartani a családját? Történetek, minden érdekelne. Egy egyedülálló anya!

Figyelt kérdés

2020. jan. 21. 19:35
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
23%
Nem híztál el?
2020. jan. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és a a segítséget!

Igyekszem én is ilyen jó anya lenni a gyermekemnek!



NEM HIZTAM EL! :D sőt..

165 cm-hez vagyok 45-46kg, az is sportos és nőiesen izmos. Ilyen problémám legalább nincs.

Ha szeretnék párt lenne, de jelenleg nem érzem azt hogy egy társ kellene a boldogságomhoz. Időre van szükségem mielőtt új kapcsolatba lépek, és egyébként sem szeretnék valakin élősködni hogy eltartson, hanem egyedül szeretném eltartani jó életkörülmények között magamat és a gyermekem. Ha majd lesz társam idővel, akkor sem szeretném hogy eltartson, legfeljebb ha ideje engedi gyermek felügyeletét segítse alkalmakkor.

2020. jan. 22. 09:52
 43/50 anonim ***** válasza:
86%

Előző vagyok (46. válaszoló, a 42 éves, kisiskolással, budapesti).

Közben jött kérdés, arra is válaszolok, szívesen.

Bankszektorban, pénzügyi területen dolgozom... kemény munka, az én részterületem főleg férfias terület/világ. Itt nincs rinya, hogy nő vagy, anya vagy, munka van, ez számít.


Az alig 10 éves fiam pl úgy tud “segíteni” nekem (magának), hogy bizony részben önàllóan közlekedik BKK-val a fővárosban.

(van kocsim, mielőtt még valaki belém áll, hogy biztos rekviráltam az extől vàláskor :D :D :D)


Egyszerűen normál szellemi munkánál is megoldhatatlan, hogy 8-ra bent legyél, 4-kor, de még 5-kor is alig meg vidd a gyereket a suliból.

Házaspárok is nehezen oldják meg.

Úgyhogy igen: a nagy agyonféltős libsis gyereknevelős divat ellenére a gyerekemet rászoktattam arra, hogy részben egyedül bejusson reggel a suliba, délután meg egy közlekedési eszközzel eljusson edzèsre. Nagyon nem mindegy, hogy 16.30-kor kell a belvárosi munkahelyemről odajutnom a 10 km-re lévő sulihoz azért, hogy 17.00-re átkísérjem edzésre/zeneiskolába, vagy eleve 18.00-ra kell oda érte elmennem. Ez legalább 1,5-2 óra plusz az irodában.

De ehhez 1,5-2 havi folyamatos közlekedéshez szoktatás és türelem kellett.


Korábban (ovi, bölcsi): egy gyógyszergyár (nem ottani dolgozó voltam sosem) tart fent pl a lakóhelyünkhöz viszonylag közel egy magánbölcsit/ovit. Ha van hely, akkor külsösökez is felvesznek (ez mindenhol így van, max nekem nem adtak támogatást az árból).

De a céges kafetériàt erre a díjra fordítottam, máris kevesebbet kellett nekem belepótolni. Sok cég ad ilyesmire is kafetériát, nemcsak a SZÉP-kártya megy- de pl annak a szabadidőzsebéből is tudok nyári tábort fizetni sok helyen, sőt van olyan (pl úszótábor), amit egészségpénztári számla terhére is!


Takarékoskodni mindig kell, én pl az éves önkéntes pénztári SZjA kedvezményemet is mindig egészségpénztárra kérem és màr ezzel előre gyűjtök a nyári táboros kiadásokra (is).


Érdemes ilyenekre is figyelni.

2020. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
80%

Két kamaszom van, 13 és 15 éves.

Lakbért nem fizetek, saját házban élünk. (Volt férjemnek kellett költöznie, mivel ez házasság előtt is különvagyon volt.)

Gyárban vagyok minőségellenőr, állandó éjjelesben. (Külön megegyezes alapján, 5+ év mumkaviszonnyal.) 350+ a havi bérem, 80 ezer a gyerektartás, csp ~30 ezer. Kb. 460 ezerből élünk havonta. Rezsi kb. 50, ebben a fűtés nincs benne.

Kényelmesen kijövünk.

Reggel otthon vagyok, mikor a gyerekek elindulnak suliba, busszal mennek. Után a lefekszek aludni. Du 2 fele érnek haza, általában ők keltenek, de néha előbb felébredek. Ez az "én időm". Tudok tornázni, olvasni, egyebek. Délután együtt főzünk, pakolunk, segítek a leckében, ha kell. Este vacsi, lekapcsolom a netet, és 9-kor indulok dolgozni.

Vasárnap kezdünk, így péntek reggeltől elvileg szabad vagyok, de gyakorlatilag nem biztos. Ilyenkor tudok plusz egy napot vállalni, ami nem kis plusz bevétel.

A hétvége szabad. Kirándulunk, strandra járunk, amikor anyás hétvége van. Apás hétvégén a barátommal vagyok.

Őt is ismerik gyerekek, kedvelik, csináltunk közös programot is, de összeköltözést nem szeretnék. Nekem ez a laza kapcsolat megfelel, és egyelőre a páromnak is.

A szüleim nem élnek, testvérem nincs, a volt férjemnek is már csak apja él, de gondozásra szorul. Így nagyszülői segítség nincs. Szomszédom és barátnőm, akire számíthatok, ha baj van, és este is ők "ügyelnek" a gyerekeimre. A szünetek húzósak, mert nappal nem hagynak aludni a srácok, legkésőbb délben kidob az ágy. Cserébe fél napunk van együtt, leugrunk a tóra, csavargunk, biciklizünk. De volt már, hogy a strandon aludtam el, és szépen leégtem. Nyaranta két egy hetes tábor fér bele a keretbe, egyik a sulis, ez idén 20 ezer/fő, kedvezményesen, a másik a focis tábor, amit az önkormányzat támogat, ez 35 lesz. Minden mást megoldok.

2020. jan. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, nagy segítség és kiinduló pont volt!

Továbbiakhoz pedig kitartást és erőt kívánok nektek!

2020. jan. 22. 10:36
 46/50 anonim ***** válasza:
77%

44.46 vagyok.


Szégyeld magad utolsó előtti.

Gyalázatos a kommented, ha egyáltalán “férfi” vagy.


Írtam: nagyon régen meghaltak a szüleim, így nincs kit “lehúznom”, de hidd el, lényegesen jobb körülmények között élünk itt többen, mint amiről csak àlmodsz.


Egyébként kedves édesanyád is “lejmolt” valakitől, innen általánosítasz? (mert gondolom téged is csak anya jevelt fel minden jómodorbeli hiányosságod ellenére is :D


A másik fröcsögőnek: a kérdező meg itt jópáran bírunk nők és anyák is lenni egyszerre... ebben az országban több az ilyen tohonya fiatal felnőtt “férfi” elhízva, mint a nők. Ez nem indulatkeltés, hanem tény...de bizonyára a te kedves édesanyád a személyi edzőm vagy együtt járunk kardiozni? :D

Ezúton is üdvözlöm, a fiam vár erőnléti edzésre, épp versenyfelkészülés van a tavaszi országos- és Európa-bajnokságokra. (küzdősportol és igaz, még nem olyan kedves, okos, jólnevelt cselekvőképes felnőtt, mint te, de megnéznén, te mennyire vagy testileg topon :D


Itt ezek a kommentek szégyenletesek, nem egy nő, aki elvált, dolgozik, gyereket nevel és helyt áll az életben.


De tudjátok, ki mit lát otthon...

2020. jan. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
20%
Nyuszifül nem neked írtam, hanem a többieknek.
2020. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

#32, na ácsi! Azt ne akard elhitetni, hogy semmi jelét nem észlelted előre annak, hogy ez a ""férfi "" nem fog kitartani melletted még olyan minimális szinten sem, hogy a gyerek nevelésébe besegítsen mind anyagilag, fizikailag, mind pszichikailag!


Ellenben, ha tényleg olyan mézes-mázosnak indult a kapcsolatod, hogy kikéred magadnak, hogy nem igy tervezted, extrém váratlanul ért az egyedülálló anyává válás, akkor tán Te rontottál el valamit nagyon, amiért a férfinak ennyire elege lett belőled.


Az egy dolog, hogy valaki egyedülálló édesanya, ha mellette nem kell ilyen kétségbeesett kérdéseket kitennie fórumokra, hogy milyen munkából tudná eltartani a családját. Hiszen NEM csak a Te dolgod eltartani azt a gyereket! Annak a gyereknek 2 szülője van, ketten kellene ideális esetben anyagilag ellátni, nem pedig egy személynek megszakadnia a munkában, hogy aztán pláne alig lássa a saját gyerekét.


Az egyedülálló anyaság sem feltétlenül jelent anyagi bizonytalanságot, amennyiben normális apát sikerült kifogni a gyereknek, akitől az a minimum, hogy anyagi támaszt nyújt a gyerek tekintetében. Ellenkező esetben az anya is hibás a sorsában ...

2020. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
85%
Ettől függetlenül kívánom, hogy rendeződjön az életetek és legyen akkora szerencséd, hogy sikerüljön egy olyan munkát kifognod, ahol keresel annyit, amennyiből nem szorulsz rá plusz munkákat vállalni. De a felelősség alól se meneküljünk kérem szépen...
2020. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta hogy rám nem hárul felelősség..

és hihetetlen hogy egy egyszerűnek tudni kérdésre miért nem csak olyan ír aki arra válaszol, nem kioktat, okoskodik, vagy szidja a másikat.

Örülj neki hogy te nem vagy ilyen helyzetben (még) , és elvezd! Akkor is lehet vagy normálisan reagálni vagy ha nem tetszik akkor tovább görgetni a fórumon. Egyáltalán nem kötelező minden kérdésre reagálni.

Ha nincs értelmes gondolat, inkább ne kommentelj semmit..

pont az ilyen megnyilvánulások miatt gondolkozik el az ember hogy “merjen” bármit is kérdezni, mert a nagy magyar mentalitásba ez fér el... segítsük egymást látszatba, egyébként meg döngöljük le mélyen a béka feneke alá mind mentálisan, mind fizikális. Arról hogy érzelmileg nem is beszélve.

Köszönöm!

2020. jan. 22. 21:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!