Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló Anyák! Ki hogyan...

Egyedülálló Anyák! Ki hogyan és milyen munkából tudja eltartani a családját? Történetek, minden érdekelne. Egy egyedülálló anya!

Figyelt kérdés

2020. jan. 21. 19:35
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Huha! Nem gondoltam hogy ekkora “háborút “ robbantok egy átlag kérdéssel.

Egy részt aki minden nélkül prolinak nevez valakit, az gondolkozzon el egy kicsit...

egyébként 30-as válaszoló ragadta meg hogy az átlag ember érdekelt volna.

Aki pedig megosztotta tapasztalatait köszönöm és a történteket.

Nyilván én is szeretnék munkát vállalni, és nem pedig azért lenni valakivel hogy eltartson..

Bölcsibe szeretném adni kicsit hogy tudjak dolgozni, és érdekelt volna olyan munka, munkakör ami például összeegyeztethető vele.

Régi munkahelyem nem összeegyeztethető kis gyermekkel mivel vendéglátásban voltam. Nagyszülői segítség állandó jelleggel nincs és nem is várnám el, hiszen az én gyermekemről van szó.

Aki pedig az instabil helyzetben való gyermek vállalását az írta hogy az “ilyen” (az egyébként is milyen ???) minek vállalat gyereket, elárulom hogy szerintem senki nem így tervezte az Életét és kívánom hogy ne maradj ott egyedül gyerekkel és ne kelljen átélned amit nem keveseknek kell!..

Esetleg olyan szakma ami kis gyermekkel teljesen jól összeegyeztethető?


Bár nem vagyok gyári munkás de aki leszólta, elárulom hogy valakinek azt a munkát is el kell végezni becsülettel!!!... és szégyellje magát hogy leszólja a másik ember munkáját!

2020. jan. 21. 23:41
 32/50 A kérdező kommentje:
O és nem, nem vagyok “hülye “ 2es érettségivel. Köszönöm szépen a feltételezést! 4esnél rosszabb jegy nem került be a bizonyítványba, és két nyelvből is történt vizsga!
2020. jan. 21. 23:45
 33/50 anonim ***** válasza:
25%

bölcsi sem megy csak úgy hoppáré módon, van ahol komoly lista van már a gyerek születése óta (ez nem vicc). Bármilyen állást be kell vállalni és közben levelezőn letenni egy új szakmát ha ez kevés. Sok meló, nem lesz sétagalopp de nem a világvége. Én is bár nem vagyok egyedülálló anya,de közfoglalkoztatott voltam anno. Mindenki ott siránkozott körülöttem, hogy de ebből nem lehet megélni. A közfogos meló laza volt, így letettem egy rendes szakmát és elkezdtem állást keresni miközben közfogosként dolgoztam és most van egy rendes állásom, ami ráadásul gyerekbarát (sok állami munkahely rugalmas e téren).

A többiek akik csak siránkoztak várták, hogy bekövetkezzen valami csoda és végül hoppon maradtak...

2020. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

35.. egy mérhetetlen segfej vagy... nem szoktam így reagálni de ekkora bunkót.. inkább ne írtál volna semmit ha értelmeset nem tudsz.


36. Megkérdezhetem hogy milyen szakmára váltottál?

Én is kemény munkával de szeretném egyedül eltartani a gyermekem.

Kicsivel ki volt/van addig amíg te dolgozol?

2020. jan. 22. 00:43
 35/50 anonim ***** válasza:
42%

36-os vagyok: én nem vagyok anya,de sok kolléganőm egyedülálló anya volt és ők panaszkodtak arról milyen nehéz bölcsibe rakni a gyereket (ami jó és rendesen ellátja a gyerekeket)és volt amelyik levelezőn tette le addig az egyetemet.

közalkalmazotti állások rugalmasak tudnak lenni,de ahhoz valamilyen végzettséget kell szerezni (minimum állami okj),de az is jó ha egy ilyen hivatalos intézménybe akár mint takarító bekerülsz, mert akkor köteles rendesen kifizetni , szabadnapot adni, betegszabi stb. pl. iskola, könyvtár (tehát ami állami tulajdonban van és nem magán).

2020. jan. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
91%

46 vagyok 3 gyerekem van 17,15,9 evesek

Alberletben lakom

A osszebevetelem fizu 205000, csp 51000 gyt 75000

Evente az adovisszaterites 480000 ez megtakaritasba megy.

Az albi rezsivel 110000

Telo net ebed tv berlet ilyenek havi 40000-45000

A nagylanyom dolgozott a nyaron keresett 265000 es most nyert osztondijjat havi 30000 igy neki halistennek nem kell semmire se adnom penzt. (Berlet, nasi egyegy program belefer neki es igy is eltesz havi 15000et plusz a nyari munka nagyreszet)

Ezen a nyaron mar a fiam is elmegy nyariunkara.

Nem nem en kuldom oket ok akarnak menni a magylanyom azert mert sokat unatkozna amugy es igy elfoglalja magat plusz kap penzt is.

A tobbi az eletre megy el.

Ebbe belefer havi 1 mozi vagy strand vagy mas hasonlo program


Mivel benne vagyok a NOE ben igy kapunk adomanyt. Pl az Alditol pekarut heti 2-3x

Udito levesporok burgonya rizs alma konzervek stb. Ez nem rendszeres adhoc alapon vannak ez ha nagyjabol nezem havi 3-5000 lenne

Van cserebere borze ahol ami nem kell elcserelheted vagy eladhatod. Van egy nagy hely ahova a mar nem hasznalt de jo allapotu ruhakat haztartasi textileket lehet levinni es elhozni. Amit lehet ugy veszek h megvarom amig lemegy az arra pl a nyari ruhakat osszel a telit tavasszal. Kb fele annyi lesz az ara.


Ami plusz h meg tudom oldani hetkoznap a neha hetvegen is a ceges autot. Ez nagy plusz nekem. Bar van sajat is. Nyaralasra vagy hetvegere egyebre.


Vigyazni a gyerekre nem kell mert mar nagyok. Masodallasom nincs.

2020. jan. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező: egyre gyakrabban vannak olyan munkahelyek, gyárak, ahol létezik belsős gyerekfelügyelet, munkahelyi ovi-bölcsi. Tehát pl gyáraknál így ösztönzik az anyákat arra, hogy jöjjenek dolgozni, tudjanak akár többműszakot vállalni. Elsősorban ilyet tudnál keresni. Ehhez viszont valószínűleg költöznöd is kell.


Ismerősnél a történet:

asszonyka gyerekgyáros. Nem cigány. Elsőtől van pár gyereke, és hát igen... válás után nem ment egyedül. Főleg, mert mindig (és azóta is) kellett bulikázni, kellett valami drága telefon, meg frissen festett haj, műköröm,stb... Szóval összejött egy pasival, már csak gazdasági okokból is, el is fogadták egymást, megházasodtak, gyerekük lett. Aztán néhány év után összevesztek, és vége lett mindennek. Na ezt eljátszotta még 5-ször kb 😃 nem lett mindenkitől gyereke, van akitől meg kettő is.

Így most 8 gyereke van, jelenleg van egy férje, akivel nem terveznek gyereket, és mindezt egy 1+2 fél szobás putri (emiatt olcsó) lakás albiban.

A nő hébe-hóba megkapja a gyerektartást az exektől (proli szutyok mind, nyilván nem akarnak fizetni). Dolgozni... amikor nincs pasija, akkor dolgozgat többet, most is van valamije. De többnyire ezt ugye az ájfónért meg a „szépítkezésért” csinálja, és nem a gyerekekért. Én nem tudom mit ettek mikor egyedül volt, mert a nőnek nincs rá pénze.

Nem értem miért, de elutasítja az önkormányzati/állami segítséget (azt mondja, az neki nem jár, csak a cigányoknak). Már rég lehetne egy saját nagyobb lakása, az önkormányzat biztos adott volna neki valamit, amit aztán tizen X év alatt kifizetett volna. És ugye a rengeteg segélyes dolog, amit írt is egy válaszoló, hogy van lehetőség élelmiszerhez jutni így.

Most nyilván van egy bakja, így van pénz annyi, hogy kajájuk meglegyen, és a nagyobb gyerekek is mennek inkább kollégiumba, diákmunkáznak már. Szóval kiegyenesedőben az élete.


Undorító, amit a gyerekeivel tett, aminek kitette őket, főleg mikor egyedülállóként kellett volna helytállnia. De az a lényeg, hogy így is fel lehet nevelni egy rakat gyereket. Csak hát milyen körülmények között, és milyen felfogásban... 🤔😟


Szóval az a lényeg, hogy nem kell beszarni, fel kell adni rengeteg dolgot magából az embernek (itt az én ismerősömnél ugye a folytonos bulizás és tartozákait (teló, haj, műköröm) kellett volna feladni a gyerekeiért), mindenkinek van valami, és hát igen... dolgozni kell menni, követelni kell a gyerektartást, fel kell kutatni minden lehetőséget, ami segíthet.

2020. jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
37%

Számomra ebből a sok válaszból az jött át, hogy a nők miért nem tudják mi a helyes sorrend az életben? Először kell megfelelő végzettség, jó szakma, ideális esetben ezt követően munkahely, majd onnan kell elmenni szülni és nem fordítva! Ez a menterend sem biztos, hogy megvéd az anyagi nehézségektől, de nagyobb valószínűséggel nem kerül az egyedülálló anya akkora bajba, mintha mindenféle végzettség nélkül azzal kezdi az életet, hogy gyorsan szül pár gyereket.

Én pl lediplomáztam, majd dolgoztam pár évet, később 2 gyerekkel elváltam, de ekkor már volt saját házunk, amit eladva el tudtunk indulni külön-külön. Még így sem volt könnyű nekem (hitellel vettem egyedül házat), mert a gyerekek miatt mindig hátrányban voltam a munkaerő piacon, amíg kisebbek voltak. Később szakmát váltottam és vállalkozó lettem, ez már 15 éve így van. Jelenleg nincsenek anyagi gondjaink, igaz már a gyerekeim felnőttek, de tudom őket támogatni is, pedig maradtam most is egyedülálló nő vagyok.

2020. jan. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szakmám van, csak nem olyan ami gyermekkel összeegyeztethető. Illetve levelezőt is elkezdtem még várandósság előtt amivel most fogok végezni, de tanulnék még mást is estin vagy levelezőn egyaránt.

Aki azt írta hogy szakmát váltott és most jó, az milyen szakmában dolgozik jelenleg?

Gyerkőcnek jelenleg megvan mindene amire csak szüksége lehet, de ahogy nő bizony tisztában vagyok vele hogy több minden kelleni fog, ül így előre szeretném megalapozni a jövőjét.

Dolgozni dolgoztam korábban, nem iskolapadból mentem szülni, csed, GYED járt gyerek után, tehát minimum 2 év megvolt hozzá (de nyilván több).

Valaki esetleg szépségipar an dolgozva meg tudja állni a helyét?

Mert kitanulnék ilyesmit is, hiszen én osztom be a vendégeket.

Aki állami gyári dolgozó és van lehetősége saját bölcsi, ovi stb-be vinni gyermekét, melyik cégre gondolt ezalatt ? Költözés sem probléma

2020. jan. 22. 09:29
 40/50 anonim ***** válasza:
85%

42 éves vagyok, egy 10 évest nevelek egyedül Budapesten.

Saját lakásomban élünk, többdiplomás, tanult nőként szakértői munkát végzek, így az egy főre jutó jövedelmem úgy is meghaladja az átlagot, hogy kettőnket tartom el belőle.


A csaladi pótlék (13 eFt) és az adókedvezmény (10 eFt) nem elég a gyerek havi iskolai étkezésére és sportolására sem, nem támogatásokból élek, hanem kemény munkából (multi).


Az itt elvált nőkre fröcsögők nagyon el vannak tévedve, ha azt hiszik, hogy minden élethelyzet ugyanaz, mindenki 20 éves kora alatt, meztelen hátsóval, tanulatlanul egy bántalmazó alkesznek szül.

Biztos saját tapasztalat :D :D


A volt férjem külföldi (normális ember, apa!), nem kérek gyerektartást, de a közös gyerekkel sokat utazik (országhatáron, kontinensen kívül is, a családhoz, amhez meg ő nem kér hozzájárulást).

Nem ad nekem pénzt, de pl vesz a gyerekének használati tárgyakaf (pl. ő vette az iskolatáskáját, telefonját, valami edzőfelszerelést stb.)


Nekem legnagyobb gondot nem a napi kiadások jelentik, hanem a szabadidő/szünet megoldása. A gyerek után járó +2 nappal együtt is egy évben 30 nap szabadságom van, a nyári szünet 10-11 hét (50-55 munkanap), emellett min 1-1 hét őszi, téli, tavaszi szünet, 5 nap szabadon nem tanítási munkanap, meg az egyebek. Alsó hangon évi 80-85 nap- kétszülős háztartásban is hardcore.

A nyári táborokra évente min. 350-400 eFt kell (heti 35 eFt reális mindenféle zsebpénz meg plusz nélkül, tk azért, hogy be tudjak menni dolgozni).


Nehéz valóban, de nem mindig a pénzhiány miatt.


Most is épp munkát váltottam, kb 10% jövedelememelkedést hozott- de sokkal több munkát kell végezni egy új helyen, főleg az elején.

Pl ezt arra fordítom, hogy hetente jár hozzám takarítónő (nem, nem vagyok lusta, de nem ablakpucolással meg szekrényrámolásal tölteném az időt a gyerek helyett).

Ezért igen: tanulni kell (jelenleg is vállaltam továbbképzést), nem tespedni, keresni a jobb lehetőségeket, kinek-kinek lehetőségeihez mérten.


Nekem pl 10+ éve nem élnek a szüleim, így nincs “lepasszolás”, az exanyós, -após 7000 km-rel odébb.

Szóval ilyen nehézségek is adódhatnak, nemcsak a pénz meg hogy összeszedjek valakit, aki eltart :D

2020. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!