Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a kiakadásom? Nem...

Jogos a kiakadásom? Nem akarok Egyetemre menni. Ezt megis mondtam inkább szakmát szeretnék. Családból mindenki nézet nagy szemekkel hogy lehet ez.

Figyelt kérdés
Hogy majdnem az egész unokatestvérem Egyetemen végzett.. Erre meg azt mondtam hogy Igen az lehet de munkanélüliek vagy ott sütik a krumplit a mekibe.. És elmentem.. Amire haza értem, hogy képzelem ezt megbántottam mindenkit... Most meg hallgathatom 1 hétig hogy milyen szemét vagyok.! Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 23. 20:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz, ne menj egyetemre. Ne fogd a helyett a sok diáktól akik szívesen mennének. Meg amúgy, nálunk úgy van, hogy akik nem akarta oda jönni, csak éppen szülő nyomására beadták mind ki is buktak. Ha meg csak fizetősre vennének fel, az meg végképp nagy szívás, mert ha bele fekteted a pénzt és nem sikerül, akkor elúszik vagy 700 ezred.
2010. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
sajnos manapság majdnem "mindenki" egyetemre jár,a szülőkre ez nagy hatással van,azt hiszik manapság egy diploma ugyanannyit ér mint 20-30évvel ezelőtt.Én is megbántam nagyon,ha nem lennék egyetemista érettségivel is kaphattam volna most egy tök jó állást.Szerintem neked van igazad,nem dől össze a világ,ha nem mész azonnal egyetemre,előbb szerezz egy szakmát,aztán ha mégis megjön a kedved levelezőre bármikor elmehetsz.Szerintem manapság egy diploma semmivel sem nyújt több biztonságot,mint egy szakma-leendő diplomás létemre mondom.
2010. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
ha mindenki diplomás lenne, akkor ki építene házat? ki aszfaltozna? ki lenne traktoros? túlképzés miatt nem is foglalkoztatnának senkit. meg bizonyos munkák nem betanithatóak.
2010. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Utálom, amikor a szülő azt hiszi, hogy a gyereke robot és majd ő írányítja kénye-kedve szerint.

Csináld meg a szakmát, hisz, ha szereted, akkor sokkal jobb dolgozni is!

Ha ezért megutálnak, akkor meg elmehetnek melegebb éghajlatokra!

2010. júl. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Na, azert ne szapuljatok a bolcseszeket, en nagyon jol megelek a bolcsesz diplomambol. Tobbszoroset viszem haza annak, amit az altalaban titkarnokent dolgozo jogasz ismeroseim keresnek, szoval jo munkahely talpraesettseg kerdese inkabb. Mindig minket szapul mindenki, mintha olyan konnyu lenne ezeket a szakokat elvegezni. Mindenhol vannak bufeszakok, nem csak a bolcseszeknel. Node a kerdesre valaszolva: ha nem akarsz, ne menj, mert akkor ugysem fogod elvegezni, felesleges penzt beleolniuk a szuleidnek. Kesobb meg mindig meggondolhatod magad es csinalhatsz egy levelezot, szoval akar munka mellett is lediplomazhatsz. Amugy meg tenyleg igaz, hogy mar szinte mindenkinek felsofoku vegzettsege van, ami egy vicc. Jo szakmaval a mai vilagban tenyleg nagyon konnyu megelni, ugyhogy emiatt ne izguljanak a szuleid. Amugy milyen szakmat szeretnel tanulni?


Barhogy is dontesz: sok sikert az elethez!

2010. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
na vártam már ezt a választ...általánosságban beszéltem a bölcsészekről,mert azért azt te is beláthatod,hogy Dunát lehet velük rekeszteni már jó ideje.Nem a kart szapulom(mert ha keresett lenne itthon,akkor én is arra mentem volna)hanem azt,hogy idehaza nincs rá annyi igény,mint amennyit képeznek belőle-és ezt sokan tudják már akkor,amikor oda adják be a jelentkezést,mert tényleg sok embernek csak az a lényeg,hogy kimondhassa,egyetemre jár.Ezért is dönt okosan a kérdező,hogy nem megy fejjel a falnak,hanem gondolkodik előtte :)
2010. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
Persze, igazad van, de Dunat lehet rekeszteni jogaszokkal, agrarmernokokkel, vagy eppen kozgazdaszokkal is (es meg sorolhatnam), megis mindenki a bolcseszekkel dobalozik. Sajnos ezert nem biztositek manapsag a diploma szinte semmire..
2010. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Hasonló cipőben járok én is, kedvem sincs és pénzem sincs az egyetemre, pedig elég jó lett az érettségim. Nekem anyukámék nem akadtak ki, én mondtam, hogy nem várom el, hogy kifizessék. Elmegyek szakmára (pincér), kimegyek hajóra és majd utána jöhet az egyetem :) Sok sikert mindenkinek :)
2010. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

Mindegy, csak boldog légy és kiegyensúlyozott!


De azért szedd össze magad és próbáld úgy előadni nekik, hogy megértsenek.


Mindent lehet úgy csomagolni, hogy gusztább legyen.

2012. okt. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
89%

szia

Én már írtam ide...hát,anyagiak szempontjából szerintem oly mindegy...Budapeseten egy érettségivel még sok esetben többet tudsz keresni,mint egy diplomával.Csak olyan szakra menj,ami megéri...úgy értem keresett,el tudsz vele helyezkedni és a kezdő fizud is legalább min. 200ezer lesz...ilyen pl a mérnök info szak.

Egyébként nem látom értelmét ezen túl.

Érettségivel is be tudsz ülni egy irodába 150 ezer ft-ot keresni és nem esnek ki évek az életedből.De azért egy biztos pont kellene az ember életébe ,szóval egy "értelmes" diploma sosem árt.

Összefoglalva:

Én a helyedben keresnék érettségivel a fővárosban egy ilyen állást és mellette levelezőn végeznék egy jó szakot.Mert ezek a munkák azért még sem biztosak,egy jó diplomával mégis biztonságosabban építhetsz ki magadnak egzisztenciát.De nem dől össze a világ,ha érettségi után nem rohansz azonnal egyetemre,sőt...tájékozódj mi éri meg és mi nem,de én ha újra kezdhetném nem hagynék egy évet se úszni meló nélkül.Közben tudsz félretenni,főleg,ha otthon élsz,és mire a diplomád meglesz,lesz egy kezdő összeged is arra,hogy nyugodt,önálló életet kezdhess,nem pedig egy szál gatyában egy diplomával állsz majd a kezedben. Hidd el,szerintem ez a tuti megoldás.

2012. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!